Svadobný koč: Obľúbená hra, ktorá na svadbe zabaví každého! + VZOROVÝ TEXT HRY

Svadobný koč: Obľúbená hra, ktorá na svadbe zabaví každého! + VZOROVÝ TEXT HRY

Premýšľate nad tým, ako zostaviť svadobný program tak, aby ste si vašu oslavu lásky poriadne užili? Mám tu pre vás zaujímavý tip, ktorý na svadbe zabaví úplne každého. Zahrajte si populárnu hru Svadobný koč. Ide o jednu z najobľúbenejších svadobných hier súčasnosti, ktorá zapojí do diania nielen vás, ale aj vašich hostí, a v priebehu hostiny sa tak postará o skvelú atmosféru. V článku si popíšeme, ako sa hra Kráľovský koč hrá, pozrieme si niekoľko videí zo svadieb a na jeho konci nájdete aj malý bonus – vzorový príklad textu pre rozprávača. Poďme na to!

Kým sa posadíme do koča

Predtým, ako si svadobnú hru koč predstavíme, mám tu pre vás ešte jednu dôležitú informáciu. Som klavirista Peter Zbranek a hra, ktorej sa už dlhé roky s láskou venujem, je hra na piane. Rád ňou prídem vytvoriť nádhernú romantickú atmosféru aj pre vás. Na svadobnom obrade, pri večeri i prvom tanci. A ak vám bude málo, ľudovými a populárnymi piesňami vás na tanečnom parkete poriadne rozospievam! V prípade, že vás moja hra osloví, budem sa tešiť, ak sa mi ozvete a rezervujete si svoj termín.

Prečítajte si o tom viac: Pianista na svadbu: Živá hudba na svadobný obrad i k slávnostnej večeri


Pred začatím hry

Pozrime sa však teraz už na samotnú svadobnú hru Koč. Ešte pred jej začatím sa uprostred sály umiestni10-12 stoličiek, ktoré vytvoria pomyselný kočiar. Na ne si posadajú vybraní účastníci v nasledovnom poradí: 4 kone, ktoré ťahajú celý povoz, za nimi kočiš, a napokon kráľ s kráľovnou. Každý dobre fungujúci koč tiež musí mať aj 4 kolesá, ďalšie miesta sú teda vyhradené práve pre ne.

Kým kráľovský pár v hre Koč reprezentujú mladomanželia, do ostatných rolí budú obsadení vybraní svadobní hostia. Pri ich výbere treba postupovať veľmi starostlivo. Ako kočiša je napríklad dobré zvoliť najväčšieho showmana z publika. O zábavu sa tiež spoľahlivo postarajú kone, ktoré dokážu hlasno erdžať.

Prečítajte si: Ako zabaviť hostí na svadbe? 5 tipov, ako ozvláštniť váš svadobný program!

Pravidlá sú jednoduché

Po pridelení rolí si mladomanželia a vybratí hostia posadajú na stoličky. DJ alebo starejší ešte pred spustením hry jednotlivým postavám vysvetlí, čo majú urobiť, keď budú v texte príbehu spomenuté. Každá by sa mala minimálne rýchlo postaviť a sadnúť si. Pre väčšiu zábavu je však dobré pridať aj niečo navyše. Kráľ a kráľovná si môžu dať bozk, kone budú dupotať a erdžať, kolesá sa otočia okolo vlastnej osi. No a kočiš? Ten bude musieť obiehať celý povoz!

Môžete tiež stanoviť trest pre prípad, že sa niekto v priebehu hry pomýli, napríklad povinnosť vypiť pohárik alkoholu. Ak sa však obávate, aby to osadenstvo koča s pitím náhodou neprehnalo, zvoľte radšej inú alternatívu. Zaspievať úryvok vybranej piesne, spraviť pár drepov či niečo iné? Kreativite sa medze nekladú.

Čítajte tiež: Program na svadbu: Týchto 5 skvelých tipov rozprúdi nezabudnuteľnú zábavu!

A koč môže vyraziť

Ak máte všetko ujasnené, kráľovský koč sa môže vydať na cestu. Starejší alebo DJ číta pripravený príbeh a jednotlivé postavy plnia úlohy, ktoré im boli zadané. A zábava sa môže začať!

O tom, že hra Koč vytvorí na svadbe skvelú atmosféru, sa môžete presvedčiť v nasledujúcich videách:
Záverom

Svadobný koč je hra, ktorá nie je len o plnení úloh. Je najmä o spoločnom zdieľaní zábavy, pretože spája novomanželov a ich hostí pri jedinečnej aktivite, kde sa všetci spoločne snažia vytvoriť nezabudnuteľné chvíle. Prispieva k pocitu spolupatričnosti a radosti, čo robí svadbu ešte špeciálnejšou udalosťou pre všetkých prítomných.

Bude mi cťou môcť svojou hrou taktiež prispieť k tomu, aby sa váš veľký deň stal výnimočným zážitkom. Moja klavírna hudba sa hodí do koča i do voza. :) Navyše, ak sa vám jeden nástroj máli, môžem k sebe prizvať aj huslistku Victoriu Linnen, s ktorou tvoríme hudobné duo PV Acoustic. Nádherné spojenie klavíra a huslí vaše emócie ešte viac umocní. Vypočujte si ukážky mojej tvorby, prezrite si môj repertoár a začítajte sa do správ od neviest, ktoré moje vystúpenie na svadbe už zažili. Ak vás takáto možnosť osloví, kontaktujte ma, prosím, e-mailom na adrese info@pianista.sk, alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Čím skôr tak urobíte, tým väčšia bude vaša šanca, že budem mať váš termín ešte voľný.


Bonus: Text hry Svadobný koč

Ako som vám sľúbil v úvode článku, ako bonus vám teraz prinášam text svadobnej hry Kráľovský koč. Samozrejme, môžete si ho ľubovoľne upraviť podľa vašich predstáv a fantázie. Prajem vám príjemnú zábavu!

Milý kočiš, privez koč, zapriahni kone, nevesta a ženích chcú isť na výlet.

Kočiš odíde, privezie koč, zapriahne kone a čaká nevestu a ženícha.

Nevesta a ženích schádzajú dole schodmi a hovoria kočišovi:

- „Kočiš, ,kočiš, náš milý kočiš, dnes by sme sa chceli povoziť na koči. Je koč vyčistený a kone učesané?“

Kočiš odpovie:

- „Koč je pripravený, kone učesané, môžeme vyraziť.“

A tak si to koč s nevestou a ženíchom valí pekným jesenným lesom. Kone bežia po ceste pokrytej pestrým lístím. Po chvíli sa ženích opýtal nevesty, či si nechce dať malú pauzu. Nevesta súhlasí. A tak ženích hovorí kočišovi:

- „Kočiš, kočiš, náš milý kočiš, zastav prosím ťa kone a koč. Nevesta a ja (teda ženích), si chceme trochu nohy natiahnuť.“

Kočiš zastaví kone, nevesta a ženích môžu vystúpiť z koča. Kone dostali trochu ovsa.

Po malej chvíli nevesta a ženích znovu nasadnú do koča a pokračujú ďalej. Vtom sa však ozvalo silné škrípanie a buchot. Ženích sa vystrašený opýta kočiša:

- „Kočiš, kočiš, čo sa stalo?“

Kočiš odpovie:

- „Pravé predné koleso sa polámalo.“

Kočiš zoskočí z koča, a opravuje polámané pravé predné koleso. A keď to dokončí, skontroluje ešte pravé zadné koleso, ľavé zadné koleso, ľavé predné koleso, a ešte všetky kolesá.

Ženích sa spýtal opäť kočiša:

- „Kočiš, kočiš, náš milý kočiš, je opäť všetko v poriadku? Koč pripravený a kone napojené?“

Kočiš ubezpečí nevestu a ženícha, že kone a koč sú v poriadku, a môže sa pokračovať v jazde.

Keď prídu domov, kone sa zastavia, nevesta a ženích vystúpia z koča, kočiš odpriahne kone a zavedie ich do stajne. Nevesta a ženích hovoria kočišovi:

- „Kočiš, kočiš, náš milý kočiš, nemáš ešte svalovicu?“

(to tu nebolo, pomýlil som sa). Takže ešte raz, Nevesta a ženích hovoria kočišovi:

- „Kočiš, kočiš, náš milý kočiš, ďakujeme ti. Bola to nádherná jazda!“

Tipy na ďalšie hry na svadbu

Svadobné hry, pri ktorých sa hostia určite nudiť nebudú!

Hra topánkový kvíz: 40 otázok, ktoré na svadbe zabavia!

Hra ZOO: Návod, ako ju na svadbe hrať! + VZOROVÝ TEXT
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.