Duet s Čekym v Inkognite, premiéra so slávnymi hercami v SND. Takýto bol môj hudobný rok 2022!

Duet s Čekym v Inkognite, premiéra so slávnymi hercami v SND. Takýto bol môj hudobný rok 2022!

Je tu koniec roka a to je čas, kedy vám pravidelne prinášam bilanciu všetkého, čo sa za uplynulých 365 dní udialo v mojom hudobnom, ale i divadelnom živote. Ani teraz tomu nebude inak. Veď koniec koncov, rok, v ktorom zaznel v Inkognite môj duet s Čekym, v ktorom sme nahrali nový videoklip s Victoriou Linnen, v ktorom sme v SND spolu s Emíliou Vášáryovou a Jánom Gallovičom odpremiérovali nové predstavenie, v ktorom ma v podcaste spovedala Jasmina Alagič, v ktorom som odohral prvé vystúpenia v Českej republike, v ktorom som svojou hrou sprevádzal desiatky mladomanželov a oslávencov či potešil tisícky návštevníkov a divákov, rozhodne stojí za to si pripomenúť. Takýto bol teda môj rok 2022.

Radi by ste si vychutnali môj klavírny koncert aj na vašej spoločenskej udalosti?

Január

Všetko sa to začalo ešte v roku 2021 telefonátom z produkcie TV JOJ. Vraj, pianista v Inkognite ešte neúčinkoval, radi by preto oslovili práve mňa. Vyžiadal som si deň na rozmyslenie a napokon som na ponuku prikývol. O ďalších niekoľko dní som už v jedno mrazivé októbrové ráno dorazil na bratislavskú Kolibu na nakrúcanie. netušiac, ako to napokon celé vypáli.

Ako to napokon vypálilo, ste mohli vidieť už všetci 17. januára na obrazovkách Televízie JOJ. Hádači sa síce okolo názvu mojej profesie trošku pomotali, no napokon sa im ho podarilo správne trafiť. Nezostalo však len pri hádaní. Na pódiu som rozbalil aj svoj hudobný nástroj a všetkým prítomným aj čosi zahral. Nato pribehol Čeky a bez predošlej prípravy sme na klavíri spustili spoločný improvizovaný duet. Pozrite si to celé na tomto videu:

Video na Facebooku videlo už takmer 250-tisíc ľudí a nazbieralo takmer 6000 lajkov, 200 komentárov a vyše 500 zdieľaní. Celú epizódu Inkognita si môžete pozrieť v archíve TV JOJ.

Február

Kvôli obmedzeniam spoločenských akcií bol ešte aj začiatok roka 2022 chudobnejší na moje vystúpenia. Jedno sa však predsa len aj v tomto čase podarilo. Konkrétne na svadobnej výstave Na nitrianskej svadbe. Budúcim nevestám a ženíchom som zahral na tomto parádnom krídle v Nitrianskej synagóge. Udialo sa tak, žiaľ, v tieni začínajúcej sa vojny v našom susedstve, táto pieseň tak v mojom playliste nemohla chýbať.

Prečítajte si tiež: V znamení sviatočného piana aj množstva koncertov: Takýto bol môj hudobný rok 2023!

Marec

V marci odštartoval aj môj divadelný rok. Konkrétne, 6. marca sme v SND prvýkrát v tomto roku reprízovali predstavenie Ste medzi nami. Popri tom sa však už pomaly začínali črtať obrysy predstavenia nového, ktoré sme počas celého roka naštudovávali, aby sme ho v novembri na doskách Modrého salóna SND úspešne odpremiérovali. Ak chcete vedieť viac, preskočte na november.

Apríl

Po ročnej prestávke sa na scénu svadobných výstav vrátil najväčší slovenský svadobný veľtrh v Inchebe. Nechýbal som na ňom ani ja so svojim klavírom.

V apríli sme taktiež v SND odohrali ďalšiu divadelnú reprízu, ktorá bola zároveň verejnou nahrávkou rozhlasovej hry nášho predstavenia pre RTVS.

Máj

V máji môj otec krstil svoju knihu 1000 veselých vinšov k meninám / blahopřání k svátku, ktorá obsahuje tisíc veršovaných blahoželaní k meninám v slovenčine i češtine. Knihu pokrstil známy herec Ivan Gontko. Môj klavír na tejto slávnostnej udalosti takisto nemohol chýbať.

Tento mesiac som tiež na svoj Facebook pridal video, ktoré vzniklo úplne neplánovane na novej bratislavskej autobusovej stanici. Napokon sa však stalo úplne najúspešnejším tohtoročným príspevkom na mojom FB. Teším sa, že ma tam sledujete a dávate mi vašu spätnú väzbu, komentujete, lajkujete a zdieľate.

Sledovať ma okrem Facebooku môžete aj na Instagrame @pianista.sk.

S divadlom sme v máji začali našu šnúru hosťovaní po Slovensku. V Trnave sme predstavenie Ste medzi nami odohrali v Malom Berlíne, v Stupave zasa v tamojšom Dome kultúry. Ďalšími našimi tohtoročnými zastávkami sa postupne stali v júli festival Fraj v Rimavskej Sobote, v auguste Bielo-čierny koncert v Nitre, v septembri Mestské divadlo v Žiline a v októbri Divadlo Arta v Piešťanoch.

Prečítajte si tiež: Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom. Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Jún

Jún bol naozaj bohatý mesiac na moje klavírne koncerty. Začal som ho svojim historicky prvým vystúpením v Českej republike, keď som sprevádzal oslavu na krásnom zámku v Herálci.

Pokračoval som na siedmich krásnych svadbách. Zahral som postupne pri sobášnom obrade vo Vile Etelka v Modre,

Svadobný obrad vo Vile Etelka v Modre

na svadobnom obrade v krásnej prírode pri Boutique Hoteli Pri mlyne v Lozorne,

Svadobný obrad v Boutique Hoteli Pri mlyne v Lozorne

pri welcome drinku, na svadobnom obrade a večeri vo Wiegerovej vile v Svätom Jure,

Svadba vo Wiegerovej vile v Sv. Jure

na posvadobnej oslave v Považskej Bystrici,

Svadobná oslava v Považskej Bystrici

na sobášnom obrade na ranči v Nemšovej,

Svadobný obrad na ranči v Nemšovej

na nezabudnuteľnej slovensko-poľskej svadbe v Kaštieli v Mojmírovciach

Slovensko-poľská svadba v Kaštieli v Mojmírovciach

a na dvojitej svadbe v Art Hoteli Kaštieľ v Tomášove.

Dvojitá svadba v Arthotel Kaštieľ Tomášov

Okrem toho som si koncom júna odskočil do Košíc na natáčanie nášho nového videoklipu s huslistkou Victoriou Linnen. Ak si ho chcete pozrieť, preskočte na september.

Júl

Svadbami sa začal aj ďalší letný mesiac. Sprevádzal som svoju úplne prvú svadbu v Českej republike, konkrétne neďaleko Nového Města na Moravě

Sobáš v Penzióne Hájenka - Zátoky

a pokračoval som o týždeň neskôr svadobným obradom už na rodnej hrude v Agropenzióne Hubert vo Zvončíne.

Svadobný obrad v Agropenzióne Hubert

Keďže nás s Victoriou Linnen čakalo niekoľko spoločných koncertov, vycestoval som za ňou až do Prešova. Tam sme si v príjemnom podniku Čukoláda strihli verejnú skúšku.

No a o pár dní sme už svojim vystúpením potešili účastníkov, ale aj vedúcich v Letnom šachovom tábore Koník v Kľačne.

Prečítajte si tiež: 100 svadieb aj krásny vianočný klip: Takýto bol môj hudobný rok 2021!

August

Prvú augustovú sobotu som stihol hneď 2 medzinárodné svadby. Najskôr slovensko-španielsku s hodinovým svadobným obradom v Abelande v Lozorne

Slovensko-španielska svadba v Gazdovskej dedinke Abeland v Lozorne

a potom slovensko-nemeckú v Hoteli Viliam Fraňo v Nitre, kde som zasa sprevádzal posedenie po večeri.

Svadba v Hoteli Viliam Fraňo v Nitre

O deň na to som zamieril na oslavu krásneho životného jubilea pani zástupkyne zo základnej školy, ktorú som v detstve navštevoval.

Augustovým headlinom bol už po druhýkrát Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom. Na tamojšej zaplnenej Pešej zóne sme, okrem ďalších skvelých účinkujúcich, odohrali aj my s Victoriou Linnen zhruba hodinový koncert. Koncert sa uskutočnil s finančnou podporou mesta Nitra, Nadácie ZSE a Ministerstva kultúry SR a takto to tam vyzeralo.

Mesiac som zakončil kúsok za našimi hranicami na oslave v Hodoníne. Krásne krídlo tu stálo pripravené takmer pod holým nebom.

Oslava v Hodoníne

September

V septembri som opäť naskočil do rozbehnutého, no pomaly už aj finišujúceho vlaku svadobnej sezóny. Veľký deň mladomanželov som postupne svojou hrou sprevádzal na svadobnom obrade v Modre,

Svadobný obrad v Reštaurácii Starý Dom v Modre

na sobáši v Plaveckom podhradí,

Sobáš v Plaveckom Podhradí

počas obradu v Svätom Petri,

Sobášny obrad v St. Petrus Vini v Svätom Petri

pri obrade, večeri aj prvom tanci na krásnom zámku v Haliči

Svadba na Zámku v Haliči

a napokon po druhýkrát v tomto roku na sobáši v Arthotel Kaštieli v Tomášove.

Svadobný obrad v Tomášove, Arthotel Kaštieľ

Svetlo sveta uzrel náš dlhoočakávaný videoklip s Victoriou Linnen ku klavírno-husľovému coveru legendárnej kapely Queen, Bohemian Rhapsody. Réžiu a kameru mal v rukách, ako tradične, Raymond Petrik. Tanečné kreácie dodali baletky Natália Novická a Liliana Palenčárová, priestor a klavír nám poskytol košický Boutique Hotel Maraton. Ďakujeme.

Tešíme sa, že si náš klip okrem našich fanúšikov všimli aj známe slovenské médiá, ako Hudba.sk, Rádio Melody či Rádio Expres a ďalší.

Prečítajte si tiež: Pocta legendárnej kapele Queen: Vypočujte si nový klavírno-husľový cover Bohemian Rhapsody!

Október

Až do Baziliky na Mariánsku horu a Reduty v Spišskej Novej Vsi ma klavírny život zavial v prvú októbrovú sobotu. Prvý svadobný tanec novomanželov, ktorý som tam sprevádzal, si môžete pozrieť na videu (začína v čase 2:07).

Už o týždeň neskôr som zažil aj tohtoročnú svadobnú derniéru na svadobnom obrade v kostole v Závode a pri večeru na Bašte Pajštún.

Svadba na Bašte Pajštún

Dôkazom toho, že so svojim klavírom zavítam naozaj kamkoľvek, bola októbrová narodeninová oslava na horskej chate pri Horných Orešanoch. Zábava nemala konca kraja.

Oslava na horskej chate

Prečítajte si tiež: Za svadbami som nacestoval skoro 3000 kilometrov. Takýto bol môj hudobný rok 2018

November

Prvá polovica novembra patrila mojim klavírnym vystúpeniam. Zahral som pri otvorení predajne luxusných šperkov Halada v bratislavskej Eurovey a na dvoch svadobných výstavách – Svadobnom festivale v Brne a Jesennom svadobnom veľtrhu v bratislavskom Technopole. Nasledujúce videá pochádzajú práve z týchto výstav.

V novembri tiež vyšiel podcast Pošli to ďalej, v ktorom ma Jasmina Alagič Vrbovská a Lucia Medveď Patáková vyspovedali nie len o mojom klavírnom živote. Ak máte zhruba trištvrte hodinku nazvyš, započúvajte sa do nášho rozhovoru.

Udalosť novembra sa však tento rok odohrala v divadle. Konkrétne, v Slovenskom národnom divadle. Po boku hviezd slovenského hereckého neba, Emílie Vášáryovej a Jána Galloviča, sme pod režisérskym vedením Pavla Viechu naštudovali a dvakrát odpremiérovali nové predstavenie – komédiu Ivana Stodolu, Čaj u pána senátora. Hra zachytáva prvopočiatky demokracie na Slovensku a hoci ju autor napísal pred takmer 100 rokmi, aktuálna je i dnes. Oplatí sa prísť pozrieť, najbližšie hráme 10.1. (vypredané), 11.2. a 5.3.2023, vždy o 19,30 v Modrom salóne SND.

December

Po dvoch rokoch uzáver bol tento december konečne znovu nabitý vystúpeniami, ako sa na správny predvianočný čas patrí.

Spolu s Victoriou Linnen sme tak v Hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave sprevádzali galavečer pri príležitosti oceňovania najdôveryhodnejších značiek, Dôveryhodné značky 2022.

Nastal tiež čas mojich obľúbených Vianočných večierkov. Tento rok som na Zámku Vígľaš zahral pre Slovenské farmárske družstvo

Vianočný večierok Slovenské farmárske družstvo

a v Bratislave pre firmu Strabag.

Vianočný večierok Strabag

Sprevádzal som tiež oslavu 50tky na Štrbskom Plese, pričom moje vystúpenie prešlo od komorného podkladu k večeri a posedeniu až do nečakanej neviazanej zábavy.

Oslava v hoteli na Štrbskom plese

Rušno bolo opäť aj v SND, kde sme odohrali prvú reprízu predstavenia Čaj u pána senátora a jednu z posledných repríz hry Ste medzi nami.

No a napokon, bohatý rok 2022 som zavŕšil koncertom v treskúcej zime v nitrianskom Vianočnom mestečku.

Prečítajte si tiež: Online koncerty, videoklipy aj trojnásobná svadba: Takýto bol môj hudobný rok 2020!

Za svadbami som opäť nacestoval tisícky kilometrov

V roku 2022 som so svojim klavírom sprevádzal 18 mladomanželských párov. Zahral som im pri 15 sobášnych obradoch (13 civilných a 2 cirkevných), 12x pri gratuláciách, 8x v priebehu večere, 4x počas welcome drinku a k prvému svadobnému tancu, 3x do tanca a spevu a raz v prestávkach tanečnej zábavy.

Za svadbami som nacestoval takmer 4000 kilometrov. Priemerné dejisko sobáša bolo z mojej východzej stanice, ktorou sa tento rok stala Stupava, vzdialené približne 110 km. Najdlhšiu trasu mi klavírny život doprial do Spišskej Novej Vsi, najbližšie som to mal na svadby do Lozorna či na neďaleký Pajštún.

Presná polovica, 9 svadieb, sa odohrávala v bratislavskom kraji. Ďalšie 3 som sprevádzal v nitrianskom, 2 v trenčianskom a po jednej v trnavskom, prešovskom a banskobystrickom kraji. Na jeden sobáš som dokonca zamieril až za hranice do českého kraja Vysočina.

Najviac, 7 svadieb, som stihol za mesiac jún. Nasledujú september s piatimi a júl, august a október s dvomi svadbami. Pokiaľ ide o dni v týždni, prím hrali opäť soboty s 11 sobášmi. Na svadbách som však strávil aj 5 piatkov, 1 štvrtok a 1 nedeľu.

Celkovo som tento rok pri veľkých dňoch neviest a ženíchov odohral zhruba 49 hodín čistého času, teda viac než dva dni. Moje tohtoročné najdlhšie svadobné vystúpenie trvalo neuveriteľných 8 hodín.

Väčšina, 13 mladomanželských párov bolo aj tento rok čisto slovenských. Sprevádzal som však aj slovensko-poľskú, slovensko-švajčiarsku, slovensko-španielsku, slovensko-nemeckú a českú svadbu.

Svadobný život ma aj v roku 2022 zavial na najrôznejšie miesta. Zahral som 3x v reštaurácii, v kaštieli, v poľnohospodárskom areáli, 2x v hoteli, vo vile, v kostole a raz v penzióne, vo vinárni, na ranči, v redute a na zámku.

Prečítajte si tiež: Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2022: Stálice aj novinky, ktoré prekvapia!

Čo ste na moje vystúpenia povedali vy?

Veľmi ma teší, že moja hudba vám opäť prinášala radosť, a že ste mi o tom aj tento rok dali vedieť vo vašich početných ohlasoch na moje vystúpenia. Všetky ma nesmierne potešili a motivovali do ďalšej práce. Vyberám aspoň niektoré:

Martyna & Martin, mladomanželia

Dobrý deň, pán Zbranek,
ešte raz by sme Vám chceli poďakovať za Váš výkon na našej svadbe. Bolo to ešte krajšie ako sme si predstavovali. O Vašich schopnostiach, hlase a repertoári nebudem hovoriť, lebo máte velikánsky talent a sme veľmi šťastní, že sme mali šancu zažiť ho počas našej svadby. Ste skutočný showman! Všetci hostia sa skvelo zabavili, zaspievali a zatancovali, urobili ste veľký dojem aj na moju rodinu z Poľska. Chcela by som Vám taktiež poďakovať za Váš profesionálny prístup, pretože komunikácia s Vami pred aj počas svadby bola na veľmi vysokej úrovni. Všetko bolo presne tak, ako sme sa dohodli - hudba na príchod na hostinu aj celý večer! Spomíname na váš výkon so slzami v očiach a sme si istí, že to nebolo posledný krát, čo sme mohli zažiť vašu hudbu naživo. Spravili ste náš svadobný deň pre nás a pre našich hostí absolútne výnimočným a už navždy budete súčasťou nielen toho dňa, ale aj nášho života.
Chapeau bas, maestro!
Martyna a Martin

František, oslávenec

Ďakujem pánovi Petrovi Zbrankovi za nádherné hudobné doplnenie našej oslavy. Tento pán premenil svoj osudový dar na umelecký diamant.

Zuzana & Miroslav, mladomanželia

Dobrý deň, pán Zbranek,
ešte raz by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za nádherný hudobný sprievod na našej svadbe. Žiaľ, ako nevesta som si nemohla užiť úplne všetko, nakoľko ste hostí sprevádzali už od welcome drinku, ale svadobčania boli nadšení. To, čo som si však mala česť vypočuť, bolo niečo nádherné. Ďakujeme, že ste boli súčasťou nášho veľkého dňa, všetko bolo presne podľa našich predstáv. Vašu hudbu by sme dokázali počúvať aj hodiny. Taktiež oceňujeme od začiatku Vašu rýchlu a profesionálnu komunikáciu. Prajeme všetko dobré.
Zuzana a Miro

Frederika, manželka oslávenca

Chcela by som veľmi pekne poďakovať pánovi Petrovi Zbranekovi za perfektný a profesionálny výkon na oslave narodenín môjho manžela. Od začiatku odhadol situáciu, ktorej sa prispôsoboval počas celej oslavy. Oslavu sprevádzal neuveriteľných osem hodín. Začal cover verziami známych skladieb, pokračoval ľudovými piesňami a na záver sme si vypočuli a spoločne zaspievali známe slovenské a české hity. Vďaka pánovi Zbranekovi celá oslava prekonala moje očakávania. Jeho účasť na akýchkoľvek slávnostiach, večierkoch, spoločenských udalostiach je nezabudnuteľná.

Novinky na blogu pribúdali aj tento rok

Aj keď pomalším tempom, predsa len aj tento rok pribudlo niekoľko článkov na mojom blogu. Mohli ste sa tak dočítať o 10 úžasných výhodách svadby na zámku, vypočuť si TOP 10 rockových piesní na prvý svadobný tanec, nájsť odpovede na 20 najčastejších otázok pri plánovaní svadby, nechať sa pozvať na Bielo-čierny koncert v Nitre, dozvedieť sa všetko potrebné o hudbe na svadobný obrad, zložiť spolu so mnou a Victoriou Linnen poctu legendárnej kapele Queen a zistiť, aké boli najžiadanejšie svadobné piesne roku 2022.

Ak máte tip na tému, o ktorej by ste si na mojom blogu v budúcom roku radi prečítali tiež, prosím, pokojne ma kontaktujte. Rád o nej napíšem.

A sme v závere

Sme v závere, a to nielen roka 2022, ale aj posledného tohtoročného článku. Zhrnul som v ňom všetko, čo sa počas uplynulých 52 týždňov v mojom umeleckom živote udialo. Ako môžete vidieť, nebolo toho vôbec málo, z čoho mám obrovskú radosť. Už teraz sa však teším, aké zaujímavé príležitosti a výzvy mi do cesty prinesie rok 2023. Prajem vám doň všetko len to najlepšie. A ak sa náhodou stretneme na jednom z mojich koncertov či vystúpení, budem sa veľmi tešiť.

Som pianista Peter Zbranek a aj v roku 2023 mi bude cťou sprevádzať vaše svadby, oslavy, firemné, spoločenské či udalosti. Spravím z nich zážitok, na ktorý nezabudnete. A nemusím byť na to sám. V prípade záujmu vám radi zahráme spolu s huslistkou Victoriou Linnen ako klavírno-husľové duo PV Acoustic. Vypočujte si ukážky mojej tvorby, prečítajte, čo o mojich vystúpeniach napísali moji ďalší klienti, a ak vás moja tvorba osloví, pokojne sa mi ozvite. Nenechávajte si to však, prosím, na poslednú chvíľu, pretože môj kalendár vystúpení sa rýchlo zapĺňa.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.