Prvý svadobný tanec: Toto je rebríček TOP 20 najžiadanejších piesní!

Prvý svadobný tanec: Toto je rebríček TOP 20 najžiadanejších piesní!

Vaša svadba je tu čo nevidieť a vy ste si ešte stále nevybrali pieseň na prvý svadobný tanec? Nezúfajte. V uplynulých dňoch som prebrázdil viaceré svadobné fóra a zostavil unikátny rebríček TOP 20 najžiadanejších skladieb, ktorý môže byť vynikajúcou inšpiráciou i pre vás. A ktohovie, možno v ňom objavíte aj pieseň, pri ktorej si so svojou polovičkou napokon na svadbe zatancujete.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

Začíname piesňou mimo poradia

Keďže tento rebríček vznikal ešte v roku 2017, tie úplne najnovšie skladby už zachytiť nestihol. Preto v ňom napríklad nenájdete ani taký hit, akým bola pieseň od Eda Sheerana, Perfect, ktorá sa stala jednou z najobľúbenejších skladieb nasledujúcich svadobných sezón. Malou náplasťou nech vám teda je aspoň tento romantický videoklip, ktorý som k nej nahral. Som svadobný pianista Peter Zbranek a ak by ste si túto, ale aj ďalšie nádherné piesne radi vypočuli v mojom klavírnom prevedení aj na vašej svadbe, bude mi cťou postarať sa o výnimočný zážitok pre vás a vašich hostí. Ozvite sa mi a rezervujte si moje vystúpenie.

20. I.M.T. Smile – Mám krásny sen (Hawaii)

Pomyseľnú hitparádu najobľúbenejších piesní na prvý manželský tanec otvárame na Slovensku. „Láska, s tebou viem prežiť všetko, čo sa dá,“ spieva Ivan Tásler vo svojej romantickej balade Mám krásny sen. Ak i vy snívate krásny sen o Vašej svadbe, táto pieseň je ako stvorená práve pre vás.

Prečítajte si tiež: Slovenské svadobné piesne, do ktorých sa zamilujete!

19. Tereza Kerndlová – Schody z nebe

Medzi top 20 najžiadanejších pesničiek na prvý svadobný tanec sa dostalo až sedem českých skladieb. Prvou z nich je pieseň Terezy Kerndlovej – Schody z nebe, kde sa okrem iného spieva: „...a Bůh už ví, že jdou šílení blázni, co na cestě sví prsten si daj...“ Ostáva už len dodať, že potom, čo si v kostole, na úrade alebo hoc aj na spomínanej ceste svoj prsteň dáte, pokojne si môžete po svadobnej večeri prvýkrát zatancovať práve pri tejto piesni.

18. Petra Janů – Už nejsem volná

No a z Čiech pochádza aj ďalšia veľmi žiadaná svadobná pieseň. Presnejšie, hudba k nej dorazila až z ďalekej Kanady, keďže ide o coververziu známeho hitu The power of love od Celine Dion. Česká verzia tejto skladby v podaní Petry Janů je však na svadbách hraná častejšie, keďže jej textu, na rozdiel od originálu, zaiste porozumejú úplne všetci svadobčania.

Skladba sa nachádza aj v tomto výbere 10 najromantickejších prvých svadobných tancov, aké ste kedy videli.

17. Pavol Habera - Lovesong

Ak pri hľadaní piesne na prvý tanec načriete do repertoára Paľa Haberu, určite to ľutovať nebudete. Tento rocker a porotcovský kat zo superstar je totiž autorom viacerých romantických lovesongov. Výhodou je, že sa pri výbere zaručene nepomýlite – ten najžiadanejší to totiž má napísané aj v samotnom názve.

16. Michal Dočolomanský – Ľúbim ťa

„Ľúbim ťa, tak veľmi ako ľúbiť viem, ty si šťastie mojich dní, si vôňa májových rán.“ Takéto nádherné vyznanie lásky so sebou prináša ďalšia slovenská skladba v našom rebríčku. Aj napriek tomu, že v tomto roku uplynie už 40 rokov od jej vydania, pieseň Michala Dočolomanského, Ľúbim ťa, je na prvý tanec na svadbách stále veľmi žiadaná i dnes.

Možno Vás tiež zaujme: Živá hudba na svadbu: Na toto pri výbere nezabudnite!

15. Bryan Adams – (Everything I do) I do it for you

Je len málo pravdepodobné, že nejaký hudobník niekedy prežil výnosnejšiu hodinu svojho života, ako sa to v roku 1990 podarilo Bryanovi Adamsovi. Ústrednú pieseň z filmu Robin Hood totiž spolu so svojim producentom zložil údajne iba za 45 minút. Jej obrovský úspech dokumentuje okrem iného aj fakt, že i dnes, po dvadsiatichsiedmich rokoch, je táto skladba veľmi žiadaná mladomanželmi na ich prvý svadobný tanec. A to až tak často, že sa dostala aj do tohto výberu.

14. Vašo Patejdl – Ak nie si moja

Vašo Patejdl je ďalší slovenský interpret, ktorý v našej hitparáde rozhodne nemôže chýbať. Veď jeho veľký hit z filmu Fontána pre Zuzanu, Ak nie si moja, už očaril nejednu nevestu či ženícha natoľko, že sa naň rozhodli zatancovať si na svadbe svoj prvý tanec. Ak si pieseň vyberiete i vy a nedajbože by sa našli ľudia, ktorí by vám do toho chceli kecať, povedzte im, že všetci vám môžu... Závidieť.

Pieseň nechýba ani v tomto výbere TOP 10 filmových skladieb na prvý svadobný tanec.

13. Tomáš Klus – Navěky

Vždy ste si mysleli, že tanec a klus sú dve nezlučiteľné veci? To ste potom ale boli na veľkom omyle! Prvý svadobný tanec a pieseň Navěky od Tomáša Klusa totiž idú dokopy priam dokonale. A naveky aj pôjdu. Koniec koncov, na vašej svadbe máte skvelú príležitosť sami sa o tom naživo presvedčiť,.

12. Pavel Novák – Nádherná láska

Skladba Nádherná láska je ďalšou piesňou, ktorá v tomto roku (v čase vzniku článku sa píše rok 2017) oslavuje okrúhle jubileum. Na svete je už celých 50 rokov. Možno ani jej samotný autor, Pavel Novák, v roku 1967 netušil, že pieseň, ktorú práve napísal, je natoľko nádherná, že i po takej dlhej dobe bude ešte stále patriť medzi najžiadanejšie pesničky na prvý svadobný tanec.

11. Metallica – Nothing else matters

Ste rockeri, alebo by ste chceli na svadbe tancovať valčík? Prípadne platí oboje? Potom vám na tomto mieste nemôžem odporučiť inú skladbu, než Nothing else matters od Metallicy. Jedna z najkrajších rockových balád, aká kedy vznikla, sa totiž nesie v trojštvrťovom takte, preto sa na novomanželský tanec výborne hodí. V našom rebríčku zostala tesne pred bránami TOP 10.

Skladba sa nachádza aj v tomto zozname TOP 10 rockových piesní na prvý svadobný tanec.

10. Kristína - Navždy

Prvú desiatku otvárame najúspešnejšou skladbou od slovenského interpreta. Niet divu, že sa ňou stala pieseň Navždy, veď to, aby láska trvala navždy, chce zaiste každý, presne tak isto, ako o tom spieva Kristína. No a čo môže byť lepšie, ako priať si to hneď na začiatku spoločnej cesty životom, ideálne už pri prvom tanci na vašej svadbe za zvuku tónov tejto piesne.

Prečítajte si tiež: Výber TOP 10: Toto sú najkrajšie slovenské piesne na prvý svadobný tanec!

9. Mandrage – Šrouby a matice

Prdenie vo vani, vŕtanie políc či bitka v krčme. Aj o takýchto výlučne neromantických veciach môže byť pesnička na váš svadobný tanec. Preto ak ste za každú „haluz“ a doterajšie slaďáky vám príliš neulahodili, pieseň Šrouby a matice je pre vás tá pravá. Od roku 2012, kedy táto skladba dobyla český rádiový éter, si už pri nej zatancoval na svadbe nejeden manželský pár, vďaka čomu sa teraz nečakane nachádza medzi samotnou smotánkou nášho rebríčka.

8. Louis Armstrong – What a wonderful world

Krásnu skladbu jazzového velikána Louisa Armstronga som už spomínal aj v staršom článku ako jeden z mojich tipov pre hudbu na svadobný obrad. Rozhodne však nejde o jedinú príležitosť, kedy môže táto pieseň na svadbe zaznieť - prvý novomanželský tanec je určite tiež jednou z nich. Navyše, ak sa tancovania skôr obávate a chceli by ste to mať čo najskôr za sebou, možno vás poteší aj informácia, že skladba trvá len niečo vyše dvoch minút.

Neprehliadnite: Hudba na obrad: Tieto piesne vyčaria tú pravú romantiku!

7. Dana Glover – It is you (I have loved)

Šťastná sedmička z nášho rebríčka je opäť výborným tipom pre tých, ktorí by si chceli zatancovať na waltz. Pieseň Dany Glover, It is you (I have loved), zrejme poznáte najmä vďaka filmu Shrek. Ak si ju napokon vyberiete, nepochybne bude i váš tanec ako z jednej krásnej rozprávky.

6. Shania Twain – From this moment on

Verili by ste, že svetoznámy lovesong môže vzniknúť aj počas napínavého futbalového zápasu? Živým dôkazom toho, že je to možné, je Shania Twain. Keď ju totiž raz jej manžel zobral na futbal do Talianska, hre príliš nerozumela, a tak začala skladať pieseň From this moment on, ktorá sa napokon stala veľkým hitom. Nám neostáva nič iné, ako jej na tomto mieste poradiť, aby začala na futbal chodiť pravidelne, nech sa od nej dočkáme ešte mnohých krásnych piesní.

Prečítajte si tiež: Chcete, aby bol rodičovský tanec na vašej svadbe nezabudnuteľný? Tu je 15 krásnych piesní, ktoré chytia za srdce!

5. Lucie Vondráčková – Láska na sto let

Po niektorých predošlých skladbách, pri ktorých sme si priali lásku navždy aj naveky, sa úbohých sto rokov v podaní Lucky Vondráčkovej zdá byť ako podliezanie vysoko nastavenej latky. Ani to jej však nezabránilo v tom, aby sa so skladbou Láska na sto let dostala medzi TOP 5 najžiadanejších piesní na prvý svadobný tanec. Aj v tomto prípade preto nepochybne platí stará známa pravda, že menej je niekedy viac.

4. Petr Kolář – Ještě, že tě lásko mám

„Ještě, že tě lásko mám, s tebou mířím k výšinám.“ Text tejto piesne v prevedení Petra Kolářa je naozaj výstižný, keďže v našom rebríčku s ňou tento spevák mieri naozaj poriadne vysoko. Skladba sa stala najpopulárnejšou českou pesničkou na novomanželský tanec a len o vlások jej ušlo umiestnenie v prvej trojke celkového poradia.

3. Johann Strauss – Na krásnom modrom Dunaji

Johann Strauss a jeho viedenský valčík Na krásnom modrom Dunaji“. To je azda tá najväčšia klasika, akú si len na prvý svadobný tanec dokážete predstaviť. Aj napriek tomu, že v tomto roku uplynulo už neuveriteľných 150 rokov od vzniku tejto svetoznámej skladby, na svadbách sa na ňu veľmi často tancuje dodnes. Preto ak hľadáte svadobnú pieseň dostatočne overenú skúškou času, niet pre vás vhodnejšej voľby. V našom rebríčku jej patrí výborná bronzová pozícia.

Chcete tancovať valčík, no nie na Straussa? Vyberte si zo zoznamu viac ako 70 valčíkov na prvý svadobný tanec.

2. Elvis Presley – Can’t help falling in love

Prvú trojku najobľúbenejších piesní na prvý manželský tanec nám takmer ovládla celá kráľovská dynastia. Po kráľovi valčíkov tu totiž máme aj kráľa rokenrolu. Nebojte sa, pieseň Can’t help falling in love od Elvisa nie je žiadny rokenrol, ale krásna pomalá balada. Aj napriek tomu, že opäť ide o staršiu skladbu, medzi nevestami je veľmi žiadaná. Dokonca až natoľko, že v našej pomyseľnej hitparáde to dotiahla až tesne pod vrchol.

1. Christina Perri – A thousand years

A máme tu ďalší údaj o tom, koľko by mala trvať tá pravá láska. Christina Perri nám za stovku Lucky Vondráčkovej pridala nakoniec jednu nulu a aha ho, hneď je z toho prvé miesto! Gratulujeme! To však zrejme nebude jediný dôvod, prečo je skladba z filmu Twilight, A thousand years, taká obľúbená. Pieseň je romantická, pomalá, je zo známeho filmu, je to valčík, speváčka má príjemný zamatový hlas, nekvíli ako pokazená siréna, kombinácia klavíra a huslí je v tejto piesni priam očarujúca. A určite sa nájde ešte tisíc ďalších dôvodov, prečo si svoj prvý svadobný tanec zatancovať práve pri tónoch tejto skladby.

Skladba si držala vysokú popularitu aj v svadobnej sezóne 2018, kedy sa stala najžiadanejšou svadobnou piesňou. Pozrite si celý rebríček TOP 10!

Bonus na záver

Ak vám žiadna zo skladieb z tohto článku neulahodila, nezúfajte. Krásnych piesní na novomanželský tanec je, samozrejme, oveľa viac. Množstvo ďalších inšpirácií môžete, tak ako ja, načerpať napríklad na svadobných fórach na webe mojasvadba.sk či na jeho českej obdobe beremese.cz. Bezodnou studnicou námetov môže byť aj Youtube či Váš súkromný archív mp3 skladieb.

Predsa tu však mám pre vás ešte jeden bonusový tip na záver. Romantický svadobný tanec za zvuku nádherných tónov klavíra. To je nezabudnuteľný zážitok, ktorý pre vás rád vytvorím. Som svadobný klavirista Peter Zbranek a svojou hrou na piane môžem okrem mladomanželského tanca sprevádzať i vaše kroky k oltáru na svadobnom obrade či podčiarknuť výnimočnosť okamihu príjemnou hudbou počas svadobnej večere. Ak sa vám samotný klavír máli, rád k sebe prizvem aj skvelú huslistku Victoriu Linnen. Naše duo PV Acoustic svojou hrou vyčarí úsmev na každej tvári. Vypočujte si niekoľko krátkych ukážok mojej hudby, prečítajte si, čo na ňu hovoria nevesty, ktorým som už hral, a ak vás takáto možnosť osloví, pokojne sa mi ozvite mailom na info@pianista.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára priamo na tejto stránke. Nenechávajte si to však, prosím, na poslednú chvíľu, pretože môj kalendár vystúpení sa veľmi rýchlo zapĺňa.Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.