Plesová sezóna prichádza. Toto je 8 skvelých tipov na zábavné hry, ktoré oživia každý ples!

Plesová sezóna prichádza. Toto je 8 skvelých tipov na zábavné hry, ktoré oživia každý ples!

A je to tu! Plesová sezóna sa blíži a my sa opäť môžeme tešiť na nezabudnuteľné chvíle plné smiechu, tanca a zábavy. Ku každému úspešnému plesu neodmysliteľne patria aj skvelé hry. V tomto článku vám preto prinášam hneď niekoľko tipov na zábavné aktivity, vďaka ktorým budú ľudia na váš slávnostný večer ešte veľmi dlho spomínať!

Hľadáte hudbu na ples? Táto bude zážitkom pre všetkých!

1. Tanec okolo stoličiek

Jednou z najobľúbenejších hier na plese je stoličkový tanec. Vytvára neuveriteľne zábavnú atmosféru, ktorá baví nielen súťažiacich, ale aj všetkých divákov. Jeho pravidlá sú veľmi jednoduché. Uprostred tanečného parketu postavte stoličky, ktorých bude o jednu menej než počet účastníkov hry. Úlohou súťažiacich bude pri každom zastavení hudby čo najrýchlejšie nájsť voľnú stoličku, na ktorú si sadnú. Ten, kto to nestihne, vypadáva. Po každom kole sa z hry odstráni jedna stolička, až kým na záver nezostane posledná pre dvoch najlepších súťažiacich. Víťazom sa stane ten z nich, ktorý si na ňu vo finále sadne ako prvý.


Hra na ples, ktorá bude zážitkom

Ešte predtým, ako sa pozrieme na ďalšie zábavné hry na ples, vám predstavím jednu hru, ktorá bude pre vašich hostí silným zážitkom. Je ňou hra na piane, ktorej sa ako profesionálny klavirista venujem už dlhé roky. Rád ňou prídem obohatiť aj váš slávnostný večer, a to či už ako sólo hudobník, alebo spolu s huslistkou Victoriou Linnen ako klavírno-husľové duo PV Acoustic. Ak vás moja hra zaujme, zarezervujte si u mňa svoj termín už dnes!

Prečítajte si o tom viac: Živá hudba na ples: Nádherné tóny klaviristu

Pozrite si vo videu, akú zábavu a skvelú atmosféru pre vás môže naše hudobné duo vytvoriť.


2. Balónové hry

Ďalšou klasikou medzi hrami na ples sú tance s balónmi. Tie môžu prebiehať rôznymi spôsobmi. Môžete napríklad súťažiacich rozdeliť do párov, pričom každá dvojica má balón umiestnenými medzi hlavami tak, ako to uvidíte vo videu nižšie. Vyhráva pár, ktorý vydrží s balónom tancovať najdlhšie.


Druhou možnosťou je účastníkov rozdeliť do tímov a nechať ich súťažiť, ktorý tím ako prvý bez pomoci rúk praskne všetky balóny. Príklad, ako sa táto hra hrá, si môžete pozrieť na tomto vtipnom svadobnom videu.


Tretím variantom je balónová hra, pri ktorej sa hostia rozdelia na dve družstvá. Každé z nich bude reprezentované inou farbou balónov. Tímy si priviažu balóny zodpovedajúcej farby k svojim členkom, pričom ich úlohou je popraskať pri tanci balóny súperovho tímu a zároveň si strážiť tie svoje. Vyhráva tím, ktorému zostanú neprasknuté balóny. Tento typ hry zabaví úplne každého. Presvedčte sa o tom vo videu z mládežníckeho plesu Trnavskej arcidiecézy.


3. Limbo

Ďalšou hrou, ktorá sa na plese postará o skvelú zábavu, je limbo. Hostia sa zoradia za tyč držanú vodorovne vo výške ramien. Každý hráč sa musí jeden po druhom nakloniť dozadu a prejsť bez dotyku popod tyč. Ak sa dotkne tyče, spadne alebo sa dotkne zeme niečím iným ako nohami, vypadáva. V každom kole sa tyč umiestni nižšie, až kým nezostane len jeden hráč, ktorý sa stáva víťazom.


Prečítajte si tiež: Program na ples: TOP 5 tipov, ktoré zabavia a zaujmú!

4. Plesová hra s kartičkami

Pridajte vášmu plesu trochu kreativity. Pripravte si pred jeho začiatkom sadu kartičiek s rôznymi tanečnými výzvami, ako napríklad “tancujte ako Elvis Presley”, “predveďte tanec ako hip-hopový interpret” či “ukážte tanečný krok, ktorý budú musieť ostatní napodobniť“. Počas večera nechajte účastníkov náhodne vyberať kartičky s úlohami, ktoré budú plniť. To vytvorí dynamickú a veselú atmosféru, pretože každý tanec prináša nové prekvapenia.

Plesová hra s kartičkami

5. Zložitá hra

Táto aktivita má jednoducho názov zložitá hra. Úlohou účastnikov je robiť čokoľvek, len nie to, čo sa od nich žiada. Na tanečnom parkete sa zhromaždia súťažiaci a DJ im dáva príkazy ako napríklad: bež, skáč, sadni si, stoj. Úlohou hostí je urobiť hocičo iné. Ak teda napríklad zaznie príkaz “bež”, hráči môžu skákať, sadnúť si, alebo dokonca stáť. Všetko okrem behu! Každý, kto sa pomýli, vypadáva, až kým nezostane len jeden víťaz.

Zložitá hra

Prečítajte si tiež: Svadobné hry, pri ktorých sa hostia určite nudiť nebudú!

6. Zamrznutie

V tejto hre hostia na plese tancujú na hudbu, ktorú DJ alebo iný hudobník priebežne zastavuje. V momente zastavenia skladby musia všetci zúčastnení zamrznúť vo svojej aktuálnej tanečnej polohe. Každý, kto sa pohne alebo stratí rovnováhu, je vyradený. Počet tanečníkov sa po každom zastavení hudby znižuje, až kým na parkete nezostane len jeden súťažiaci, ktorý vyhráva.

Zamrznutie

7. Tanečná súťaž

Rozdeľte hostí do tímov a uskutočnite na plese tanečnú súťaž. Každé zúčastnené družstvo bude striedavo predvádzať svoje najlepšie kreácie. O víťazovi rozhodne DJ či porota, môžete však nechať hlasovať aj dav potleskom, krikom alebo povzbudzovaním.

Tanečná súťaž

Prečítajte si tiež: Vianočné hry, ktoré na vašom večierku vytvoria skvelú zábavu!

8. Tanečná ruleta

Záverečným tipom na zábavnú hru na ples je tanečná ruleta. Táto aktivita prebieha tak, že DJ púšťa krátke úryvky zo skladieb v rôznych tanečných štýloch (salsa, hip-hop, valčík atď.), ktorým sa hostia musia rýchlo prispôsobiť a predviesť zodpovedajúci tanec, pokým diskdžokej opäť nezmení pesničku. DJ, porota alebo potlesk hostí vyraďuje súťažiacich, až kým nezostane jasný víťaz.

Tanečná ruleta

A sme na konci. Predstavili sme si niekoľko hier, ktoré môžete na plese zaradiť do vášho programu. Nech už zvolíte ktorúkoľvek z nich, o skvelú zábavu budete mať postarané.

Ku každému plesu, a to nielen v priebehu hier, neodmysliteľne patrí aj úžasná hudba. Taká, ktorá zabaví a roztancuje, ale aj taká, ktorá uvíta hostí pri príchode, spríjemní večeru či pohár vína a bude zážitkom pre všetkých zúčastnených. Som profesionálny pianista Peter Zbranek a bude mi potešením svojou hrou obohatiť váš slávnostný večer pri všetkých zmienených okamihoch - jemnou podmazovou hudbou podčiarknem stolovanie i rozhovory, klavírom a spevom vyzvem do neviazaného tanca. A ak sa vám i to bude máliť, môžem k sebe prizvať aj moju kolegyňu, huslistku Victoriu Linnen, s ktorou tvoríme hudobné duo PV Acoustic. Kombinácia klavírneho majstrovstva a husľovej vášne vytvorí pre vašich hostí zážitok, na ktorý nezabudnú. Vypočujte si ukážky mojej tvorby, prezrite si môj pestrý repertoár, začítajte sa do recenzií od mnohých spokojných klientov. Ak vás moja práca osloví, pokojne sa mi ozvite, či už e-mailom na info@pianista.sk, alebo prostredníctvom kontaktného formulára na tejto stránke. Odporúčam však, aby ste nečakali do poslednej chvíle, pretože môj kalendár koncertov sa zapĺňa.

Prajem vám veľa tanca, smiechu a zábavy na vašom plese!
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.