3 veľké hity od Coldplay vo verzii pre husle a klavír: Vypočujte si našu novinku s huslistkou Victoriou Linnen

3 veľké hity od Coldplay vo verzii pre husle a klavír: Vypočujte si našu novinku s huslistkou Victoriou Linnen

Milí priatelia, prinášam dobrú správu pre všetkých obdivovateľov Coldplay. Minulý rok v novembri prebehla na mojich sociálnych sieťach anketa, kde ste rozhodovali o tom, akú skladbu najbližšie nahrám v cover verzii pre piano. Teraz by som vám rád predstavil výsledok – pieseň, ktorú vám prinášame spolu s huslistkou Victoriou Linnen.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

Ako ste rozhodli?

Celkovým víťazom ankety sa stala skladba Fix you. Avšak ako to už u mňa býva, vždy vám napokon pridám aj niečo viac, k víťaznej piesni sme tak s Victoriou nahrali ako bonus ďalšie dve. Výsledkom je tematicky ladené Coldplay medley, v ktorom môžete nájsť motívy hneď troch skladieb: Fix you, Homesick a Everglow.

Hoci pochádzame z opačných kútov Slovenska, od spoločnej tvorby nás to neodradilo. Práve naopak. Nahrávanie sme zrealizovali na diaľku. Ja som zaznamenal klavír, Victoria husle a následne sa naše nahrávky v štúdiu zmixovali a zmastrovali.

Prečítajte si tiež: Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom: Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Natáčali sme v kaštieli

K nádhernému spojeniu klavíra a huslí neodmysliteľne patrí aj krásny obraz, preto sme sa rozhodli natočiť ku skladbe aj videoklip. Hlavným priestorom nakrúcania sa stal kaštieľ v Beladiciach, v ktorom som už mal tú možnosť v minulosti niekoľkokrát zahrať. Je to objekt s podmanivými priestormi a najmä krásnym bielym klavírnym krídlom.

Réžiu videa sme zverili do rúk režiséra a kameramana Raymonda Petrika, ktorý už pri tvorbe hudobných videoklipov spolupracoval s viacerými známymi umelcami. Našou predstavou bolo v klipe ukázať, ako dokáže krásna hudba podčiarknuť atmosféru a pritiahnuť našu pozornosť, nech sme kdekoľvek. Po zhliadnutí výsledku sa mi potvrdilo, že lepšie sme zvoliť nemohli!

Myslíte, že pre vás mám aj zaujímavosti zo zákulisia? Samozrejme že áno! Po ukončení natáčania sme si s Victoriou zahrali spoločne aj ďalšie skladby a zistili sme, že sme aj bez prípravy takí zladení, že by sme mohli hoci aj hneď usporiadať spoločný koncert!

Verím, že neostane iba pri našich predstavách. Určite vás budem informovať!

Kto všetko sa na tom podieľal

ĎAKUJEME!

Prečítajte si aj o mojich ďalších videoklipoch

Perfect v romantickom klavírnom šate: Takto vznikol môj prvý videoklip!

Horúci hit svadobnej sezóny: Vypočujte si skladbu Shallow v romantickom klavírnom prevedení!

Pozrite si aj naše ďalšie videá

Klavír a husle aj na vašom podujatí? Nič nie je nemožné!

Zapáčila sa vám naša verzia skladieb od Coldplay? Radi by ste si vypočuli viac krásnych melódií v prevedení huslí a klavíra aj na vašej svadbe, oslave či spoločenskom alebo firemnom evente? Ozvite sa nám. Vašu túžbu s Victoriou radi premeníme na skutočnosť.

Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.