3 veľké hity od Coldplay vo verzii pre husle a klavír: Vypočujte si našu novinku s huslistkou Victoriou Linnen

3 veľké hity od Coldplay vo verzii pre husle a klavír: Vypočujte si našu novinku s huslistkou Victoriou Linnen

Milí priatelia, prinášam dobrú správu pre všetkých obdivovateľov Coldplay. Minulý rok v novembri prebehla na mojich sociálnych sieťach anketa, kde ste rozhodovali o tom, akú skladbu najbližšie nahrám v cover verzii pre piano. Teraz by som vám rád predstavil výsledok – pieseň, ktorú vám prinášame spolu s huslistkou Victoriou Linnen.

Zažite úžasný koncert klaviristu a huslistky na vašej svadbe, oslave či firemnom večierku.

Ako ste rozhodli?

Celkovým víťazom ankety sa stala skladba Fix you. Avšak ako to už u mňa býva, vždy vám napokon pridám aj niečo viac, k víťaznej piesni sme tak s Victoriou nahrali ako bonus ďalšie dve. Výsledkom je tematicky ladené Coldplay medley, v ktorom môžete nájsť motívy hneď troch skladieb: Fix you, Homesick a Everglow.

Hoci pochádzame z opačných kútov Slovenska, od spoločnej tvorby nás to neodradilo. Práve naopak. Nahrávanie sme zrealizovali na diaľku. Ja som zaznamenal klavír, Victoria husle a následne sa naše nahrávky v štúdiu zmixovali a zmastrovali.

Prečítajte si tiež: Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom: Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Natáčali sme v kaštieli

K nádhernému spojeniu klavíra a huslí neodmysliteľne patrí aj krásny obraz, preto sme sa rozhodli natočiť ku skladbe aj videoklip. Hlavným priestorom nakrúcania sa stal kaštieľ v Beladiciach, v ktorom som už mal tú možnosť v minulosti niekoľkokrát zahrať. Je to objekt s podmanivými priestormi a najmä krásnym bielym klavírnym krídlom.

Réžiu videa sme zverili do rúk režiséra a kameramana Raymonda Petrika, ktorý už pri tvorbe hudobných videoklipov spolupracoval s viacerými známymi umelcami. Našou predstavou bolo v klipe ukázať, ako dokáže krásna hudba podčiarknuť atmosféru a pritiahnuť našu pozornosť, nech sme kdekoľvek. Po zhliadnutí výsledku sa mi potvrdilo, že lepšie sme zvoliť nemohli!

Prečítajte si tiež: Keď sa spoja ľudia, ktorí chcú šíriť dobro. Pozrite si náš nový klip k piesni You raise me up s husľami, klavírom a detským zborom!

Kto všetko sa na tom podieľal

ĎAKUJEME!

Prečítajte si tiež: Pianista Peter Zbranek predstavuje novinku Sviatočné piano!

Klavír a husle aj na vašom podujatí? Rezervujte si svoj termín

Zapáčila sa vám naša verzia skladieb od Coldplay? Radi by ste si vypočuli viac krásnych melódií v prevedení huslí a klavíra aj na vašej svadbe, oslave či firemnom alebo spoločenskom evente? Ozvite sa nám. Spolu tvoríme duo PV Acoustic a vašu predstavu s Victoriou radi premeníme na skutočnosť.

Sledujte nás na Instagrame @pv_acoustic

Pozrite si aj naše ďalšie spoločné videá

Pozrite si všetky naše videoklipy a živé vystúpenia

Prečítajte si aj o mojich ďalších sólo videoklipoch

Perfect v romantickom klavírnom šate: Takto vznikol môj prvý videoklip!

Horúci hit svadobnej sezóny: Vypočujte si skladbu Shallow v romantickom klavírnom prevedení!
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.