Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom. Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom. Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Rok 2019 sa pomaly, ale isto blíži do finále. Pýtate sa, čo uplynulých takmer 365 dní prinieslo do môjho klavírneho života? Nuž, bolo toho naozaj neúrekom. Odohral som množstvo klavírnych koncertov a vystúpení, nahral som nádherný videoklip i ďalšie covery, navštívil som mnoho zaujímavých miest, zahral som v divadelnom predstavení v SND, spolupracoval s viacerými šikovnými hudobníkmi i umelcami, ocitol som sa na Instagrame, napísal niekoľko nových článkov na blog. Skrátka, aj tento rok som sa vám snažil prinášať radosť svojou hudbou. Pozrite sa, či a ako sa mi to podarilo.

Radi by ste si na vašej akcii dopriali výnimočný zážitok pri tónoch piana?

Splnil som si dávny sen

V roku 2019 som nahral svoj historicky prvý klavírny videoklip. Splnil som si tak jeden zo svojich veľkých hudobných snov. Voľba padla na skladbu od Eda Sheerana, Perfect, ktorá sa stala obrovským hitom posledných dvoch svadobných sezón.

Celý príbeh sa začal rodiť už v zime, keď som sa zavrel do štúdia, aby som nahral klavírny cover k tejto piesni,

pokračoval v marci natáčaním v koncertnej sieni Dvorana na VŠMU spolu s režisérom Pavlom Viechom, kameramanom Martinom Jurčim a hercami Aničkou a Peťom v svadobných šatách od Svadobného salónu Diamond

a vyvrcholil po Veľkej noci týmto krásnym umeleckým dielom.

Videoklip ste si na Facebooku a Youtube pozreli doposiaľ už takmer 30-tisíckrát. Dostal som naň od vás neskutočné množstvo príjemných ohlasov a napísali o ňom aj najväčšie slovenské médiá.

Viac o tom, ako to celé vzniklo, si môžete prečítať v tomto článku.

Nahral som aj ďalšie covery

Svetlo sveta uzreli tento rok aj ďalšie klavírne covery z mojej dielne. Predstavil som vám svoju verziu hitu Shallow od Lady Gaga a Bradleyho Coopera z filmu Zrodila sa hviezda.

Viac o tom, ako vznikol cover Shallow, čítajte v tomto článku.

Nahral som tiež klavírnu pieseň od svetoznámeho klaviristu a skladateľa Ludovica Einaudiho – Le Onde

aj cover, možno menej známej, no o to krajšej skladby Colorblind od Counting Crows

Navyše, tesne pred Vianocami si ma pozvali sprevádzať na klavíri svoj vianočný cover aj dievčatá z Ukitas. Nahrali sme k nemu aj príjemný videoklip.

Budúci rok vám taktiež prinesiem nové nahrávky. Už teraz pre vás chystám jedno veľké prekvapenie, takže sa skutočne máte na čo tešiť.

Prečítajte si tiež: V znamení sviatočného piana aj množstva koncertov: Takýto bol môj hudobný rok 2023!

Koncertoval som s Petrom Bažíkom

Hoci bol rok 2019 plný mojich klavírnych koncertov a vystúpení, nedá mi, aby som sa o jednom z nich nezmienil aj trochu podrobnejšie. Predsa len, možnosť zahrať si na jednom pódiu s víťazom X-faktoru sa obyčajnému smrteľníkovi nenaskytne každý deň. Mne sa tejto cti dostalo na septembrovom evente Bielej pastelky v Bratislave, kde sme spolu s Petrom Bažíkom odohrali zhruba polhodinový koncert.

Petra som spoznal už pred 10 rokmi na jednom podujatí v Banskej Bystrici. Preto keď nás Únia nevidiacich vlani oslovila, či by sme spoločným vystúpením nepomohli dobrej veci, veľmi som sa potešil. Vedel som, že Peter nie je len skvelý hudobník, ale aj človek. Pár týždňov vopred sme si dohodli 8 skladieb, ktoré zahráme, deň pred akciou sme si ich spolu pripravili, aby sme nimi napokon 20. septembra na námestí pred Euroveou potešili všetkých prítomných. Nechýbali medzi nimi známe hity ako Shallow, Hallelujah či Nothing Else Matters. Takto to tam vyzeralo.

Našu verziu skladby od Metallicy, ktorou sme koncert zavŕšili, si všimli aj niektoré slovenské médiá.

Prečítajte si tiež: Duet s Čekym v Inkognite, premiéra so slávnymi hercami v SND: Takýto bol môj hudobný rok 2022!

Hrou na klavíri som unášal nevesty

Podobne ako v predošlých rokoch, aj v tom práve sa končiacom tvorili najväčšiu časť mojich koncertov svadby. So svojim klavírom som tak aj v uplynulej svadobnej sezóne sprevádzal množstvo sobášnych obradov, spríjemňoval som svadobné večere, hral som pri prvých tancoch, v prestávkach medzi tanečnými kolami a na niekoľkých svadbách som sa dokonca staral aj o zábavu.

Bolo pre mňa obrovskou cťou, že som mohol byť pri najkrajších životných okamihoch 21 novomanželských párov. Už dva roky po sebe sa tak počet svadieb v mojom kalendári vyšplhal nad číslo 20. Pripájam aj niekoľko ďalších zaujímavých štatistík:

Dokopy som sprevádzal 17 sobášnych obradov a 8 svadobných hostín (ak vám to nevychádza, je to preto, že niekde som zahral pri oboch častiach svadobného dňa).

Za svadbami som tento rok nacestoval necelých 2300 kilometrov. Do priemerného dejiska som to tak z Nitry, môjho východiskového bodu, mal zhruba 55 km.

Najviac, až 10 svadieb sa odohrávalo v nitrianskom kraji, po 4 svadby zaknihovali bratislavský a trnavský kraj, 2-krát som zavítal do banskobystrického a raz do žilinského kraja.

Najvzdialenejšími svadobnými destináciami boli pre mňa tento rok Skalité (obec na slovensko-česko-poľských hraniciach) či Zbojská (usadlosť na malebnom Horehroní). Najmenej som sa nacestoval na 3 svadby v mojej rodnej Nitre.

Až 5 svadieb som svojou hrou spríjemňoval v júni a auguste. 4 sa konali v máji, 3 v októbri, 2 v septembri a po jednej svadbe si na konto pripísali marec a júl.

Na svadbách som tento rok strávil 17 sobôt, 2 štvrtky a 2 piatky.

Okrem 15 slovenských párov som sprevádzal aj 6 medzinárodných dvojíc, konkrétne 3 slovensko-britské, 1 slovensko-nemeckú, 1 slovensko-írsku a 1 slovensko-maďarskú.

Najviac ste si odo mňa tento rok želali vo svoj veľký deň počuť pieseň River Flows in you od klaviristu Yirumu. Tu si môžete pozrieť celý rebríček TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2019.

Moja klavírna hudba znela na svadbách na tých naozaj najrôznejších miestach. Zahral som:

V záhradách (Foto č. 2: Lucy Leng Foto),

Sobáš v Penzióne Romantik, Dolná Streda
Svadba v Zemianskom Dvore, Šúrovce pri Seredi

v kaštieľoch (Foto č. 1: Ivana Drdolová Butalová - Butalove photography),

Sobáš v kaplnke Art Hotela Kaštieľ, Tomášov
Svadobná hostina v Kaštieli Mojmírovce

v hoteloch,

Gratulácie po obrade v Hoteli Viliam Fraňo, Nitra
Svadba v Hoteli Zlatý kľúčik v Nitre

v kostoloch,

Sobáš v kostole v Sebechleboch

v reštauráciách (Foto: Marek Lukáč Photography),

Svadba v reštaurácii Mlyn u Anastázie v Pohraniciach

v penziónoch,

Svadobná večera v Penzióne Senec

na terase,

Svadobný obrad na terase Reštaurácie STOP v Galante

vo vile,

Sobáš vo Wiegerovej vile v Svätom Jure

v kultúrnom dome (Foto: Jozef Krištof)

Svadobná zábava v Dome kultúry v Sebechleboch

či na salaši.

Svadba na Salaši Zbojská

Pripájam aj niekoľko krátkych videí zo svadieb, ktoré som zverejnil na mojom novom Instagrame.

Prečítajte si tiež: 100 svadieb aj krásny vianočný klip: Takýto bol môj hudobný rok 2021!

Zahral som na podujatiach od výmyslu sveta

Svadby neboli ani zďaleka jedinými udalosťami, ktoré figurovali tento rok v mojom harmonograme vystúpení. Práve naopak. Žil som aj oslavami, svadobnými výstavami, klavírnymi večermi, vernisážami, konferenciami, vianočnými večierkami či divadelnými predstaveniami.

V januári som sa ako živý exponát predstavil hneď na dvoch svadobných výstavách. Najskôr som zahral na Perfect Wedding v bratislavskej Refinery Gallery

Perfect Wedding v Refinery Gallery

a o týždeň neskôr aj na Svadobných dňoch & Beauté na Agrokomplexe v Nitre.

Svadobné dni & Beauté, Agrokomplex Nitra

V mojom februárovom kalendári majú každoročne svoje pevné miesto svadobný veľtrh a sviatok zamilovaných. Ani tentokrát tomu nebolo inak. Nenechal som si ujsť najväčšiu svadobnú akciu roka v Inchebe

a spríjemňoval som tiež romantickú Valentínsku večeru zaľúbeným dvojiciam v Reštaurácii STARÝ DOM v Modre.

V marci som zavŕšil maratón svadobných výstav na výstavisku Expo Center v Trenčíne.

Svadobná výstava Trenčín

V apríli nastal veľký deň pre náš divadelný súbor. Na doskách Slovenského národného divadla sme totiž odpremiérovali autorskú hru „Ste medzi nami“. Po úspešnej premiére nasledovali aj 4 reprízy postupne v máji, júni, októbri a novembri. Ak ste predstavenie ešte nevideli, najbližšiu možnosť budete mať už 30. januára 2020 o 19,30 v Modrom salóne SND.

Aj keď som tento mesiac žil hlavne divadlom, stíhal som aj sólové klavírne vystúpenia. Zahral som na konferencii v Rezidencii veľvyslanca USA na Slovensku, ale aj na Dni matiek v Nitre.

Potom, čo sa mi v máji raketovým tempom rozbehla svadobná sezóna, prišiel horúci jún. Ten bol doslova nabitý koncertmi. Hrou na tomto parádnom krídle som v Župnom dome otvoril konferenciu o prístupnosti mesta Nitra (Foto: Roman Oravec),

Konferencia o prístupnosti mesta Nitra
Konferencia v Župnom dome, Nitra

koncertoval som však aj v kaviarni Pohoda - Bona Caffe v Zlatých Moravciach a odohral prvý letný klavírny večer v mojom obľúbenom nitrianskom bistre Bearded Brothers.

O tri týždne sme sa síce napokon u Bradatých bratov pre nepriazeň počasia nestretli, všetko som vám však vynahradil v auguste, kedy som tam zahral hneď 2-krát.

Uprostred tých najväčších augustových horúčav mi doslova ako dar z nebies prišla pozvánka prísť sa trochu schladiť do Tatier a sprevádzať na klavíri otvorenie Stone Gallery v Ždiari. S radosťou som na ňu prikývol.

Otvorenie Stone Gallery, Ždiar

September patril už spomenutému koncertu Bielej pastelky s Petrom Bažíkom na námestí pred Euroveou v Bratislave.

Len čo som v októbri poslednými svadbami zavŕšil úspešnú svadobnú sezónu 2019, už som sa aj vrhol do príprav na tú nasledujúcu. Prijal som totiž pozvanie na výstavu Svadba snov do Serede.

Svadba snov, Sereď

Tento mesiac sa tiež začala písať prvá kapitola mojej spolupráce s levickou kaviarňou Bašta Café. Úvodný koncert v tomto príjemnom podniku sa odohral ešte na vonkajšej terase.

V novembri som najskôr so svojim klavírom zavítal do Pezinka na 1. ročník svadobnej výstavy Luxury Wedding Expo. Spolu s talentovanou huslistkou Victoriou Linnen sme tam predviedli aj takúto spontánnu improvizovanú verziu Pachelbelovho Canonu in D major.

Na programe som tento mesiac mal aj druhý klavírny večer v levickej Bašta Café, ktorý sa už odohrával v teple interiéru.

Klavírny večer v Bašta Café, Levice

Okrem toho som vystúpil aj na slávnostnej akadémii ku Dňu nevidiacich v Nitre a tiež na vernisáži výstavy Calligraffiti talentovanej maliarky Bibiany Kočíkovej. Tá sa konala až v Košiciach, čím si vyslúžila titul môjho vôbec najvzdialenejšieho tohtoročného vystúpenia. (Foto: Zuzana Rohaľová)

Vernisáž Calligraffiti maliarky Bibiány Kočíkovej

Na december, mesiac vianočných večierkov, som si pripravil repertoár plný krásnych vianočných piesní. Odpálil som ho na krásnej Svadobnej výstave v Hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave,

Svadobná výstava v Hoteli Carlton, Bratislava

pokračoval som Mikulášskym klavírnym večerom v Bašta Café

a sprevádzal som tiež vianočný večierok skvelého kolektívu učiteľov na Súkromnej základnej škole Felix v Bratislave.

Vianočný večierok Školy Felix

A to stále nie je všetko. V kalendári na tento rok mám totiž ešte ďalšie vianočné posedenie pri kapustnici, čaká ma 4. klavírny večer v Bašta Café a hrať budem aj pri Štedrej večeri a na Prvý sviatok vianočný v Residence Hoteli na zasnežených Donovaloch. Už sa na to teším.

Prečítajte si tiež: Online koncerty, videoklipy aj trojnásobná svadba: Takýto bol môj hudobný rok 2020!

Udialo sa toho ešte oveľa viac

V roku 2019 sa v mojom klavírnom živote udialo aj množstvo ďalších povšimnutiahodných udalostí. V apríli to bolo presne 5 rokov, odkedy mi jeden večer doslova zmenil život.

Odvtedy už pretieklo veľa vody a rovnako tak bolo veľa aj klavírnych koncertov, ktorými som vás za ten čas stihol potešiť. Aby som bol konkrétny, tento rok som odohral už svoje 250. vystúpenie.

Počet fanúšikov na mojej Facebookovej stránke prekročil v roku 2019 magickú hranicu 1000 a momentálne sa už dokonca blíži k číslu 1200. Ďakujem vám za túto obrovskú priazeň!

Tento rok som sa tiež ponoril do vôd Instagramu. Ak by ste ma preto chceli sledovať aj na tejto sociálnej sieti, od augusta už smelo môžete. Môj profil sa volá @pianista.sk a budem vám na ňom prinášať tie najčerstvejšie novinky z môjho klavírneho života.

Vylepšeniam sa nevyhol ani web www.pianista.sk. Azda najviditeľnejšou zmenou je, že sa mi konečne podarilo rozšíriť sekciu služieb. Môžete si tak už prečítať omnoho podrobnejšie informácie o tom, čo všetko pre vás môžem urobiť, ak plánujete svadbu, oslavu, firemnú akciu alebo prevádzkujete podnik.

Rozrastal sa aj arzenál piesní v mojom repertoári. Tento rok doň, často aj vďaka vašim želaniam, pribudli covery skladieb Shallow, Always remember us this way, Photograph, Someone you loved, Empire State of Mind, Dancing on my own, Next to me, You raise me up, Nothing else matters, Cigaretka na dva ťahy a Nenahraditeľná, ale aj inštrumentálne piesne Romantic flight, Oltremare a Una mattina.

Na blogu som vám aj v uplynulom roku priniesol niekoľko zaujímavých článkov. Postupne ste si tak mohli prečítať 10 skvelých tipov na romantické zásnuby na Valentína, o tom, ako vznikli moje covery Shallow a Perfect, námety na TOP 10 filmových skladieb na prvý tanec, prezradil som vám, pri akej hudbe na oslave sa zabavíte aj ušetríte, aké boli najžiadanejšie svadobné piesne roku 2019 i to, ktoré piesne si pre svoj prvý tanec vybrali svetové celebrity.

No a napokon, zmena v roku 2019 nastala aj v mojej „klavírnej stajni“, v ktorej od októbra krásne erdží tento nový tátoš.

Nový klavír

Prečítajte si tiež: Za svadbami som nacestoval takmer 3000 kilometrov: Takýto bol môj hudobný rok 2018!

A čo ste na to všetko povedali vy?

Som nesmierne šťastný, že aj v roku 2019 vám moja klavírna hudba prinášala radosť. Mnohí ste sa dokonca o svoje dojmy z mojich vystúpení so mnou podelili. Ďakujem vám za všetky milé slová! Hriali ma pri srdci a dodávali mi obrovskú motiváciu a energiu do ďalšej práce. Toto sú len niektoré z vašich ohlasov.

Prečítajte si tiež: S klavírom som vystupoval častejšie ako z autobusu. Takýto bol môj hudobný rok 2017!

Na rok 2020 mám smelé plány

Rok 2019 je už takmer za nami a ja mám v hlave plno smelých plánov do toho nadchádzajúceho. Už teraz je isté, že vám budem svojou hudbou opäť prinášať krásne okamihy. V mojom kalendári sa nachádza už asi 20 podujatí, ktoré v roku 2020 navštívim, a stále pribúdajú ďalšie. Okrem nich by som pre vás v budúcom roku rád zorganizoval PRVÝ VLASTNÝ KLAVÍRNY KONCERT! Môžete sa však tešiť aj na nové covery a zaujímavé hudobné spolupráce, na ktorých už intenzívne pracujem. No a ktovie, čo všetko mi ešte klavírny život prinesie do cesty... Už teraz som na to veľmi zvedavý!

Milí priatelia, toľko krátke obzretie sa za mojim klavírnym rokom 2019. Prajem vám, aby sa aj vaše priania a plány do budúceho roku 2020 splnili tak, ako si prajete. A ak sa popri tom ešte aj stretneme na niektorom z mojich klavírnych koncertov, budem sa veľmi tešiť.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.