V znamení debutového albumu aj množstva koncertov: Takýto bol môj hudobný rok 2023!

V znamení debutového albumu aj množstva koncertov: Takýto bol môj hudobný rok 2023!

Rok 2023 je takmer za nami. Je tu tak opäť ten správny čas bilancovať. V mojom klavírnom živote sa totiž opäť udialo množstvo krásnych vecí, ktoré som si takto pred rokom možno ani nevedel predstaviť. Vydal som dva digitálne albumy Sviatočné piano a Pianista, sprevádzal som viac ako dvadsiatku nádherných svadieb, zahral som na oslave narodenín najúspešnejšieho slovenského hokejového trénera či na eventoch popredných firiem a organizácií. S Victoriou Linnen sme odohrali nielen koncert na zaplnenom námestí v Nitre, ale aj vypredaný Vianočný koncert v Sabinove. Stihli sme nakrútiť aj dva pekné videoklipy. Na doskách SND som účinkoval po boku slávnych hercov, do ďalšej divadelnej hry som zasa skomponoval hudbu. A bolo toho ešte oveľa viac.

Radi by ste si vychutnali môj klavírny koncert na svadbe, oslave či firemnom večierku?

Udalosťou roka Sviatočné piano

Na februárovom Svadobnom veľtrhu v Technopole si moje vystúpenie okrem budúcich neviest vypočul aj pán Martin Hanuska, majiteľ hudobného vydavateľstva Musica. Zapáčilo sa mu natoľko, že ma po jeho skončení oslovil a dal mi možnosť splniť si jeden zo svojich pianistických snov, nahrať vlastné CD.


Nad jeho ponukou som neváhal ani chvíľu. Jednoznačnou udalosťou roka sa tak pre mňa stalo vydanie dvoch mojich klavírnych albumov.

Po mesiacoch príprav uzrel najskôr začiatkom októbra svetlo sveta playlist Sviatočné piano.


Nachádzajú sa na ňom prevažne covery svetoznámych hitov od interpretov ako Ed Sheeran, Lady Gaga, Coldplay, Levis Capaldi a mnohí ďalší. Okrem sólo klavírnych skladieb tu tiež môžete nájsť aj môj duet s huslistkou Victoriou Linnen k piesni od kapely Queen, Bohemian Rhapsody, ku ktorej sme vlani nahrali aj spoločný videoklip.


Sviatočné piano môžete počúvať na všetkých najznámejších streamovacích platformách: Spotify, Itunes, Deezer, AMAZON či YOUTUBE.

Prečítajte si tiež: Predstavujem vám debutový klavírny album Sviatočné piano!

Chcete sa dozvedieť o Sviatočnom piane ešte viac? Pustite si podcast SINA Nitra, kde som o ňom porozprával: Sviatočné piano, nový klavírny album nielen na sviatky.

Krátko pred Vianocami sme ako malý vianočný darček zverejnili aj druhú časť nahratých skladieb.


V playliste s názvom Pianista sa nachádzajú predovšetkým klavírne covery vianočných piesní, ktorými si môžete aj teraz spríjemniť sviatočný čas. Vypočujete si tu však aj moju spoluprácu so sláčikovým kvartetom The Ladies Ensemble. Spolu sme pripravili nádhernú klavírno-husľovú verziu piesne Say something od A Great Big World a Christiny Aguilery. Tu si môžete pozrieť video z natáčania v štúdiu na bratislavskej Kolibe.


Album Pianista taktiež nájdete na streamovacích platformách Spotify, Itunes, Deezer, Amazon aj Youtube.

Prečítajte si tiež: Nový album Pianista: Vianočná inštrumentálna hudba aj duet so sláčikovým kvartetom!

Príbeh Sviatočného piana ešte ani zďaleka nie je na konci. Veľmi sa teším, že po ochutnávke v digitálnom priestore príde v budúcom roku na rad vydanie CD vo fyzickej podobe. O všetkom podstatnom vás budem, samozrejme, včas informovať na mojom Facebooku či Instagrame. Ak teda chcete byť informovaní ako prví, určite ma tam začnite sledovať.

Nahrali sme nové videoklipy

Pod taktovkou nášho dvorného kameramana Raymonda Petríka sme pre vás spolu s Victoriou Linnen opäť tento rok pripravili aj dva videoklipy. Prvú snímkuk piesni See you again sme natáčali v októbri na zrúcanine hradu v obci Haluzice.


Výsledok si môžete pozrieť a vypočuť tu:


S blížiacimi sa najkrajšími sviatkami v roku sme si zasa povedali, že by bolo skvelé mať aj pekné vianočné promo video. Nelenili sme teda, zamierili sme na zámok do Hermanoviec a rovno ho pre vás aj nakrútili.


Klip obsahuje 9 coverov krásnych vianočných piesní. Vychutnať si ich môžete priamo tu a teraz:


Prečítajte si tiež: Duet s Čekym v Inkognite, premiéra so slávnymi hercami v SND. Takýto bol môj hudobný rok 2022!

S Victoriou sme koncertovali v Nitre a Sabinove

Popri nahrávaní albumov a natáčaní videoklipov som nezabúdal ani na živé hudobné vystúpenia. Ba čo viac, miesto jedného koncertu sme s Victoriou Linnen zorganizovali rovno koncerty dva.

Prvý z nich, Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom, sa už tradične konal v meste pod Zoborom, kde si naše vystúpenie užilo zaplnené Svätoplukovo námestie.


Najúspešnejším videom tohto roka sa na mojom Facebooku stala pieseň od Mira Žbirku o bájnej Atlantíde, ktorá tu v našom podaní zaznela.


Zahrali sme však aj emotívnu skladbu z filmu Nedotknuteľní, Una Mattina,


klavírno-husľovú verziu Kristínky


a spolu s bubeníkom z kapely Kyklop Band sme odpálili Don’t stop me now od Queenov.


Nie že by nás s Victoriou účinkovanie na vianočných večierkoch nebavilo, práve naopak. Predsa nás však už dlhšie lákalo pripraviť aj svoj vlastný vianočný koncert. Tento rok sa nám to konečne podarilo a pred vypredaným hľadiskom v KC Na korze v Sabinove sme ho minulý piatok odohrali. Zazneli vianočné hity, sviatočné koledy i piesne z vianočných rozprávok. Takto to tam vyzeralo:
Prečítajte si tiež: 100 svadieb aj krásny vianočný klip: Takýto bol môj hudobný rok 2021!

Svadby opäť hrali prím

Medzi spoločenskými podujatiami, na ktorých som účinkoval, sa opäť vynímali svadby. V roku 2023 som so svojim klavírom sprevádzal v ich najkrajší deň 22 mladomanželských párov, čo je najviac za posledné 4 roky. Zahral som pri 15 sobášnych obradoch (13 civilných a 2 cirkevných), 14x pri gratuláciách, 8x v priebehu večere, 4x počas welcome drinku a tanečnej zábavy, 6x k prvému svadobnému a raz k rodičovskému tancu. Nižšie si môžete pozrieť ešte viac zaujímavých štatistík z mojej tohtoročnej svadobnej sezóny:


Aj v roku 2022 som vďaka svadbám navštívil najrôznejšie miesta. Spomeniem len niektoré z nich:

Wiegerova vila, Svätý Jur,Primaciálny palác, Bratislava,Hotel Aphrodite Palace, Rajecké Teplice,


Grand Hotel Kempinski, Štrbské Pleso,


Kaštieľ Čereňany,


Reštaurácia Meridiana, Bojnice,


Kúpeľný Mlyn, Bojnice,


Vinárstvo Tajná,


Castel Mierovo,


či dokonca zámoček Heszendorf vo Viedni.


Na svadby som však zavítal aj do Marianky, Lozorna, Andoviec, Ružomberka, Komárna, Šaštína, Veľkých Kostolian, Bratislavy i Malaciek.

Zostrih zo svadobnej sezóny 2023 si môžete pozrieť v tomto videu:


Prečítajte si tiež: Online koncerty, videoklipy aj trojnásobná svadba: Takýto bol môj hudobný rok 2020!

Hral som na eventoch popredných firiem a organizácií

Profesia, MAN, Doprastav, Asociácia priemyselných zväzov a dopravy, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. To sú len niektoré zo známych organizácií, ktorých event som tento rok sprevádzal.

V januári som zahral v Divadle P. O. Hviezdoslava na raute po galavečeri Najzamestnávateľ roka 2022.


V septembri zneli tóny môjho klavíra na oslave 70-tky Doprastavu v Slovenskom národnom divadle,


ale aj na firemnej akcii v Rusovciach.


V novembri sa moje klavírne piesne niesli priestormi bratislavského Hotela Hilton na Slávnostnom večere slovenského priemyslu a dopravy 2023.


V poslednom mesiaci v roku som prijal pozvanie vystúpiť v rámci Vianočného benefičného mestečka na mojej alma mater, Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre na podporu dvoch detí so zdravotným postihnutím.


A napokon sme s Victoriou Linnen vycestovali do poľského Krakova, kde sme spríjemnili vianočný večierok známeho výrobcu kamiónov MAN.


Zúčastnil som sa aj niekoľkých svadobných výstav. Okrem už vyššie zmieneného Svadobného veľtrhu v Technopole som tiež zavítal na výstavu Perfect Wedding v Refinery Gallery, na Svadobný veľtrh v PKO v Nitre, na svadobnú výstavu World of Weddings v Edison Parku a na Jesenný svadobný veľtrh v Technopole.


Prečítajte si tiež: Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom. Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Sprevádzal som oslavu Jána Filca

Pri tónoch môjho klavíra sa v roku 2023 aj oslavovalo. Je mi cťou, že som, okrem iných, mohol sprevádzať aj oslavu narodenín legendárneho slovenského hokejového trénera Jána Filca s manželkou.


Hral som tiež na oslave kolaudácie nového bytu v Trnave


či v Bratislave pre moju hudobnú kolegyňu Nikolu Bene z dua Ukitas.


Prirátajme ešte dve skvelé oslavy v Bratislave a jednu vo Vysokej nad Kysucou a pestrý výpočet udalostí, ktoré som sprevádzal, sa pomaly, ale isto uzatvára.

Prečítajte si tiež: Za svadbami som nacestoval skoro 3000 kilometrov. Takýto bol môj hudobný rok 2018

Môj klavír znel aj v divadle

Aj divadelným umením som bol tento rok živý. V Slovenskom národnom divadle sme po boku hereckých legiend, Emílie Vášáryovej a Jána Galloviča, odohrali 6 repríz predstavenia Čaj u pána senátora (v januári, vo februári, v marci, máji, júni a decembri). Okrem toho sme sa s touto hrou predstavili aj na septembrovom Festivale Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši. V SND budeme náš čaj pravidelne servírovať aj v roku 2024, januárové predstavenie je už teraz beznádejne vypredané.


Pod vedením režiséra Mateja Feldbauera sme tiež pripravili a odpremiérovali novú divadelnú inscenáciu, jednoaktovku Nie je to tak, ako to vyzerá. Po septembrovej premiére prišli na rad aj 4 reprízy – jedna v októbri, dve v novembri a zatiaľ posledná v decembri. Do predstavenia, ktorého domovskou scénou sa stalo bratislavské Divadlo La Komika, som skomponoval hudobnú zložku. Započujete v ňom moju pieseň Niečo pozitívne.


No a napokon, dvomi záverečnými predstaveniami, februárovou reprízou a májovou derniérou, sme sa v roku 2023 rozlúčili s predstavením Ste medzi nami.

Pri srdci ma hriali vaše ohlasy

Aj tento rok som od vás po mojich vystúpeniach dostal množstvo príjemných reakcií a ohlasov, ktoré ma veľmi potešili a nabíjali energiou do ďalšej práce. Ďakujem vám!

O niektoré zo správ sa s vami teraz podelím.


Adriána Bakošová, PR na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre

Touto cestou by som sa chcela v mene Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU poďakovať pánovi Zbrankovi, ktorý prijal naše pozvanie vystupovať na fakultnom vianočnom benefičnom mestečku. Ďakujeme, že naše mestečko podporil a postaral sa o čarovnú vianočnú atmosféru. Jeho tóny vyčarili úsmev na tvári každému z prítomných hostí. Patrí mu hlboká poklona.


Tomáš, oslávenec

Pána Zbranka som oslovil, či by nám v rámci rodinnej oslavy v komornom prostredí neprišiel zahrať a spríjemniť naše posedenie. Výsledkom bolo jeho veľkolepé predstavenie s dvojnásobkom pôvodne plánovaného času, lebo nik nechcel, aby to skončilo. Svoj úžasný talent prezentoval nielen nádhernou klavírnou hrou, ale aj spevom a naladením do spevu všetkých hostí. Ochotne a rád zahral mnohé skladby na prianie, vrátane vopred nepripravených, želaných počas predstavenia. Pre každého to bol unikátny a nezabudnuteľný zážitok. Úprimne a vrelo pána Zbraneka odporúčam na hudobné obohatenie akéhokoľvek typu udalosti.


Prečítajte si tiež: S klavírom som vystupoval častejšie ako z autobusu. Takýto bol môj hudobný rok 2017

A udialo sa toho ešte omnoho viac

Môj blog prekročil v roku 2023 magickú hranicu 500-tisíc videní všetkých článkov. Tento rok ste si na ňom mohli prečítať hneď 17 nových textov. Písal som o 3 dôvodoch, prečo (ne)uvažovať o kapele na svadbu či o najžiadanejších svadobných piesňach na svete podľa umelej inteligencie. Predostrel som vám 7 úžasných tipov na romantickú svadbu aj radu, ako sa pri hudbe na svadbe zabaviť, ale aj ušetriť. V lete som vás pozval na Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom, v zime na Vianočný koncert v Sabinove. Vybral som pre vás TOP 15 piesní na rodičovský tanec, prezradil som vám 5 výhod a nevýhod svadieb v prírode. Predstavil som vám moje albumy Sviatočné piano a Pianista. Poskytol som vám 10 tipov na očarujúce miesta na svadbu, zostavil rebríček TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2023. Dal som vám 5 úžasných tipov na program na vianočný večierok i zábavu na plese, inšpiroval som vás 7 nápadmi na vianočné hry. Pripravil som tiež výber TOP 10 českých piesní na prvý tanec a napokon som vám porozprával o 5 výhodách a nevýhodách svadby v piatok.

Stránka pianista.sk dostala aj svoju nemeckú verziu a vznikla aj nová podstránka popisujúca naše hudobné duo PV Acoustic. To má od tohto roka aj svoj vlastný instagramový profil. Potešíme sa, ak nás tam začnete sledovať:


No a napokon, spolu s mojou hereckou kolegyňou Zuzkou Hrebičíkovou som tiež prijal pozvanie do podcastu Ránečko Divadla Spoza Voza. V dvoch epizódach sme stihli porozprávať naozaj všeličo možné aj nemožné. Veď, koniec koncov, vypočujte si to sami v epizóde #13 a epizóde #14.

PF 2024!

Milí priatelia, ako vidíte, vietor môjho klavírneho života aj v roku 2023 fúkal naozaj intenzívne a zavial ma k mnohým novým príležitostiam a skúsenostiam. Teším sa, ak sme sa na tejto ceste spolu stretli a moja tvorba vám priniesla radosť. Už teraz som zvedavý na to, čo nového sa mi pritrafí v roku nasledujúcom. Vám doň prajem všetko len to najlepšie! A pokiaľ by ste chceli, aby moje klavírne tóny spríjemnili aj vašu spoločenskú udalosť, ktorú na tento rok plánujete, pokojne sa mi ozvite.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.