Miesta na svadbu: TOP 10 svadobných priestorov na západnom Slovensku!

Miesta na svadbu: TOP 10 svadobných priestorov na západnom Slovensku!

Plánovanie svadby je náročná úloha. Výber toho správneho miesta môže výrazne prispieť k tomu, aby bol tento veľký deň nezabudnuteľný. Ako svadobný pianista som už so svojim klavírom navštívil nespočetné množstvo úžasných destinácií a svadobných priestorov, vrátane krásnych zámkov, víl, kaštieľov či hotelov. V tomto článku vám preto prinášam niekoľko tipov na nádherné miesta pre romantickú svadbu na západnom Slovensku, ktoré vás určite očaria.

Svadba na zámku, v prírode či na akomkoľvek inom mieste? Zažite výnimočné okamihy v romantickom sprievode klavíra.

1. Zámok Bojnice

Bojnický zámok je považovaný za jeden z najkrajších zámkov na Slovensku, pretože má nezameniteľnú rozprávkovú atmosféru. Nepochybne tak patrí medzi tie najvyhľadávanejšie miesta na svadbu. Disponuje krásnou kaplnkou zdobenou historickými detailmi, ktorá dodá vašej svadbe eleganciu. Vaši hostia si môžu užiť úchvatné výhľady na okolitú krajinu, zatiaľ čo vy si môžete odbehnúť na svadobné fotenie k historickým kamenným múrom či do malebných záhrad. Ak by ste chceli trochu ušetriť na nákladoch, neďaleko zámku sa nachádza množstvo reštaurácií, kde je možné po obrade vystrojiť svadobnú hostinu. Takými sú napríklad Kúpeľný mlyn alebo reštaurácia Meridiana. Na oboch miestach som tento rok mal možnosť na svadbe hrať a môžem ich len odporúčať.Prečítajte si tiež: Svadba na zámku je rozprávková: Toto je jej 10 úžasných výhod!

2. Wiegerova vila, Svätý Jur

Či už plánujete veľkú svadobnú hostinu, alebo intímnu rodinnú oslavu, výnimočné priestory Wiegerovej vily môžu byť pre vás tie pravé. Toto svadobné miesto s atmosférou talianskeho vidieka sa nachádza v blízkosti Bratislavy na kopci nad vinohradmi Svätého Jura. Štýlový otvorený priestor, vysoké stropy s drevenými trámami, vintage nábytok či originálne stoličky z ohýbaného dreva vás očaria hneď na prvý pohľad. Tamojšiu atmosféru s nádychom Toskánska už viackrát na svadbe dotvárala aj klavírna hudba v mojom podaní. Už teraz sa teším na to, keď si návštevu tejto vychytenej svadobnej lokality budem môcť zopakovať znova. Rezervujte si moje klavírne vystúpenie, nech už to bude na tomto, alebo akomkoľvek inom krásnom mieste.3. Art Hotel Kaštieľ, Tomášov

Ďalším úžasným miestom na svadbu na západnom Slovensku, kde som už mal tú česť hrať hneď niekoľkokrát, je Art Hotel. Nachádza sa v krásnom historickom kaštieli v Tomášove pri Bratislave. Jeho starobylá architektúra a romantické prostredie anglického parku môžu vytvoriť nádhernú kulisu pre váš veľký deň. Povedzte si svoje áno v brezovom altánku pod holým nebom, v kaplnke Anjelov strážnych alebo v historickej Jeszenákovej sále. Navyše, ak nechcete mať starosti s plánovaním vašej svadby, hotel ponúka jej zorganizovanie na kľúč.Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 kombinácií, vďaka ktorým bude váš sobáš nezabudnuteľným zážitkom!

4. Hotel Viliam Fraňo, Nitra

Ak plánujete svadbu na západnom Slovensku, Hotel Viliam Fraňo je miestom, ktoré ponúka kombináciu elegantného prostredia, luxusného ubytovania a vynikajúcej stravy. Svadobný obrad si tu môžete podľa počtu hostí nechať zorganizovať buď na prednej terase s výhľadom na malý lesík a kvetinový záhon, alebo pri menšom počte osôb na zadnej terase pri bazéne. Navyše, ak vystihnete správne obdobie, tamojšia rozkvitnutá prírodná stena z cyklámenových ruží bude nádherným pozadím pre vaše svadobné fotografie. Pre mňa ako svadobného pianistu je príjemným bonusom parádne elektrické klavírne krídlo, na ktorom si pri mojej návšteve hotela vždy veľmi rád zahrám.5. Park hotel Tartuf, Beladice

Park Hotel v Beladiciach je situovaný v malebnom prostredí v obklopení krásnej prírody, zelených lesov a kvitnúcich záhrad. Preto je ideálnym miestom pre sobáš pod holým nebom. Svadbu si tu však môžete zorganizovať aj v interiéri v jednom z piatich salónikov či v reštaurácii s kaviarňou. Čo však ako klavirista oceňujem úplne najviac, je krásne biele krídlo, na ktorom som už sprevádzal niekoľko svadieb a eventov. Vidieť ho môžete aj v dvoch mojich videoklipoch:

v priereze krásnymi Vianočnými piesňami s názvom Pianoce,


ako aj v skladbe Coldplay medley, ktorú sme nahrali spolu s huslistkou Victoriou Linnen.


6. Zámok Šimák, Pezinok

Zámok Šimák je krásny svadobný priestor v okolí Bratislavy. Je obklopený mestským parkom, stromami, rybníkmi a pávmi, v ktorom sa nevesta a ženích budú cítiť doslova ako princezná a rytier. Pre väčší počet hostí si na tomto mieste môžete nechať pripraviť svadbu v zlatej sále Kataríny Pálffy, ktorej súčasťou je aj dvojposchodový vedľajší balkón. Ak vás bude menej, zabávať sa môžete v Rytierskej sále Jána Krušica. Okrem toho tu nájdete profesionálnu gastronómiu, kvalitnú vinotéku i elegantne zariadený hotel.

Na tomto zámku som sprevádzal svadbu najlepšej slovenskej hádzanárky roka 2019 Moniky Rajnohovej s manželom. Takto vyzeral ich prvý svadobný tanec.


Začal sa tu tiež písať náš spoločný hudobný príbeh s huslistkou Victoriou Linnen. Takto sme si po prvýkrát spolu spontánne zahrali na svadobnej výstave, ktorá sa tu konala.


7. Neco Winery, Modra

Toto vínne sídlo nazývané aj Modrý dom si vďaka svojej nádhernej atmosfére zaradenie medzi TOP 10 miest na svadbu na západnom Slovensku jednoducho zaslúži. Ak ste milovníkmi vína, Neco Winery vám ponúka príležitosť vychutnať si tento lahodný nápoj vyrobený priamo na mieste. Počas sobáša sa môžete tešiť na romantický dvor plný zelene, svadobnú hostinu vám zase tamojší personál pripraví v presvetlenej miestnosti s tehlovými klenbami. Tie oceníte najmä v teplom letnom počasí. Sám som tu pred pár rokmi v jeden horúci júnový deň sprevádzal svadobný obrad vonku a príjemné schladenie v interiéri pri následnej večeri bolo pre mňa a svadobných hostí doslova darom z nebies.


Prečítajte si tiež: Svadobný obrad vonku: Prehľadný návod, ako ho naplánovať!

8. Vila Etelka, Modra

Vila Etelka je známa svojou romantickou atmosférou a elegantnou architektúrou. Tamojšia krásna záhrada je ideálna pre svadobný obrad alebo recepciu pod holým nebom. Vo vnútri vily je zase možné vybrať si rôzne priestory pre rôzne momenty svadby, či už ide o sobáš, svadobnú hostinu alebo tanečnú zábavu. Interiéry sú vkusne zariadené a navodzujú dojem starobylého šarmu. Toto svadobné miesto si taktiež drží vysoký štandard kulinárskeho umenia, takže vaši hostia sa môžu tešiť na lahodné jedlá a nápoje. Vo Vile Etelke som už spríjemňoval atmosféru na viacerých svadbách a vždy to bol rozprávkový zážitok.9. Boutique Hotel pri Mlyne, Lozorno

Boutique Hotel v Lozorne poskytuje intímnu atmosféru, ktorá je ideálna pre menšie a osobnejšie svadby. Nachádza sa na západnom Slovensku na Záhorí v blízkosti Malých Karpát. Ponúka štýlové a komfortné izby a možnosť prispôsobiť si svadobné menu podľa vašich predstáv. Na tomto mieste som sprevádzal už dva svadobné obrady v malebnom prostredí pri jazierku a určite sa tam rád znova niekedy vrátim.


Prečítajte si tiež: Túžite po svadbe vonku v prírode? Toto sú jej plusy a mínusy, o ktorých by ste mali vedieť!

10. Kaštieľ Čereňany

No a môj posledný tip na miesto, kde na svadbe zažijete rozprávkový obrad a kráľovskú hostinu, je prostredie stredovekého kaštieľa v Čereňanoch. Svoje áno si môžete povedať pri fontáne, vo veľkej sále či v tanečnom pavilóne s výhľadom na kaštieľ. Gastronomické špeciality vám pripraví šéfkuchár a majiteľ kaštieľa, ktorý varil už pre viaceré významné osobnosti. Nájdete tu aj mladomanželský apartmán s vírivkou a ďalšie komfortne zariadené izby pre vašich hostí. Takto sme tu s Victoriou Linnen tento rok sprevádzali welcome drink a následný sobáš v kaštieľskom parku.


Západné Slovensko je plné nádherných miest, ktoré sa môžu stať ideálnym priestorom pre vašu svadbu. Dúfam, že vám môj článok pomohol ľahšie sa rozhodnúť alebo zúžiť váš výber najkrajších lokalít, kde môžete spečatiť svoj sľub.

K dotvoreniu výnimočného zážitku rád prispejem svojou klavírnou hudbou. Som svadobný pianista a so svojim klavírom s radosťou prídem spríjemniť atmosféru vášho veľkého dňa, či už to bude v Bratislave a okolí alebo kdekoľvek inde na Slovensku. A nemusím byť na to sám. Radi sa o nezabudnuteľné okamihy postaráme aj spolu s huslistkou Victoriou Linnen ako duo PV Acoustic. Vypočujte si ukážky mojej tvorby, prečítajte si, čo o mne napísali nevesty, ktorým som už na svadbe hral, pozrite si môj repertoár. Ak vás moja tvorba osloví, neváhajte ma kontaktovať čo najskôr, aby som mal váš dátum ešte voľný. Bude mi cťou prispieť k tomu, aby bol váš deň „D“ dokonalý, nech už sa vaša svadba bude odohrávať na akomkoľvek mieste!
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.