100 svadieb aj krásny vianočný klip: Takýto bol môj hudobný rok 2021!

100 svadieb aj krásny vianočný klip: Takýto bol môj hudobný rok 2021!

Je tu opäť ten čas, kedy prichádza na rad bilancovanie všetkého, čo sa v našich životoch za ostatných 365 dní udialo. Inak tomu nie je ani v mojom prípade, a preto vám prinášam už tradičné koncoročné zhrnutie môjho hudobného pôsobenia za uplynulý kalendárny rok 2021. Myslím, že aj napriek situácii, ktorá opäť živým hudobníkom príliš nepriala, sa toho v mojom klavírnom živote udialo opäť viac než dosť. Veď, koniec koncov, posúďte sami.

Užite si môj klavírny koncert naživo na vašej svadbe, oslave či firemnom večierku.

Január

Spoločenské akcie sa opäť konať nemohli, nuž som v prvých mesiacoch roku 2021 pokračoval v online koncertovaní na Facebooku. V januári som vám zahral hneď 4krát. V tematických koncertoch ste si mohli postupne vypočuť klavírne improvizácie, filmovú hudbu, piesne na ľudovú nôtu aj rockové hity. Vychutnajte si niektoré zo skladieb z môjho repertoára, ktoré tam zazneli.

Prečítajte si tiež: V znamení sviatočného piana aj množstva koncertov: Takýto bol môj hudobný rok 2023!

Február

Aj február bol bohatý na moje online koncerty. Postupne som vám v nich predstavil najväčšie hity súčasnosti, najromantickejšie valentínske skladby, piesne, ktoré obstáli v skúške času, ale aj skladby od dvoch svetoznámych pianistov – Ludovica Einaudiho a Yirumu. Aj z týchto vystúpení som pre vás vybral niekoľko ukážok.

Marec

Marcové koncertné turné som začal najdlhším a najsledovanejším tohtoročným koncertom venovaným ženám k ich sviatku MDŽ. Videlo ho viac ako 2600 divákov a trval takmer 2 a pol hodiny. O dva týždne naň nadviazal online stream plný slovenských hitov.

show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true">

Chýr o mojich koncertoch sa šíril svetom aj prostredníctvom rozhlasového éteru. Reportáž o nich odvysielalo Rádio Regina Západ.

Apríl

V apríli som v online svete vystupoval zatiaľ naposledy. Tento mesiac ste si najskôr mohli pozrieť bláznivý prvoaprílový stream, v ktorom viaceré známe skladby dostali originálnu a netradičnú podobu. No a všetko to 25.4. ako predzvesť návratu k živým vystúpeniam. zavŕšil záverečný online klavírny koncert.

Celkovo som tak v prvých štyroch mesiacoch roku 2021 odohral 12 online koncertov, ktoré dokopy vzhliadlo viac ako 16100 divákov. To v priemere činí zhruba 1435 videní pripadajúcich na jeden koncert. Celkovo ste si v mojom podaní mohli vychutnať 17 hodín a 43 minút klavírnej hudby nezriedka prerušovanej hovoreným slovom, čo znamená, že jeden koncert trval v priemere hodinu a pol.

Prečítajte si tiež: Duet s Čekym v Inkognite, premiéra so slávnymi hercami v SND: Takýto bol môj hudobný rok 2022!

Máj

Konečne! Svadobná sezóna 2021 odštartovala v máji, mesiaci lásky, prvými dvomi svadbami. Zahral som tak pri obrade a svadobnej hostine v Malackách

a na obrade v kostole v Modre.

Svadba v kostole v Modre

Koncom mesiaca som zavítal na Jarný svadobný veľtrh do kaštieľa v Tomášove. Ako sa neskôr ukázalo, šlo o jedinú svadobnú výstavu, ktorú sa mi tento rok podarilo sprevádzať.

Svadobný veľtrh v Art Hotel Kaštieľ Tomášov

Jún

V júni sa už moje klavírne vystúpenia rozbehli na plné obrátky. Sprevádzal som hneď 4 krásne svadby, konkrétne:

V kostole v Tešedíkove,

Svadobný obrad v kostole v Tešedíkove

na mojom obľúbenom krídle v Primaciálnom paláci,

Svadobný obrad v Primaciálnom paláci v Bratislave

v kostole v Cabaj-Čápore

Sobáš v kostole v Cabaj-Čápore

a napokon som koncom júna zahral na svadbe Moniky Rajnohovej Holešovej, najlepšej slovenskej hádzanárky za rok 2019, na Zámku Šimák v Pezinku. Takto vtedy znela pieseň pri prvom tanci novomanželov v podaní talentovanej Kataríny Holešovej, ktorú som sprevádzal na klavíri:

Prečítajte si tiež: Prvý svadobný tanec: Toto je TOP20 najžiadanejších piesní!

Júl

Krásny dátum 7.7. priniesol do môjho klavírneho života ďalšiu svadbu, tentokrát netradične v stredu, vo Vile Etelka v Modre.

Svadba vo Vile Etelka v Modre

Počet svadieb, ktoré som doposiaľ sprevádzal, som zaokrúhlil na neuveriteľných 100 na mojom tradičnom svadobnom mieste, v Pálenici Jelšovce.

Svadobný obrad v Pálenici Jelšovce

No a aby toho nebolo málo, stihol som absolvovať aj víkendový pobyt na Donovaloch. V tamojšom Residence Hoteli som najskôr sprevádzal klavírny, a o deň neskôr aj degustačný kulinársky večer. Foto sa z neho, žiaľ, nezachovalo, zato krásne spomienky na tie lahodné delikatesy, ktoré sa tam podávali, veru áno!

August

Prvá polovica mesiaca sa pre mňa niesla v znamení príprav na azda udalosť roka. Tou bol nepochybne Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom, ktorý som sa v meste pod Zoborom podujal zorganizovať. Aj keď plánovanie a organizovanie takéhoto podujatia prinieslo so sebou kopu práce a stálo veľa nervov, myslím, že výsledok napokon stál za to. Na koncerte som na klavíri sprevádzal muzikálovú speváčku Kristínu Iris Snopkovú a s huslistkou Victoriou Linnen sme odohrali historicky prvý spoločný klavírno-husľový koncert. Pozrite sa, ako vyzeral:

V auguste som tiež odovzdal cenu víťazke minuloročnej súťaže PIANOce, Maťke. Spolu s manželom Peťom oslavovali krstiny ich ratolesti a to bola tá správna príležitosť, kedy som im výhru – klavírne vystúpenie - mohol venovať.

Koncerty sa tým tento mesiac pre mňa ani zďaleka neskončili. Zahral som na terase bratislavského Hotela Devín pri degustačnom večeri pod názvom „Tóny piana (nie pijana) na Dunaji“.

Degustačný večer v Hoteli Devín

Koncom augusta sa opäť dostalo aj na svadby. Na prvej z nich mi v Seredi ako pódium slúžila terasa rodinného domu.

Svadba v rodinnom dome v Seredi

Na ďalšej sme zasa pred svadobným obradom v Lábe len tesne unikli búrlivému lejaku.

Svadba v Lábe

Prečítajte si tiež: Online koncerty, videoklipy aj trojnásobná svadba: Takýto bol môj hudobný rok 2020!

September

Na futbalovom turnaji som zatiaľ ešte nehral. Teda, až do prvého septembra. So svojim klavírom som v tento deň vystúpil na vydarenej akcii na čermánskom futbalovom štadióne v Nitre.

Futbalový turnaj v Nitre

September bol tiež mesiacom bohatým na svadby. Sprevádzal som hneď 4. Najskôr v slovenskom malom Ríme, kde znela v mojom podaní pri príchode ženícha pieseň Il Silenzio, hymna tamojšieho futbalového klubu.

Svadobný obrad v Trnave

Zahral som aj pri civilnom svadobnom obrade v krásnom parku Park Hotela Tartuf v Beladiciach a o týždeň neskôr opäť pri sobáši v kostole v Trnave.

Svadobný obrad v kostole v Trnave

Napokon som zamieril do Budatínskeho zámku v Žiline. Na vyžiadanie mladomanželov, veľkých fanúšikov F1, som pri ich príchode na obrad zahral naozaj netradičnú pieseň - zvučku tohto motoristického športu.

Obrad v Budatínskom zámku v Žiline

Prvý jesenný mesiac som zavŕšil na oslave 15. narodenín Svadobného salónu Diamond. Pozrite si môj starší videoklip, v ktorom sú herci, mladomanželia, odetí v svadobných šatách zapožičaných práve odtiaľ. Ďakujem za pozvanie a ešte raz gratulujem!

Október

Pandemická situácia na Slovensku sa opäť začínala zhoršovať. Pocítil to aj môj kalendár, ktorý sa preriedil až tak, že na desiaty mesiac v roku v ňom neostalo jediné vystúpenie. Teda, jedno predsa áno, no zatiaľ o ňom pomlčím. Prezradím vám len toľko, že ho už čoskoro uvidíte na vašich televíznych obrazovkách v jednej z najsledovanejších relácií. Odoberajte preto moje sociálne siete Facebook a Instagram, kde vás na to včas upozorním.

Prečítajte si tiež: Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom. Takýto bol môj hudobný rok 2019!

November

November so sebou priniesol posledné dve svadby sezóny 2021. Až do rána bieleho som najskôr spolu s DJ Ferom Kabátom sprevádzal svadobnú hostinu Stanka a Sone v Nitre.

Svadba v kolibe v Nitre

Svadobný rok som uzavrel poslednou svadbou v kostole v Radave a v rodinnom dome v Nových Zámkoch.

December

Napriek tomu, že posledný mesiac roku 2021 už žiadnu možnosť na klavírne vystúpenie neponúkol, predsa sa v ňom zrodil jeden z vrcholov môjho klavírneho roka 2021. Huslistka Victoria Linnen, s ktorou sme už v minulosti nahrali klavírno-husľové medley skladieb od Coldplay, prišla behom jesene s krásnou myšlienkou a tá sa pred pár dňami stala realitou. Svetlo sveta uzrel náš spoločný videoklip s detským speváckym zborom zo Súkromnej ZŠ v Sabinove k piesni You Raise me up. Pod taktovkou režiséra Raymonda Petrika sme ho ešte v novembri nahrali v priestoroch Kaštieľa Petrovany.

Nech sa páči, vychutnajte si naše dielo teraz i vy:

Klip sa stretol s veľmi príjemnou odozvou. Do dnešného dňa ho vzhliadlo už takmer 5000 ľudí a články o ňom vyšli aj na niekoľkých známych internetových portáloch. Už teraz sa teším, čo kreatívne pre vás spolu vytvoríme v blížiacom sa roku 2022!

Prečítajte si tiež: Keď sa spoja ľudia, ktorí chcú šíriť dobro: Pozrite si náš nový klip k piesni You raise me up s husľami, klavírom a detským speváckym zborom!

Záverečnou udalosťou môjho klavírneho roka bude už túto nedeľu, na Štefana, môj vianočný online piano koncert. Stretneme sa pri ňom na Facebooku o 18,00. Okrem mňa si budete môcť pozrieť a vypočuť aj spevácky zbor Radosť a country skupinu Domovina. Verím, že vám tak svojou troškou spríjemníme posledné chvíle tohtoročných Vianoc.

Svadobná sezóna v číslach

Aj napriek súčasnej neľahkej situácii sa mi tento rok podarilo sprevádzať až 16 krásnych svadobných dní a celkovo tak pokoryť hranicu 100 odohraných svadieb v mojej pianistickej kariére.

Až 14krát znel môj klavír počas svadobného obradu, 6krát moje tóny dokresľovali atmosféru pri hostine, 2krát som sprevádzal prvý novomanželský tanec a rovnako 2krát dokonca aj tanečnú zábavu.

Za svadbami som nacestoval vyše 2000 kilometrov. Priemerné dejisko tak bolo od môjho východzieho bodu vzdialené cca. 63 km. Najďalej som tento rok vycestoval do Žiliny, najbližšie sa svabda, ktorú som sprevádzal, konala v Nitre, kam som cestovať nemusel.

S incidenciou po 6 svadieb si prvenstvo podelili bratislavský a nitriansky kraj. 3 svadby som odohral v trnavskom a jednu v žilinskom kraji. Spomedzi miest sa tento rok najlepšie darilo Modre a Trnave, kam som zavítal hneď 2krát.

Svadby z pochopiteľných dôvodov tento rok dominovali najmä v letných mesiacoch. Prvenstvo tak zaknihovali jún a september zhodne so 4 vystúpeniami. Po dve si na svoje konto pripísali máj, júl, august a november.

Na svadbách som tento rok strávil 11 sobôt, 4 piatky a 1 stredu, pričom moje vystúpenia trvali spolu 31 hodín, čo je neuveriteľný 1 deň a 7 hodín čistého času!

Pokiaľ ma moje informácie neklamú, po minulých rokoch, kedy sa mi v kalendári vyskytlo aj pár medzinárodných svadieb, boli všetky tohtoročné slovensko-slovenské.

No a napokon, so svojim klavírom som zavítal do 6 kostolov, 2 rodinných domov, 2 zámkov, 2 reštaurácií, do kaštieľa, paláca, motela, koliby či vily.

Ďakujem všetkým mladomanželským párom za to, že ste aj v roku 2021 do mojich rúk vložili dôveru vo váš veľký deň!

Prečítajte si tiež: Poznáme TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2021: Je medzi nimi aj tá vaša?

Vaše reakcie ma hriali pri srdci

Mojim cieľom je, aby vám moja klavírna hudba prinášala radosť. Podľa vašich príjemných reakcií, ktoré som od vás dostával aj v priebehu roka 2021, sa zdá, že sa mi ho naďalej darí napĺňať, z čoho sa veľmi teším. Tu sú niektoré z nich:

Silvia, nevesta

Chcela by som sa podeliť o pocity z našej prvomájovej svadby, ktorá vďaka pánovi Zbranekovi a jeho famóznej klavírnej hudbe bola očarujúca. Od prvých tónov, ktoré zazneli pri svadobnom pochode, cez prvý mladomanželský tanec až po skvelú večernú zábavu. Klavírne tóny pri svadobnom pochode nevesty k ženíchovi vyčarovali nejednu slzičku na tvárach našich hostí. Srdečná vďaka za vykúzlenie skvelej atmosféry, vrelo odporúčam. S pozdravom Mladomanželia.

Kristína, nevesta

Pán Zbranek, dovoľte mi pokloniť sa pred Vašim talentom. :) Máte neskutočný dar od boha a som veľmi rada, že ste mohli prísť “odprevadiť ma k oltáru” Vašou hudbou. To, ako ste hrali, zanechalo na hosťoch veľký dojem. Hneď ako ste začali, vyhŕkli mi slzy. Bolo to tak krásne. Ďakujem, že ste prijali moju ponuku prísť hrať na našu svadbu, som Vám veľmi vďačná.

Naďa, nevesta

Včerajší den sa podaril na jednotku a patrí vám naše veľké ďakujem, lebo aj vďaka vám sa náš svadobný deň stal nádherným a nezabudnuteľným. Ste úžasný hudobník a bolo to naozaj nádherné. Ďakujeme ešte raz veľmi pekne.

Novinárska cena, expanzia do Čiech aj podcast Svadobných profesionálov

V mojom klavírnom živote sa toho však udialo ešte omnoho viac.

Bol som hosťom podcastu Asociácie svadobných profesionálov, Svadba s nami, v ktorom sme sa s DJ Petrom Debnárom a fotografom Ľubošom Bórikom približne hodinu rozprávali o mojom klavírnom živote:

S našim divadelným súborom sa nám síce celé predstavenie podarilo tento rok odohrať len raz, úspechy sa nám však rozhodne nevyhýbali. Za podcast Zracast sme získali Novinársku cenu v kategórii Občianska žurnalistika. Vystúpili sme tiež na galavečeri Biela vrana v Slovenskom národnom divadle.

Na mojom webe sa tiež diali veci. Pribudla tam česká verzia stránok, čo znamená, že by som svoje pianistické pôsobenie rád rozšíril aj za rieku Moravu. Sám som zvedavý, či a ako sa mi to podarí.

Na blogu som vás tento rok pozval na Bielo-čierny koncert, popísal som, ako znikal náš vianočný videoklip a priniesol vám rebríček TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2021. To je síce menej článkov, ako ste boli zvyknutí po minulé roky, v tom budúcom sa však plánujem polepšiť. Už teraz mám pripravené viaceré zaujímavé témy, ktoré by som pre vás rád spracoval.

Čo dodať na záver

Ako vidíte, aj napriek okolnostiam, ktoré opäť hudobníkom príliš nepriali, bol môj hudobný rok 2021 znovu veľmi pestrý. Už teraz som zvedavý na to, kam všade ma vietor klavírneho života zaveje v roku 2022. Prajem vám doň hlavne veľa zdravia a úspechov. A ak sa náhodou spolu stretneme pri jednom z mojich vystúpení, budem sa veľmi tešiť. Termín vašej svadby, oslavy či inej spoločenskej akcie, na ktorej by ste radi počuli moju klavírnu hudbu, si u mňa môžete zarezervovať už dnes. Okrem sólového klavírneho vystúpenia môžem svoje účinkovanie obohatiť aj súhrou piana s husľami Victorie Linnen, s ktorou tvoríme duo PV Acoustic. Napíšte mi na e-mail info@pianista.sk, alebo vyplňte kontaktný formulár priamo na tejto stránke.

Prajem vám veselé Vianoce a šťastný nový rok!
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.