Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2023. TOP 10 hitov má nového víťaza!

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2023. TOP 10 hitov má nového víťaza!

Svadobná sezóna 2023 je na konci. Preto je tu opäť čas na každoročný rebríček TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní. Azda najväčším prekvapením je vypadnutie jednej zo stálic tejto svadobnej hitparády. Chcete vedieť, ktorej? A akú pieseň si slovenské nevesty v tomto roku naopak žiadali počuť najviac? Som svadobný pianista Peter Zbranek a teraz vám prezradím, ktoré skladby som tento rok hral na svadbách na želanie mladomanželov najčastejšie.

Zažite na svadbe nádhernú atmosféru i skvelú zábavu pri klavírnej hudbe.

10. (4.) Metallica – Nothing else matters

Na chvoste rebríčka sa ocitla pieseň Nothing else matters od celosvetovo známej heavy-metalovej skupiny Metallica. Aj keď táto skladba pôvodne ani nemala uzrieť svetlo sveta, je skvelé, že k jej vydaniu napokon predsalen prišlo. Stala sa z nej totiž jednoznačne najpopulárnejšia pieseň kapely vôbec. Svedčí o tom aj jej obľúbenosť medzi nevestami na Slovensku. Tento rok si ju v mojom klavírnom prevedení želali počuť najmä počas welcome drinku a na spríjemnenie chvíľ v priebehu večere.

Vypočujte si, ako som túto skladbu zahral v klavírno-husľovej verzii na spoločnom koncerte s Petrom Bažíkom v roku 2019.


Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: Toto je TOP 5 kombinácií pre jedinečný zážitok!

9. (-) Lady Gaga – Always remember us this way

O tom najkrajšom, čo môžu dvaja ľudia spolu prežívať, aj o smútku z každého odlúčenia hovorí pieseň od Lady Gaga z filmu Zrodila sa hviezda. To, aký veľký je jej tohtoročný úspech, dokazuje aj fakt, že azda ešte populárnejší hit z tohto filmu, Shallow, sa v roku 2023 v nabitej konkurencii nepresadil. Song Always remember us this way sa medzi najžiadanejšie svadobné piesne vracia po 4 rokoch. Nevesty si ho tento rok priali počuť najmä počas welcome drinku, v priebehu novomanželského tanca, ale aj pri posedení a gratuláciách a ja som ich želanie rád splnil.

Takto sme pieseň zahrali spolu s huslistkou Victoriou Linnen na svadbe v Bojniciach.


8. (9.) Imagine Dragons - Next to me

Next to me, prvá ľúbostná pieseň kapely Imagine Dragons, si oproti vlaňajšku polepšila o jednu priečku. Stala sa tak ôsmou najžiadanejšou svadobnou pesničkou roku 2023. Sväté prijímanie, gratulácie aj večera – počas týchto momentov zaznievala najčastejšie. Skladba vyjadruje túžbu mať svoju lásku stále po svojom boku aj napriek všetkým jej chybám, o čom nepochybne v svoj svadobný deň sníva každá nevesta. Vypočujte si ju a presvedčte sa sami.


Prečítajte si: Piesne na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 pesničiek pre váš deň D!

7. (-) Elvis Pressley - Can't help falling in love

Vyše 60 rokov stará skladba od Elvisa Presleyho Can't help falling in love je právom označovaná ako jedna z najkrajších balád o láske vôbec. Preto niet divu, že má svoje miesto aj medzi najžiadanejšími svadobnými piesňami roku 2023. Veď už jej samotný text začína slovami: „Múdri ľudia hovoria, že sa do lásky vrhajú len hlupáci, ale ja sa nemôžem prestať do teba zamilovávať“. Ide tak o veľmi vhodnú voľbu ako podklad k výmene prstienkov a sprievod pre novomanželské tance. V mojom podaní si ju svadobčania mohli vychutnať aj počas príchodu nevesty k oltáru, blahoželania novomanželom, usádzania hostí v kostole či v priebehu posedenia po večeri.


6. (-) Alan Silvestri - Forrest Gump Theme

V roku 2020 šiesta, v roku 2021 tretia a po ročnej pauze aktuálne opäť na šiestom mieste tróni ústredná pieseň z filmu Forrest Gump. Napísal ju skladateľ Alan Silvestri, ktorý je známy svojimi emotívnymi a dojemnými piesňami. V príbehu o jednoduchom Forrestovi, ktorý má dobré srdce a veľké šťastie, vyzdvihuje táto pieseň krásu ľudského spojenia a priateľstva. V roku 2023 si priazeň neviest získala až 5krát. V mojom klavírnom podaní si ju želali počuť počas usádzania hostí v kostole, pri príchode mladomanželov na obrad, ale aj pri posedení po večeri.


Prečítajte si tiež: Piesne na svadobný obrad: Tieto skladby vyčaria tú pravú romantiku!

Čo na moju hudbu hovoria nevesty?

Predtým, než si predstavíme 5 najobľúbenejších svadobných piesní roku 2023, prečítajte si, čo na moju hudbu hovoria samotné nevesty. Pocity, ktoré opisujú, môžete na svadbe pri mojom klavírnom sprievode zažiť i vy. Bude mi cťou vytvoriť pre vás nádhernú romantickú atmosféru na svadobnom obrade i v priebehu svadobnej hostiny. Rezervujte si svoj termín!

Chcete zistiť viac? Pianista na svadbu: Nádherná živá hudba na obrad a svadobnú hostinu5. (-) Richard Wagner - Svadobný pochod

Svadobný pochod od Richarda Wagnera je klasikou, ktorá nechýba v rebríčku najžiadanejších svadobných piesní už po štvrtýkrát. Kým v rokoch 2018 a 2019 obsadila deviatu a v roku 2020 desiatu pozíciu, teraz sa po dvojročnej prestávke vyšvihla rovno na piate miesto. Preto aj keď sa v súčasnosti dostáva do popredia čoraz viac moderných skladieb, ani klasické kúsky ešte nepatria na smetisko dejín. Práve naopak. Veď táto známa melódia zaznela tento rok v mojom podaní pri príchode neviest až 5krát.

Pozrite si vo videu na Instagrame, ako som touto piesňou spred pár rokmi sprevádzal príchod nevesty na obrad v Nitre.


4. (3.) Christina Peri - A thousand years

A thousand years je celosvetovo najhranejšou pesničkou na prvý novomanželský tanec podľa známej platformy Spotify. Pravidelne boduje aj v rebríčkoch najžiadanejších svadobných piesní na Slovensku. Niet sa čo čudovať. Veď táto romantická skladba napísaná Christinou Peri pre filmovú ságu Twilight je symbolom bezpodmienečnej lásky, ktorá prekoná všetky prekážky. Oproti minulému roku síce klesla o jednu priečku, stále však patrí medzi tie najobľúbenejšie. Mladomanželia si ju priali v mojom podaní počuť pri rôznych svadobných momentoch - počas príchodu nevesty, pri odovzdávaní prstienkov a podpisovaní zápisnice, ako hudobný sprievod odchodu z obradu, ale aj v priebehu gratulácií a večere. Nech sa páči, vychutnajte si ju teraz aj vy.


3. (-) Elton John - Can you feel the love tonight

Prvú trojku otvára známy soundtrack z animovaného filmu Leví kráľ. Skladba Can you feel the love tonight od Eltona Johna sa do rebríčka najžiadanejších svadobných piesní dostala vôbec po prvýkrát a hneď je z toho krásna bronzová pozícia! Nevesty si jej tóny priali v mojom klavírnom prevedení počuť 2krát počas podpisovania zápisnice a pri welcome drinku, ale aj pri usádzaní hostí v kostole, výmene prstienkov, počas odchodu na konci sobáša a v priebehu gratulácií. S radosťou som zakaždým ich želaniu vyhovel.


Aj táto pieseň je súčasťou môjho debutového klavírneho albumu Sviatočné piano. Prečítajte si o ňom viac.

2. (1.) Yiruma - River flows in you

Na striebornej priečke sa umiestnila skladba z filmovej ságy Twilight od juhokórejského skladateľa a klaviristu Yirumu, River flows in you. Jednotka z ostatných dvoch rokov sa tak tentokrát musí uspokojiť „len“ s pozíciou druhej najžiadanejšej svadobnej piesne. Táto krásna klavírna melódia bola však napriek tomu stále medzi nevestami mimoriadne obľúbená. Či už to bolo pri usádzaní hostí v kostole, welcome drinku pred obradom, príchode ženícha k oltáru, výmene prsteňov, podpisovaní zápisnice, gratuláciách, svadobnej večeri či posedení po nej, všade tam na vyžiadanie mladomanželov v mojom podaní spríjemnila ich najkrajší deň.

Takto som túto pieseň pred pár rokmi zahral na Svadobnom veľtrhu v Inchebe.


1. (2.) Johan Pachelbel - Canon in D major

Raz tretia, trikrát druhá, no a tento rok konečne víťazná! Skladba Johana Pachelbela, Canon in D major, sa konečne dočkala vytúženého prvenstva. Zaslúžene sa tak stáva najžiadanejšou svadobnou piesňou roku 2023. Gratulujeme! Krásna melódia, ktorá síce pôvodne nebola skomponovaná ako svadobný pochod, si v súčasnosti svoje uplatnenie nachádza najčastejšie práve pri momentoch, kedy nevesta kráča k oltáru. Okrem týchto výnimočných chvíľ som však jej tónmi tento rok dotváral atmosféru aj pri gratuláciách a ďalších významných okamihoch svadobného dňa slovenských mladomanželov.

Nech sa páči, vychutnajte si Pachelbelov Canon tak, ako sme ho spontánne pri našom prvom stretnutí predviedli s Victoriou Linnen na svadobnej výstave v Pezinku.


A sme na konci. Spolu sme spoznali najžiadanejšie svadobné piesne roku 2023. Ako sa vám páči umiestnenie skladieb v tohtoročnom rebríčku? Vybrali by ste si niektorú z nich i vy, alebo máte iného favorita?

Prečítajte si tiež: V znamení sviatočného piana aj množstva koncertov: Takýto bol môj hudobný rok 2023!

Tak či onak, neváhajte sa mi ozvať. Už 8 rokov sprevádzam klavírnou hudbou nevesty a ženíchov na svadbách na celom Slovensku, buď ako sólo klavirista, alebo spoločne s huslistkou Victoriou Linnen ako duo PV Acoustic. Pozrite si ohlasy na moje vystúpenia, vypočujte si ukážky mojej tvorby, vyberte si skladby z môjho pestrého repertoára alebo mi dajte vedieť, ktoré piesne by ste radi počuli v mojom podaní na svojej svadbe a ja sa ich rád naučím. S radosťou vás budem sprevádzať počas vašich najkrajších životných okamihov aj budúci rok. Kontaktujte ma však radšej, prosím, čo najskôr, aby som mal váš termín ešte voľný.


Ďalšie rebríčky TOP 10

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2022

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2021

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2020

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2019

Najžiadanejšie svadobné piesne roku 2018
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.