Hra ZOO: Návod, ako ju na svadbe hrať! + VZOROVÝ TEXT HRY

Hra ZOO: Návod, ako ju na svadbe hrať! + VZOROVÝ TEXT HRY

Zábavné hry sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou programu na svadbách. Vytvoria skvelú atmosféru, utužia rodinné vzťahy a pomôžu prekonať hanblivosť, ak sa na svadobnej hostine stretnú ľudia, ktorí sa nepoznajú. Jednou z hier, ktorá v posledných rokoch získava medzi svadobčanmi čoraz väčšiu popularitu, je svadobná hra ZOO. V tomto článku vám priblížim, ako táto aktivita prebieha, a na jeho konci vám ako malý bonus prinesiem aj vzorový text pre rozprávača. Nech sa páči, poďme na to!

Hra, ktorá bude zážitkom

Ešte predtým, než sa pozrieme na to, ako hra ZOO prebieha, by som vám rád dal do pozornosti inú úžasnú hru. Je ňou hra na klavíri, ktorej sa ako svadobný pianista venujem už dlhé roky. Romantickými tónmi vytváram nádhernú atmosféru pri svadobnom obrade, v priebehu gratulácií, počas večere i pri prvom tanci. Na svadobnej hostine k hre na piane pripájam aj spev, aby som populárnymi a ľudovými piesňami roztancoval všetkých svadobčanov. Bude mi cťou byť súčasťou aj vášho veľkého dňa. Pokojne ma kontaktujte a zarezervujte si u mňa svoj termín.

Prečítajte si o tom viac: Pianista na svadbu: Živá hudba, ktorá vás chytí za srdce


Čo je hra ZOO?

Určite to poznáte. Rodinka s deťmi sa vyberie na výlet do ZOO obdivovať krásne zvieratká a stráviť príjemné popoludnie. No a presne o takejto rodinke je aj príbeh, ktorý sa v svadobnej hre ZOO odohráva. Poďme ale pekne po poriadku.

Hra ZOO sa svojim princípom veľmi ponáša na inú svadobnú hru, Kráľovský koč, o ktorej som písal v predchádzajúcom článku. Na rozdiel od koča tu však súťažia dve družstvá. Uprostred miestnosti sa oproti sebe poukladajú 2 rady stoličiek, každý rad pre jeden tím. V Oboch družstvách sa všetkým členom pridelia postavy, ktoré budú v hre stvárňovať. Môžu to byť napríklad mama, tato, deti, pes, slon a ďalšie. Rovnaké postavy by pritom mali sedieť oproti sebe.

Prečítajte si aj: Ako zabaviť hostí na svadbe? 5 tipov, ako oživiť váš svadobný program!

Ako hra prebieha?

Keď sú už všetky roly pridelené a súťažiaci sedia na svojich miestach, starejší alebo DJ začne rozprávať príbeh. Postava, ktorá v ňom bude spomenutá, musí čo najrýchlejšie obehnúť svoje družstvo a sadnúť si späť na svoje miesto. Počas obiehania je úlohou súťažiaceho svoju postavu zároveň aj znázorňovať. Pes by mal štekať, slon kývať chobotom a tak ďalej. Hra sa tak postará o skvelú zábavu pre všetkých zúčastnených. Rozprávač môže navyše príbeh prispôsobovať a upraviť tak, že bude najčastejšie spomínať postavu, ktorá behá najzábavnejšie. Vzorový text pre hru ZOO nájdete na konci článku. Víťazom sa stáva rýchlejšie družstvo.

Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť aj toto video zo svadby, na ktorej hra ZOO vytvorila naozaj zábavné okamihy:


Prečítajte si tiež: Program na svadbu: 5 tipov pre nezabudnuteľnú zábavu!

Záverom

Hra ZOO je vynikajúcou príležitosťou, ako sa na svadbe skvele zabaviť. Väčšinu zúčastnených ňou navyše prekvapíte, keďže v porovnaní so známejším Svadobným kočom je táto hra menej okukaná. Garantujem vám, že zažijete poriadny zverinec!

Som klavirista Peter Zbranek a hrou na piane premieňam hudbu na emócie. Ak teda túžite nielen po skvelej zábave, ale aj nádhernej svadobnej romantike, bude mi potešením postarať sa o jedno, i o druhé. V ponuke mám tiež okrem sólového vystúpenia aj možnosť hudobného sprievodu so skvelou huslistkou Victoriou Linnen, s ktorou tvoríme duo PV Acoustic. ABBA, Queen, Lady Gaga, Ed Sheeran či Calum Scott, to je len zopár interpretov z nášho pestrého repertoára, ktorí v našom originálnom klavírno-husľovom prevedení môžu na vašej svadbe zaznieť. Pozrite si videoklipy a ukážky zo živých vystúpení, prečítajte si, čo na moju hudbu hovoria samotné nevesty. Ak vás takáto možnosť osloví, prosím, pokojne sa mi ozvite či už e-mailom na info@pianista.sk, alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Ak tak spravíte už dnes, budete mať väčšiu šancu, že váš termín bude v mojom kalendári ešte voľný.


Bonus: Vzorový text hry ZOO

Na záver zostáva už len splniť sľub, ktorý som vám dal v úvode článku. Prinášam vám teda vzorový text hry ZOO. Môžete použiť ten, alebo si ho pokojne upravte podľa svojich predstáv. Prajem vám skvelú zábavu!

Bol raz jeden pekný slnečný deň, keď sa OTEC rozhodol, že celá RODINA navštívi ZOO, a hlavne, že si pozrú SLONA. DETI začali od radosti výskať, že uvidia ZVIERATÁ a najmä SLONA. DETI to chceli povedať aj MAME, tak utekali za ňou. Za nimi bežal AZOR. MAMA sa tiež veľmi potešila, že celá RODINA pôjde na výlet. DCÉRA navrhla, aby zobrali so sebou do ZOO aj psa AZORA. SYNOVIA tiež súhlasili. Celá RODINA bola natešená. AZOR od radosti vrtel chvostom a behal okolo DETÍ. SYNOVIA veľmi chceli vidieť SLONA, ale aj celú ZOO. RODIČIA začali všetko chystať na výlet a AZOR sa im plietol popod nohy.

Keď sa RODINA konečne vychystala a pobalila do auta, mohli vyraziť na cestu. DCÉRA si však všimla, že v aute nie je AZOR, asi ho zabudli doma. DETI skríkli:

- „OTEC, vráť sa po AZORA, rýchlo!“

Tak to OTEC otočil naspäť domov. MAMA skríkla na AZORA:

- „AZOR, poď do auta, rýchlo, lebo nestihneme ZOO!“

AZORA nikde...

- „AZOR! ........AZOR! .... Poď už do auta! AZOR!“

AZOR až na štvrtýkrát pribehol.

Keď konečne dorazili do ZOO, uvideli SLONA v ohrade. SYNOVIA sa kričiac od radosti rozbehli k SLONOVI. MAMA hneď skríkla na SYNOV, aby stíchli, lebo vystrašia SLONA a všetky zvieratá v ZOO. OTEC DEŤOM začal vysvetľovať, čo žerie SLON. DETI zvedavo počúvali a AZOR iba krútil hlavou a vrtel chvostom. AZORA však viac zaujímal motýľ, ako to, čo hovorí OTEC. Nezaujímal ho ani SLON. SLON sa veselo olieval vodou z chobota, nevšímajúc si RODINU a AZORA.

Keď si RODINA pozrela SLONA aj ZOO, pobrali sa spokojní domov. Bol to krásny deň pre OTCA a MAMU, pre SYNOV a DCÉRU tiež. Celá RODINA bola šťastná. Aj AZOR šťastne vrtel chvostom.

Tip na ďalšie hry na svadbu

Svadobné hry, pri ktorých sa hostia určite nudiť nebudú!

Hra topánkový kvíz: 40 otázok, ktoré na svadbe zabavia!

Svadobný koč: Hra, ktorá na svadbe zabaví každého! + VZOROVÝ TEXT
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.