Zažite elegantnú svadbu v sprievode profesionálneho huslistu!

Zažite elegantnú svadbu v sprievode profesionálneho huslistu!

Husle sú krásny nástroj, ktorý svojím nezameniteľným zvukom skvelo doplní akýkoľvek event. Šikovný huslista dokáže podčiarknuť nóbl atmosféru na prestížnej spoločenskej akcii, vtlačiť slzu do oka pri dojemných oslavách narodenín, ale i roztancovať davy na svadobnej veselici. V tomto článku sa zameriame na jedno konkrétne podujatie, a to na svadbu. Ste v štádiu, kedy stále váhate, aký hudobný sprievod si zvoliť na váš veľký deň? Každý detail tu má obrovský význam a hudba je jedným z kľúčových prvkov, ktorý vytvára atmosféru a má výrazný vplyv na náladu svadobčanov. V nasledujúcich bodoch sa vám preto pokúsim zhrnúť, prečo je booking profesionálneho huslistu dobrý nápad a určite by mal byť na jednom z prvých miest vášho svadobného to-do listu.

Objavte romantickú hudbu na svadbu, ktorá bude zážitkom.

Pripraví si vystúpenie šité na mieru

Ani ten najlepší mixážny pult a najkvalitnejšie reproduktory DJ-a sa nedokážu vyrovnať živej hudbe, ktorá vždy vzniká doslova pred vašimi očami (a ušami). Profesionálny hudobník po celý čas citlivo vníma svoje okolie a pripravené vystúpenie promptne prispôsobuje aktuálnej situácii. Nastali nečakané zmeny v programe vašej svadby, niečo sa pokazilo alebo je jednoducho len potrebné upraviť dĺžku či prevedenie niektorej z piesní? S využitím skúseností a improvizačných schopností umelca sa môžete spoľahnúť na to, že svadobčania si odchýlky od pôvodného plánu ani nevšimnú.


Vytvorí romantický zážitok i dynamickú zábavu

Husle sú všestranný nástroj, ktorý sa dokáže pohrávať s rôznymi emóciami. Slávnostne vyzdvihne príchod nevesty k oltáru, vytvorí jemný zvukový podklad pri odovzdávaní si snubných prsteňov, nenásilne vyplní chvíle pri usádzaní svadobčanov k stolu a keď nastane ten správny čas, postará sa aj o neviazaný program.

Živá hudba je už tradične zárukou priameho zapojenia hostí do tanca (či dokonca spevu), čo je na svadbe vždy vynikajúcim spestrením večera. A temperamentné husľové kreácie zaručene skôr či neskôr postavia zo stoličky aj toho najzarytejšieho hosťa! Stačí si len z repertoára povyberať skladby, ktoré sa vám páčia, alebo to nechajte na umelca a užite si momenty prekvapenia.

Veľmi žiadaným spestrením svadby je i prekvapenie pre hostí alebo partnera v podobe zahrania obľúbenej skladby. O tejto možnosti sa u hudobníka informujte v dostatočnom časovom predstihu, aby si pieseň stihol pripraviť a nacvičiť.

Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 možností pre jedinečný zážitok!

Husle sú plne funkčné aj bez elektriny

Ak nemáte po ruke záložný generátor, výpadok elektrického prúdu je bezpochyby veľkým strašiakom všetkých spoločenských podujatí. Huslista si však z podobných problémov ťažkú hlavu nerobí, pretože inú energiu okrem tej svojej k vystúpeniu nevyhnutne nepotrebuje. Stačia mu husličky, sláčik a o zábavu je postarané! Navyše, oba komponenty sa zmestia do jedného praktického puzdra, v ktorom ich bez problémov prenesie hoci aj na druhý koniec Slovenska.

Veľkou výhodou tejto energetickej nezávislosti je, že huslistu si môžete pozvať aj na svadbu na netradičných miestach. S radosťou vám zahrá napríklad na šírej lúke alebo v krásnom prostredí Štrbského plesa. Fantázii sa medze nekladú, presvedčte sa na vlastné oči :)


Je fotogenický a celej svadbe dodá šmrnc

Určite mi dáte za pravdu, že fotografie a videá sú dôležitou súčasťou celej svadby, pretože to budú jedny z mála hmatateľných spomienok na váš veľký deň. Umelecké snímky s huslistom v akcii sú pôsobivé a nepochybne sa stanú cennou súčasťou svadobného albumu – či už moderného virtuálneho, alebo toho klasického v tvrdej väzbe.

Navyše, sympatický muž v elegantnom obleku alebo usmievavá dáma v krásnych šatách a s husličkami pod bradou bude kultúrnym obohatením, ktoré vaši hostia zaiste ocenia. Veď ruku na srdce, aj táto zložka je k životu potrebná, no koľkí z nás si nájdu čas zájsť si do divadla na nejakú dobrú hru či koncert? Profesionálny huslista na svadbe spojí príjemné s užitočným a vy si tak už absenciu kultúry nemusíte vyčítať.

Dokáže pracovať sólo, ale nezanikne ani v súhre s iným nástrojom

Ak chcete sebe a/alebo hosťom dopriať naozaj unikátny zážitok, pozvite si k huslistovi na svadbu aj ďalší nástroj. Mnohí umelci vzájomne spolupracujú a v prípade požiadavky na duo, trio či dokonca väčšie zoskupenie vám k sebe vedia odporučiť ideálneho hudobného partnera.

Ja ako profesionálny svadobný pianista mám napríklad veľmi rád spoločné vystúpenia s mojou talentovanou kolegyňou, huslistkou Victoriou Linnen. Naše hudobné duo poznáte pod názvom PV Acoustic a mohli ste nás počuť už na nejednej svadbe, koncerte, galavečeri či firemnom večierku. Sme zohratý tím s vyše 4-hodinovým pestrým repertoárom plným romantických, ale aj rytmickejších skladieb. Natočili sme aj niekoľko spoločných videoklipov, ako ukážku prikladáme náš obľúbený cover piesne You raise me up s detským speváckym zborom.


Prečítajte si viac: Duo PV Acoustic: Zažite dokonalú kombináciu klavírneho majstrovstva a husľového pôvabu

Ak by ste na vašej svadbe radi videli práve Victoriu, môžete ju kontaktovať prostredníctvom jej instagramu. A ak by vám viac sedelo klavírno-husľové duo, ozvite sa priamo mne – či už telefonicky, e-mailom alebo cez kontaktný formulár. Spoločne sa postaráme o to, aby sa váš svadobný deň stal nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých zúčastnených.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.