Aké boli najžiadanejšie svadobné piesne roku 2019? Pozrite si tento unikátny rebríček TOP 10!

Aké boli najžiadanejšie svadobné piesne roku 2019? Pozrite si tento unikátny rebríček TOP 10!

Už túto sobotu zakončím tohtoročnú svadobnú sezónu, v ktorej som mal opäť tú česť ako klavirista sprevádzať mnohé zamilované mladomanželské páry. Klavírna hudba v mojom podaní opäť znela pri sobášnych obradoch, svadobných hostinách, prvých novomanželských tancoch, či dokonca do tanca a spevu. Tak ako vlani, aj tento rok som pre vás zostavil rebríček TOP 10 skladieb, ktoré si odo mňa nevesty a ženísi želali v tomto roku počuť najčastejšie. Ste zvedaví, ktoré piesne sa doň dostali? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Zažite romantickú svadbu v objatí nádherných tónov klavíra.

10. (-) Yann Tiersen - Comptine d`un autre ete - l`apres-midi

Soundtrack z pôvabného filmu Amelia z Montmartru, ktorý je ovenčený mnohými významnými oceneniami a nomináciami, si práve dnes zapisuje ďalší obrovský úspech! Okrem uznania odbornej verejnosti sa mu totiž podarilo získať si aj srdcia mnohých slovenských neviest. Kým vlani sa krásnej klavírnej skladbe Yanna Tiersena s krkolomným názvom Comptine d`un autre ete - l`apres-midi ešte v rebríčku najžiadanejších svadobných piesní preraziť nepodarilo, miesto v tom tohtoročnom jej už právom patrí. V mojom podaní si ju mladomanželia želali počuť najmä pri usádzaní hostí pred svadobným obradom, ale aj v priebehu gratulácií po sobáši.


Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: Toto je TOP 5 možností pre ten najkrajší zážitok!

9. (9.) Wagnerov svadobný pochod

Aj keď sa v súčasnosti na svadobných obradoch čoraz viac dostávajú do popredia moderné skladby, nezameniteľná klasika Richarda Wagnera stále sprevádza milióny neviest na celom svete. Inak tomu nie je ani u nás, na Slovensku. Na svoj príchod k oltáru si túto skladbu aj tento rok odo mňa vyžiadalo hneď niekoľko mladomanželov, vďaka čomu obhájila vlaňajšiu deviatu pozíciu. Málokto však už dnes vie, že pieseň nebola pôvodne skomponovaná ako svadobný pochod, ale šlo o úvodnú skladbu tretieho dejstva romantickej opery Lohengrin, v ktorom si zaľúbenci Elza a tajomný rytier vyznávali lásku.

Takto vyzeral príchod nevesty pri tónoch mojej klavírnej verzie Wagnerovho svadobného pochodu v hoteli v Nitre.


8. (-) Queen – Love of my life

Presne takto pred rokom mal na Slovensku premiéru film o nesmrteľnej kapele Queen, Bohemian Rhapsody. Snímka, ktorá mapuje hudobnú dráhu a kariéru jej legendárneho frontmana Freddieho Mercuryho, spôsobila u nás doslova ošiaľ. A to nielen v kinách, ale aj u nejednej nevesty zostavujúcej playlist na svoju svadbu. Tak sa stalo, že krásna skladba Love of my life, ktorú Freddie napísal v roku 1973 pre svoju lásku Mary Austin, vystrelila medzi tie úplne najžiadanejšie svadobné piesne roku 2019! Želali ste si ju odo mňa počuť v kostole pri príchode k oltáru, výmene prsteňov aj pri prijímaní a ja som vám toto prianie s radosťou splnil. Nech sa páči, ôsme miesto.


Prečítajte si: Piesne na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 pesničiek pre váš deň D!

7. (-) Lady Gaga – Always remember us this way

Ešte viac ako Bohemian Rhapsody zamiešal karty v našom rebríčku ďalší čerstvý film – Zrodila sa hviezda (A star is born). Z jeho soundtracku sa totiž do TOP 10 dostali až dve nádherné skladby! Prvou z nich je Always remember us this way v podaní Lady Gaga, ktorá to vďaka vašim prianiam dotiahla až na siedme miesto. V piesni sa hovorí o tom najkrajšom, čo spolu dvaja ľudia môžu prežívať, aj o smútku z každého ich odlúčenia. Verím však, že keď som vás jej klavírnymi tónmi sprevádzal pri príchode na sobáš, pri odchode mladomanželov na konci obradu či počas gratulácií, zažívali ste len pocity šťastia a radosti.

Pozrite si, ako táto skladba zaznela na jednej zo svadieb v podaní nášho husľovo-klavírneho dua PV Acoustic.


6. (-) John Legend – All of me

Romantická skladba All of me sa vlani do TOP 10 tesne nezmestila, tento rok jej však už patrí skvelá šiesta priečka. Keď ju John Legend prvýkrát zaspieval svojej snúbenici Chrissy Teigen, rozplakala sa dojatím. Toby Gad, ktorý mu s jej komponovaním pomáhal, sa vyjadril: John vedel, že chce napísať pieseň pre svoju snúbenicu, a keď za mnou prišiel, mal už slová. Skladanie nám potom išlo veľmi rýchlo. Bol to prirodzený tok, v ktorom bolo každé slovo úplne úprimné.“ A práve úprimnosť a láska žiariaca z celej piesne je dôvodom, prečo bola tento rok taká žiadaná. Na svojom wishliste ste ju mali pri príchode družičiek a ženícha na sobáš, v priebehu obradu, na gratulácie aj počas hostiny.

Pieseň si môžete vypočuť aj na mojom novom klavírnom albume Pianista.


Čítajte tiež: Piesne na svadobný obrad: Tieto skladby vyčaria tú pravú romantiku!

Čo na moju hudbu hovoria nevesty?

Som svadobný pianista Peter Zbranek a svojou hrou už dlhé roky spríjemňujem atmosféru svadobného dňa mladomanželom a ich hosťom na celom Slovensku. Predtým, než vám prezradím, ako to celé dopadlo, si môžete prečítať, čo na moju hudbu hovoria samotné nevesty, ktoré už na svadbe mali možnosť počuť moje klavírne vystúpenie. Ak by ste i vy túžili po rovnakom zážitku, pokojne ma kontaktujte a rezervujte si u mňa termín vášho veľkého dňa.Tu si o všetkých možnostiach môjho hudobného sprievodu môžete prečítať viac: Pianista na svadbu: Živá hudba na obrad a svadobnú hostinu, ktorú budete milovať

5. (1.) Christina Perri – A thousand years

Obrovský šok! Minuloročná víťazná skladba A thousand years klesla až na piate miesto! Dlho to dokonca vyzeralo tak, že sa do tohtoročnej hitparády ani nepozrie. Zachránila ju však druhá polovica svadobnej sezóny, kedy ste si ju v hojnom počte žiadali počuť v klavírnej verzii pri usádzaní hostí pred obradom, v priebehu sobáša, počas podpisovania zápisnice aj pri odchode z kostola. Christina Perri napísala túto skladbu pre známu ságu Twilight hneď po tom, ako uvidela film. Zaujímavá je však aj jej cover verzia vytvorená pre svetový deň Downovho syndrómu, v ktorej vystupujú mamičky s deťmi s Downovým syndrómom. Skladba sa tak stala symbolom bezpodmienečnej lásky, ktorá prekoná všetky prekážky.


Čítajte tiež: Prvý svadobný tanec: Toto je rebríček TOP20 najžiadanejších piesní!

4. (-) Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow

No a máme tu druhú avizovanú pieseň zo soundtracku k filmu „A star is born“! Obrovský hit Lady Gaga a Bradleyho Coopera, Shallow, sa tento rok ocitol medzi najžiadanejšími svadobnými piesňami na 4. pozícii. Stal sa tak vôbec najvyššie umiestnenou novinkou svadobnej sezóny 2019. Ani zďaleka pritom nejde o jediný veľký úspech tejto piesne. Skladba totiž získala aj Oskara za najlepšiu pôvodnú pieseň a v TOP100 sa udržala až 45 týždňov, čím zlomila rekord svojej kategórie. Pieseň bola žiadaná počas usádzania hostí pred obradom, v priebehu gratulácii aj počas samotného obradu.

Pozrite si klavírno-husľovú verziu tejto skladby v zázname z koncertu pre Bielu pastelku 2019, kde ju hrám spoločne s Petrom Bažíkom.


3. (2.) Ed Sheeran – Perfect

A už sme razom v prvej trojke najžiadanejších svadobných piesní roku 2019! Z bronzovej pozícieju otvára minuloročné druhé miesto, skladba Perfect od Eda Sheerana. Niet divu, veď nevesty si jej klavírnu verziu tento rok v mojom prevedení želali zahrať prakticky v akomkoľvek momente svadobného obradu, od usádzania hostí, cez príchod k oltáru, výmenu prsteňov, podpisovanie zápisnice až po gratulácie. Ed Sheeran ju napísal pre svoju manželku Cherry Seaborn a spieva v nej o veľkej láske a plánovaní spoločnej budúcnosti. Pieseň zožala taký úspech, že ju neskôr naspieval aj v duet verzii s Beyoncé aj Andreom Boccelim. Otvorene sa priznám, že očarila aj mňa, a preto som k nej tento rok nahral klavírny cover aj s romantickým videoklipom, ktorý si všimlo aj Rádio Expres, TV JOJ či ďalšie známe médiá. Môžete si ho pozrieť tu:


Čítajte tiež: Hľadáte valčík na prvý svadobný tanec? Pozrite si Viac ako 70 skvelých tipov!

2. (3.) Johan Pachelbel – Canon in D major

Pieseň, ktorú si nevesty tento rok priali zahrať pri svojom príchode na svadobný obrad jednoznačne najčastejšie, sa volá Canon in D major. Vďaka jej obľúbenosti táto skladba z tretieho miesta vo vlaňajšom rebríčku postúpila už tesne pod vrchol a zo striebornej pozície tak v tomto roku vytlačila práve Eda Sheerana. Johan Pachelbel tvoril v rovnakom čase ako Vivaldi a Bach, v období, ktoré bolo pre hudobnú Európu mimoriadne plodné. Hoci napísal množstvo úžasných diel, najuznávanejší je práve vďaka skladbe Canon in D major. Jej tóny priam navodzujú zimomriavky a sú doslova ozdobou tak cirkevných, ako aj civilných obradov.

Takto vyzeral Pachelbelov Canon in D v spoločnom improvizovanom prevedení s talentovanou huslistkou Victoriou Linnen na svadobnej výstave Luxury Wedding Expo v Pezinku.


1. (4.) Yiruma – River flows in you

Tramtarará! A máme tu, možno trochu prekvapivého, no nepochybne zaslúženého víťaza! Nie je ním nik iný, ako kórejský klavirista Yiruma so svojou nádhernou skladbou River flows in you, ktorý sa z vlaňajšieho štvrtého miesta tento rok vyšvihol až na samotný piedestál. Gratulujem! Fanúšikovia tohto pianistu a skladateľa tvrdia, že ešte nezažili jeho koncert, na ktorom by neplakali. Jeho hudba sa totiž dotýka najhlbšieho vnútra, doslova ako tečúca rieka v tebe, čo je, zhodou okolností, aj názov víťaznej piesne. Pre mňa bolo veľkou cťou, že som jej tónmi mohol tento rok potešiť naozaj množstvo slovenských neviest, ktoré si ju odo mňa žiadali. V mojom klavírnom podaní tak zaznela snáď pri každom momente svadobného obradu – v priebehu usádzania hostí pred sobášom, pri príchode nevesty k oltáru, počas výmeny prsteňov, pri podpisovaní zápisnice aj v iných chvíľach ceremónie. Dosť však už bolo slov. Poďme si spolu vychutnať tóny najžiadanejšej svadobnej piesne roku 2019. Tu je Yiruma a jeho River flows in you.


Prečítajte si: Romantický videoklip, premiéra v SND aj koncert s Petrom Bažíkom. Takýto bol môj hudobný rok 2019!

Je dobojované!

Dostali sme sa k záveru nášho vyhodnotenia najžiadanejších svadobných piesní za rok 2019. Nevesty si vyberali krásne skladby a som presvedčený, že na svoj svadobný deň podčiarknutý jedinečnou hudbou budú navždy s láskou spomínať. Vkus i hudba sa však neustále menia a tak som už teraz úprimne zvedavý, čo prinesie v rámci svadobných skladieb budúci rok.

Ak v ňom aj vy plánujete svadbu, nezabudnite sa pozrieť do môjho hudobného repertoára, ktorý pre vás môže byť zaujímavou inšpiráciou. Veľmi rád vám na svadbe zahrám, čo si vyberiete, a to aj v prípade, že budete chcieť počuť pieseň, ktorá sa v mojom arzenále zatiaľ nenachádza.

Som svadobný pianista Peter Zbranek a s radosťou prídem sprevádzať váš veľký deň kdekoľvek na Slovensku, a to či už sólo, alebo spoločne so skvelou huslistkou Victoriou Linnen ako duo PV Acoustic. Stačí, ak sa mi ozvete a napíšete, kedy a kde by ste chceli, aby som vám zahral. Na všetkých ostatných detailoch sa určite dohodneme!


Ďalšie rebríčky TOP 10

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2023

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2022

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2021

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2020

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2018
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.