TOP 10: Spoznajte najžiadanejšie svadobné piesne roku 2020!

TOP 10: Spoznajte najžiadanejšie svadobné piesne roku 2020!

Do konca kalendárneho roku síce nejaký čas ostáva, avšak svadobná sezóna 2020 je už pre veľkú väčšinu neviest a ženíchov minulosťou. Veľmi ma teší, že aj napriek obmedzeniam súvisiacim s pandémiou COVID-19 som tento rok mal česť prispieť svojou klavírnou hudbou ku krásnej atmosfére až 15-tich svadobných obradov, novomanželských tancov či svadobných hostín. Aké skladby si nevesty a ženísi odo mňa želali počuť tentokrát? Predstavujem vám rebríček TOP 10 NAJŽIADANEJŠÍCH SVADOBNÝCH PIESNÍ ROKU 2020, ktorý som pre vás už tradične pripravil pri príležitosti ukončenia svadobnej sezóny.

Zimomriavky či slzy šťastia. Zažite na vašej svadbe tieto nádherné emócie v sprievode romantického piana.

10. (9.) Wagnerov svadobný pochod

Svadobné pochody od Felixa Mendelssohna a Richarda Wagnera sú nestarnúcou klasikou. Kým však prvý menovaný na svoje umiestnenie v rebríčku najžiadanejších svadobných piesní zatiaľ stále čaká, jeho úspešnejšie dvojča sa v TOP 10 objavuje pravidelne. Wagnerov svadobný pochod si pritom drží pomerne stabilné pozície (v predošlých 2 rokoch to bolo 9. miesto, tento rok klesol len o priečku nižšie). Mladomanželské páry si ho v mojom podaní želali počuť, ako inak, pri svojich príchodoch na svadobný obrad.


Prečítajte si tiež: Piesne na obrad: Tieto skladby vyčaria tú pravú romantiku!

9. (-) The Beatles – Let it be

Vďaka tohtoročnému menšiemu počtu svadieb sa do hitparády prepracovali aj skladby, ktoré by ste medzi typicky svadobné pravdepodobne nezaradili. K nim patrí aj Let it be od skupiny The Beatles. Popularita „beatlesákov“ však nie je medzi slovenskými nevestami úplne nezvyčajná, keďže už v roku 2018 sa v rebríčku ocitol aj samotný frontman kapely, John Lennon, so skladbou Imagine. Pieseň Let it be si nevesty priali zahrať najmä pri gratuláciách po svadobnom obrade. Zhodou okolností to vo všetkých prípadoch bolo v bratislavskom Primaciálnom paláci na tamojšom krásnom krídle.8. (-) Maroon 5 – Memories

Novinka, ktorá zarezonovala v hitparádach v druhej polovici minulého roka. Jej melodická hudba sa vám tak zapáčila, že som ju hneď zaradil do svojho repertoára. Hoci opäť nejde o typicky svadobnú pieseň (skladbu venovali hudobníci zosnulému priateľovi a jej text preto hovorí najmä o kráse spoločných chvíľ, sile priateľstva a spomienkach), viacerí z vás ste sa rozhodli mať ju v svojom svadobnom playliste. Želali ste si ju počuť najmä pri gratuláciách, čomu som veľmi rád vyhovel. Takto znie jej klavírno-husľová verzia v kombinácii s ďalšou žiadanou piesňou, Pachelbelovým Kánonom, ktorú hrám spolu s huslistkou Victoriou Linnen.


Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 možností pre jedinečný zážitok!

7. (-) Calum Scott – You are the reason

Úprimne sa priznávam, že hoci je skladba jednou z najkrajších a najznámejších romantických piesní posledných rokov, v mojom repertoári dlho chýbala. Tento drobný nedostatok je však už minulosťou. Song som zaradil do svojho portfólia, čo sa okamžite odrazilo aj na prianiach neviest. Hojný počet z nich si ho totiž tento rok želal v mojom prevedení počuť vo svoj veľký deň, konkrétne pri odchode z kostola, ale aj počas gratulácií. No a ako je u mňa dobrým zvykom, ich želania sa následne stali skutočnosťou.


6. (-) Alan Silvestry – Forrest Gump Theme

Z tohtoročných noviniek v rebríčku TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní sa najvyššie prebojovala skladba z legendárneho filmu Forrest Gump. Pôvabná melódia z filmu o mužovi, ktorý dokázal napriek neľahkému začiatku a mnohým prekážkam nájsť lásku a prežiť krásny život, zapôsobila na srdcia neviest i ženíchov. Tí si ju tak zvolili ako sprievodnú hudbu pri príchode na svadobný obrad, ale aj počas gratulácií.


Prečítajte si: Piesne na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 pesničiek pre váš deň D!

Čo na moju hudbu hovoria nevesty?

Ako svadobný pianista som svojou romantickou hudbou sprevádzal už viac ako stovku svadieb. Kým si predstavíme 5 najžiadanejších svadobných piesní roku 2020, prečítajte si, čo na moju hudbu hovoria samotné nevesty, ktorým som hral. Ak vás ich zážitok osloví, pokojne sa mi ozvite a rezervujte si svoj termín tiež.>>> Prečítajte si aj ďalšie recenzie <<<

5. (4.) Lady Gaga – Bradley Cooper - Shallow

A filmovú melódiu máme aj na piatom mieste! Skladba Shallow obsadila minulý rok ako čerstvá novinka 4. priečku a zdá sa, že pieseň z filmu Zrodila sa hviezda svoju obľúbenosť nestratila ani v roku 2020. Práve naopak, opäť sa ocitla v prvej päťke najžiadanejších svadobných piesní. Nevesty si jej klavírny cover želali v mojom prevedení počuť v priebehu usádzania hostí pred sobášom, ale aj pri odchode po skončení obradu.


4. (1.) Yiruma – River flows in you

A do tretice známy filmový soundtrack. Romantická, pomaly plynúca skladba od juhokórejského skladateľa a klaviristu Yirumu z filmu Twilight patrí na Slovensku medzi stálice na nebi obľúbených svadobných piesní. V roku 2018 získala 4. miesto a minulý rok sa dokonca stala absolútnym víťazom! Či už preto šlo o usádzanie hostí, príchod mladomanželov na sobáš, výmenu prstienkov alebo podpisovanie zápisnice, skladba River flows in you našla na obradoch, ktoré som na klavíri sprevádzal, svoje uplatnenie pri každom z týchto nádherných momentov.


3. (3.) Ed Sheeran – Perfect

Skladba, ktorú som minulý rok „prezliekol“ do čisto klavírnej podoby v cover verzii s videoklipom, sa už pravidelne umiestňuje medzi tromi najúspešnejšími svadobnými piesňami na Slovensku. V roku 2018 získala pomyseľné striebro, o rok neskôr bola tretia. Tento rok si svoju pozíciu udržala, čo je jasným znakom toho, že jej obľuba vôbec neklesá. Práve naopak. Nevesty si ju v roku 2020 želali v mojom prevedení počuť pri usádzaní hostí pred svadobným obradom, výmene prsteňov, podpisovaní zápisnice aj pri prvom tanci.


Prečítajte si tiež: Hľadáte valčík na prvý svadobný tanec? Pozrite si Viac ako 75 skvelých tipov!

2. (2.) Johan Pachelbel – Canon in D

Aj po viac ako 300 rokoch, ktoré uplynuli od jej vzniku, patrí skladba Canon in D k najobľúbenejším svadobným piesňam nielen na Slovensku, ale na celom svete. Spolu s Edom Sheeranom sa tak v rebríčkoch TOP 10 stabilne objavuje v prvej trojke. V roku 2018 bola tretia, vlani dokonca druhá, no a tento rok jej opäť patrí strieborný stupienok. Pieseň sa zároveň v roku 2020 stala najžiadanejšou sprievodnou hudbou na príchod nevesty a ženícha na obrad. Gratulujeme!


1. (5.)Christina Perri – A thousand years

V roku 2018 prvá, vlani piata a dnes... Opäť víťazná! Skladba od Christiny Perri o osudovej tisícročnej láske z filmovej ságyTwilight hlási v roku 2020 fantastický návrat na stratené pozície, keď sa po ročnej prestávke stala opäť najžiadanejšou svadobnou piesňou. Gratulujeme! Nevesty a ženísi si ju tento rok želali v mojom klavírnom podaní počuť pri usádzaní hostí pred obradom, pri príchode k oltáru, podpisovaní zápisnice, výmene prsteňov aj pri odchode na konci sobáša. Zhodli sa na nej dokonca aj všetky páry na netradičnej trojitej svadbe, ktorú som taktiež v uplynulej svadobnej sezóne sprevádzal.Sme na konci. Spoznali sme spolu TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2020. Sláva víťazom, česť porazeným!

Týmto ďakujem všetkým nevestám a ženíchom, ktorí ste aj v uplynulom roku vložili do mojich rúk svoju dôveru. Môcť byť súčasťou vašich najkrajších životných okamihov bolo pre mňa zakaždým veľkou cťou. Zároveň nám všetkým držím palce, nech je budúca svadobná sezóna opäť omnoho radostnejšia než v roku 2020, aby sme opäť spolu mohli zažiť mnoho krásnych a nezabudnuteľných okamihov.

Som pianista Peter Zbranek a už 5 rokov sprevádzam klavírnou hudbou nevesty a ženíchov na svadbách po celom Slovensku, a to či už ako sólo hudobník, alebo spoločne s huslistkou Victoriou Linnen ako duo PV Acoustic. Prečítajte si, čo všetko pre vás môžem ako klavirista na svadbe urobiť, vypočujte si ukážky mojej tvorby, pozrite si ohlasy na moje vystúpenia od neviest a ženíchov, ktorým som už hral, a pokojne sa mi ozvite. Môj kalendár sa postupne plní, preto si to radšej nenechávajte na poslednú chvíľu. Ideálne bude, ak tak urobíte hneď teraz.


Ďalšie rebríčky TOP 10

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2023

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2022

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2021

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2019

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2018
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.