Svadobná romantika na 8 spôsobov: Nádherné prvé tance novomanželov, ktoré učarujú aj vám!

Svadobná romantika na 8 spôsobov: Nádherné prvé tance novomanželov, ktoré učarujú aj vám!

„Hudba je tesnopis emócií. Emócie, ktoré sa slovami nedajú ľahko popísať, sú prenesené na človeka práve v hudbe, a v tom je ich sila a význam.“ Citát, ktorý povedal Lev Nikolajevič Tolstoj, je slovným stelesnením toho, čo predstavuje prvý novomanželský tanec. Ide o jednu z najemotívnejších častí svadby, ktorá vôbec nepotrebuje choreografiu na profesionálnej úrovni. Podstatou je vytvoriť špeciálny moment s osobou, ktorej ste sľúbili večnú lásku. Som svadobný pianista a v tomto článku vám predstavím výber tých najromantickejších tanečných čísel, aké ste kedy videli. Možno inšpirujú i vás.

Svadobná romantika zaručená. Povedzte si svoje "áno" pri prekrásnych tónoch klavíra.

1. Sima Martausová & For You – Nenahraditeľná

Úplná novinka, ktorá uzrela svetlo sveta len v septembri 2018, si už za krátku dobu stihla získať srdcia ohromného množstva novomanželov. Príjemný rytmus, precítený text a prítomnosť spriaznenej duše vás vtiahne do nádherného zážitku pri ladných krokoch vlastného prvého svadobného tanca. Príkladom toho je aj toto nenahraditeľné tanečné vystúpenie Mie a Mikiho.

Pozrite si aj ďalších 10 unikátnych tipov na slovenské piesne na prvý svadobný tanec.

2. Ed Sheeran – Perfect

Suverénne najpopulárnejší song na prvý svadobný tanec v súčasnosti. Boom okolo skladby známeho speváka vznikol ihneď po jej vydaní a odvtedy neutícha. Na internete narazíte na desiatky svadobných choreografií, ktoré vymysleli manželia po celom svete. Jednu z tých najkrajších som po ťažkom rozhodovaní vybral aj ja. Nech sa páči, Lucka a Matúš...

K skladbe som nedávno zverejnil klavírny cover aj s romantickým videoklipom. Pozrite sa, ako vznikal.

3. Calum Scott – You Are The Reason

Moderná balada má byť poďakovaním tým, bez ktorých si neviete predstaviť vlastnú existenciu. Toto kritérium vaša polovička bez debát spĺňa a aj vďaka hudbe a tancu si viete navzájom vyjadriť vrúcne „ďakujem“ za každú spoločne prežitú sekundu. Pomalé tempo skladby sprevádzalo pri prvých tanečných krokoch v manželskom stave aj mladú dvojicu z Poľska.

Prečítajte si tiež: Chcete, aby bol rodičovský tanec na vašej svadbe nezabudnuteľný? Tu je 15 krásnych piesní, ktoré chytia za srdce!

4. Michael Bolton - When A Man Loves A woman

Každý ženích sa počas zvukov tohto výnimočného vyznania premení na romantického hrdinu, ktorý svoju pozornosť upriamuje na jedinú osobu – svoju manželku. Ako svadobná pieseň zaznieva už pekných pár rokov, konkrétne od doby, kedy kraľovala prvým miestam v rebríčkoch svetových hitparád. Takmer profesionálne nacvičený tanec na ňu predviedli manželia Justyna a Tomek, od ktorých môžete čo-to pochytiť.

5. Tereza Kerndlová – Schody z nebe

Väčšina svadobných piesní sa nesie v rytme pomalých, no zároveň chytľavých tónov. Ani pri tejto skladbe nemusíte byť parketový lev či levica, aby ste svoj prvý tanec zvládli s gráciou a romantickou pamiatkou uchovanou v srdci. Odmyslite si okolitý svet, započúvajte sa do zaľúbeného textu a jednoducho vykročte do tempa tejto krásnej pesničky, ktorá vás spoločne zavedie až do siedmeho neba. Úsmevy manželov v kúzelnom prostredí Lučivnej vás zaiste presvedčia.

Skladba sa umiestnila aj vo veľkom rebríčku TOP 20 najžiadanejších piesní na prvý svadobný tanec. Prečítajte si, ako v ňom obstála.

6. Lara Fabian – J´taime

Jedno z francúzskych slov, ktorému rozumejú temer všetky národnosti sveta, súhlasíte? Ak slová „Milujem ťa“ naozaj myslíte vážne, chcete ich vravieť a zároveň počúvať donekonečna. Stávajú sa zároveň esenciálnou súčasťou každého pevného vzťahu, a to nielen na jeho začiatku, ale prinajlepšom navždy. Vznešenú a elegantnú podobu prvého svadobného tanca predviedla rumunská dvojica, Adrian a Elena, ktorá si vyslúžila viac ako jeden milión zhliadnutí na Youtube.

Prečítajte si tiež: Snívate od malička o romantickej svadbe? Toto je 7 úžasných tipov, ktoré vás inšpirujú!

7. Whitney Houston - I Have Nothing

Aj keď už hlas tejto fenomenálnej speváčky nikdy naživo nezaznie, prvé noty jedného z jej najslávnejších hitov rozžiaria miestnosť rýchlosťou svetla. Čo sa týka tanečných prvkov, manželia vo videu si možno zvolili náročnejšiu cestu, no ak taký talent nemáte a napriek tomu chcete zanechať „wow efekt“, jediné, na čo nezabúdajte, je široký úsmev.

Prečítajte si: Piesne na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 pesničiek pre váš deň D!

8. Kortina – Aleluja

Veľmi originálna verzia svetoznámej piesne so slovenským textom. Už samotná melódia ikonickej Hallelujah znie i bez slov, v sprievode klavíra dokonale, no ak túžite vniesť do svojho svadobného tanca predsa len štipku jedinečnosti, práve vás jej obmena zaručene nadchne. Nechajte sa inšpirovať manželmi vo videu, ktorí vďaka osobitosti vytvorili pamätihodný moment sebe i všetkým prítomným.

Pozrite si aj jedinečný zoznam so zhruba 80 tipmi na valčík na prvý svadobný tanec.

Tancujte pri nádherných tónoch klavíra

Krásnych piesní, ktoré by mohli sprevádzať váš prvý tanec na svadbe, je, samozrejme, oveľa viac. V tomto článku ste dostali hneď niekoľko nádherných tipov, výber tej pravej skladby však bude napokon len a len na vás.

V prípade, že si budete chcieť zatancovať v romantickom sprievode klavíra, s radosťou vaše prianie splním. Som svadobný pianista Peter Zbranek a svojimi klavírnymi tónmi som už sprevádzal desiatky novomanželských tancov. Okrem toho sa rád svojou hrou postarám aj o nezabudnuteľný zážitok pri svadobnom obrade či počas svadobnej večere. Navyše, nemusím byť na to sám. Ak sa vám jeden nástroj máli, rád k sebe prizvem aj skvelú huslistku Victoriu Linnen a spolu vám spríjemníme váš veľký deň ako hudobné duo PV Acoustic.

Prečítajte si, čo o mojej hudbe povedali nevesty, ktorým som už hral, vypočujte si ukážky piesní z môjho pestrého repertoára, a ak vás oslovia, pokojne sa na mňa obráťte. Ak chcete mať väčšiu šancu, že budem na váš termín ešte dostupný, urobte tak už dnes.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.