Svadobná hudba: 5 overených rád, ako ju správne vybrať

Svadobná hudba: 5 overených rád, ako ju správne vybrať

Výber svadobnej hudby patrí ku kľúčovým krokom svadobných príprav. DJ alebo hudobná skupina budú vás a vašich hostí sprevádzať počas celého tohto veľkolepého dňa a do značnej miery práve od nich závisí, ako si svadbu nielen užijete, ale aj uchováte vo svojich spomienkach. Preto by ste voľbe dodávateľa hudby na svadbu mali venovať zvýšenú pozornosť! Kde však začať, na aké veci sa zamerať a podľa čoho sa napokon rozhodnúť? Som klavirista Peter Zbranek a v nasledujúcom článku mám pre vás hneď 5 overených rád, ktoré vám pomôžu, aby ste si vybrali naozaj správne a mohli tak prežiť nezabudnuteľný svadobný deň.

Zažite nádhernú romantickú svadbu v sprievode klaviristu.

1. Hľadajte referencie

Trh s dodávateľmi svadobnej hudby je pomerne široký a zorientovať sa v ňom môže byť zo začiatku veľký problém. Základná rada preto znie – hľadajte DJa, kapely či akúkoľvek inú hudbu na svadbu s dobrými referenciami. Oslovte vašich príbuzných či známych a zistite, akého DJ alebo hudobnú skupinu mali na svadbe oni. Ak boli spokojní, s radosťou vám tohto dodávateľa sami odporučia. Ďalšou možnosťou je prieskum na internete. Recenzie nájdete či už priamo na webových stránkach alebo na FB profiloch kapiel či DJov, existujú tiež rôzne svadobné weby a fóra, na ktorých sa môžete inšpirovať a poradiť s ďalšími nevestami. Pozor si však dajte na to, aby boli odporúčania z internetu aj skutočne reálne a pravdivé. Férový dodávateľ by vám mal po vyžiadaní poskytnúť kontakt na ich autora, aby ste si ich mohli aj sami overiť.

Prečítajte si, čo o mojich klavírnych vystúpeniach povedali nevesty, ktoré som svojou hrou sprevádzal. Ohlasy od nich nájdete na webe, ale aj na Facebooku a Google.


Rozmýšľate nad výberom hudby na sobáš? Prečítajte si: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 kombinácií, vďaka ktorým bude váš sobáš nezabudnuteľným zážitkom!

2. Pozrite si dodávateľa v akcii

Referencie vám o kvalite dodávateľa čo-to prezradia, lepšie je však raz vidieť, ako stokrát počuť. Preto ak máte možnosť DJa alebo kapelu navštíviť priamo v akcii, napríklad na koncerte, podujatí či inej svadbe alebo oslave, určite tak urobte. Ochutnáte niečo z jeho prejavu, zistíte, akú zábavu dokáže vytvoriť, a získate predstavu o tom, aké by to bolo mať tohto konkrétneho dodávateľa na svojej vlastnej svadbe. Navyše, v prípade záujmu ho môžete priamo osloviť a zarezervovať si ho pre váš veľký deň. Ak nemáte možnosť zhliadnuť dodávateľa naživo, mnohí z nich ponúkajú ukážky svojej práce aj na vlastných internetových stránkach. Nájdite si chvíľu čas, ukážky a videá z podujatí si prezrite a posúďte.

Tu si môžete pozrieť ukážky mojej klavírnej hudby. Prajem príjemné počúvanie. :)


3. Zistite, aký má prístup

Ak vás zaujali referencie, ukážky či vystúpenie nejakého z dodávateľov, jeho oslovenie si radšej nenechávajte na poslednú chvíľu. Žiadaní DJ či vychytené kapely totiž môžu mať termíny zabookované aj na rok dopredu. Navyše, je to práve komunikácia, ktorá vám toho o samotnom človeku, jeho prístupe a profesionalite môže veľa napovedať. To, či DJ alebo hudobná skupina berie svoju prácu seriózne a na profesionálnej úrovni, zistíte už pri prvých kontaktoch. Ak dodávateľ ochotne odpovedá na všetky vaše otázky, snaží sa vám poradiť, nevyhýba sa telefonátom a osobným stretnutiam, vystupuje príjemne a záleží mu na vašej spokojnosti, je veľká šanca, že ste natrafili na profesionála na správnom mieste.

Zaujala vás možnosť mať na svadbe nádherný klavírny sprievod? Pokojne sa mi ozvite a spolu preberieme možnosti, ako spraviť váš veľký deň nezabudnuteľným.

Prečítajte si o tom viac: Pianista na svadbu: Živá hudba na obrad a svadobnú hostinu

4. Nevyberajte len podľa ceny

Najdôležitejším atribútom, od ktorého výber svadobnej hudby závisí, je pre mnohé nevesty práve cena. Príslovia „kto šetrí, má za tri“ alebo „za málo peňazí veľa muziky“ však v tomto prípade väčšinou nefungujú, skôr naopak. Za kvalitu sa platí a šetrenie na svadobnej hudbe by vás napokon mohlo výjsť veľmi draho. Preto ak vyslovene nemusíte, nezameriavajte sa iba na to, aký honorár si vami oslovený DJ či kapela zapýta. Zistite si, čo je v cene zahrnuté a zhromaždite viacero ponúk, z ktorých si potom vyberiete. Vyhnite sa podozrivo lacným dodávateľom, pretože o ich služby pravdepodobne nie je veľký záujem, čo môže signalizovať nejaký vážny problém. Dajte si však pozor aj na premrštenú cenu iba z toho dôvodu, že ide o svadbu.

Všetko, čo by ste mali vedieť o cene hudby na svadbu, som pre vás podrobne spísal v tomto článku.

5. Zaujímajte sa, čo dostanete

Dôležitým kritériom pri vašom rozhodovaní by okrem ceny malo byť i to, aké služby sú v balíku, ktorý je stredobodom vášho záujmu. Za svoje peniaze totiž v mnohých prípadoch nemusíte dostať iba samotnú hudobnú produkciu. Už pri prvých stretnutiach či kontaktoch sa preto opýtajte konkrétne aj na to, čo všetko daná cena zahŕňa. DJ sa môže postarať o sálu a jej osvetlenie a ozvučenie, zabezpečiť rôzne atrakcie, môže celú udalosť moderovať, robiť starejšieho alebo si vezme na starosti aj program. Kapela môže ponúkať napríklad vyplnenie prestávok či vopred nacvičiť vašu obľúbenú skladbu. Každý dodávateľ vám zaiste rád predstaví všetky možnosti vrátane ich nacenenia a je len na vás, čo si z jeho ponuky napokon vyberiete.

Zhrnutie

Svadobná hudba dodá vášmu výnimočnému dňu jedinečnú atmosféru a môže byť jednou z vecí, na ktoré budete spomínať dokonca života. Preto nech už je vašim snom DJ, kapela alebo samostatný hudobník, výberu a plánovaniu hudby by ste mali venovať dostatok energie, času a aj financií. Hľadajte dodávateľa s dobrými referenciami, pozrite si jeho prácu, zistite, ako komunikuje, nehľaďte len na cenu, ale i na to, čo za ňu dostanete. Zaručene si tak vyberiete toho správneho dodávateľa.

Bonusová rada na záver

Pri výbere svadobnej hudby by ste nemali zabudnúť ani na hudbu na svadobný obrad či hudobnú kulisu k jedlu a pitiu počas svadobnej hostiny. Som svadobný pianista Peter Zbranek a s radosťou vám svojou hrou prídem spríjemniť váš veľký deň. Verím, že moje vystúpenie, či už sólové, alebo v spolupráci s huslistkou Victoriou Linnen, bude pre vás, podobne ako už pre mnohé nevesty pred Vami, nádherným zážitkom. Vypočujte si ukážky niekoľkých skladieb z môjho repertoára, a pokojne ma kontaktujte. Spravte tak radšej hneď teraz, pretože môj pracovný kalendár sa postupne zapĺňa. V prípade záujmu vám tiež rád poradím aj s výberom ďalších svadobných dodávateľov, nech už pôjde o hudbu, alebo iné služby. Svojou hrou sprevádzam svadby už dlhé roky a za ten čas som spoznal viacero spoľahlivých profesionálov, ktorých voľbu určite ľutovať nebudete.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.