TOP 6 príchodov neviest k oltáru, ktoré dojali celý svet

TOP 6 príchodov neviest k oltáru, ktoré dojali celý svet

Príchod nevesty na svadobný obrad je jedným z najdojímavejších okamihov celej svadobnej slávnosti. Hudba má nevídanú schopnosť evokovať tie najkrajšie životné spomienky a jediná pieseň vás dokáže preniesť do určitej chvíle znova a znova. Svadobný pochod však už dávno nesprevádza iba klasika z hry Sen noci svätojánskej. Práve naopak. Čoraz viac párov už dnes dáva prednosť originálnym inováciám. Viem, o čom hovorím. Sám som už ako svadobný pianista niekoľko originálnych nástupov nevesty a ženícha na obrad sprevádzal. Pozrite si týchto 6 úžasných a inšpiráciou nabitých námetov!

Príchod k oltáru v sprievode klavíra - to je romantika a nádherné emócie. Zažite to i vy!

1. Hudba na príchod nevesty v podaní ženícha

Nevesta kráčajúca k oltáru a v pozadí hlas jej vyvoleného, ktorý na ňu čaká alebo jej kráča v ústrety. Dokonalý svadobný pochod! Samozrejme, nie každý oplýva ohromným speváckym talentom, v žiadnom prípade preto netreba tlačiť na pílu. Ak však mladomanžel skrýva zlato v hrdle, neexistuje azda nič emotívnejšie, ako sprevádzať príchod svojej lásky na svadobný obrad úprimným hudobným vystúpením. Presne tak to urobil i tento ženích spievajúci pieseň Elvisa Presleyho – Can´t Help Falling In Love.

Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 kombinácií, vďaka ktorým bude váš sobáš nezabudnuteľným zážitkom!

2. Svadobný pochod ako z filmu

Soundtracky z filmov sú ako piesne na svadobný obrad mimoriadne populárne. Dodajú dojímavému príchodu nevesty úplne nový rozmer a zaručene ohúria všetkých hostí. Veľmi žiadanými hitmi sú A Thousand Years alebo Turning Page zo ságy Twilight, ale aj populárna hudba z rozprávkových príbehov Walta Disneyho. Nádherným príkladom je i Can You Feel The Love Tonight v podaní Eltona Johna, ktorý túto silnú skladbu zložil kvôli príbehu Leví kráľ. Čo poviete?

Prečítajte si tiež:TOP 8 filmových scén, ktorým dodal čaro klavír.

3. Milujete viac tanec?

Ste živel a radšej by ste prekvapili hostí energickým tanečným číslom na vašu obľúbenú hudbu? Ani tento nápad nie je v svadobnom svete novinkou. Práve naopak. Už nejeden mladý pár si vo svoj svadobný deň zvolil práve takýto príchod pred oltár. Ak teda nie ste fanúšikmi sĺz, hoci ide o slzy šťastia, a uprednostňujete smiech, tanečný výkon na hudbu od Beyoncé – Love On Top a Pharrella Williamsa – Happy, je presne ten pravý tip pre vás.

Prečítajte si tiež: Prvý svadobný tanec: Toto je rebríček TOP 20 najžiadanejších piesní!

4. Unikátny svadobný „príjazd“

Svadby pod holým nebom majú svoje čaro. Zároveň otvárajú kvantum inovatívnych možností pre príchod k oltáru. Či už stavíte na štýlového veterána na štyroch kolesách alebo majestátneho koňa, ktorým nevesta pricvála ako Popoluška z rozprávky, originálna „doprava“ a vhodná hudba na príchod nevesty zanechá neopakovateľný svadobný zážitok.

5. Príchod k oltáru s vlastnou básňou či rečou

City sú zhmotnené v slovách. Aj keď má človek v emotívnych situáciách na srdci celé slohy, hovoriť nie je vôbec ľahké. Dnes už však tento problém nepredstavuje žiadnu prekážku, ktorá by vám mohla zabrániť vyjadriť všetky vaše pocity aj vtedy, keď kráčate k oltáru. Stačí jediná nahrávka, kde čítate vlastný preslov či báseň, a dotknete sa každej duše v jej najhlbších základoch. Takáto reč znie mimoriadne romanticky v sprievode jednoduchej klavírnej hudby. A originálny svadobný pochod je na svete!

Prečítajte si tiež: Hudba na svadobný obrad: Všetko, čo o nej musíte vedieť. Kompletný sprievodca od jej výberu až po váš deň D!

6. A rolu hlavného speváka preberá... OTEC

Spevácke vystúpenia počas príchodu nevesty na svadobný obrad sú veľmi častou možnosťou, ako ozvláštniť svadobný pochod. O toto umelecké prekvapenie sa však nemusí postarať len nevesta či ženích, ale napríklad aj sprevádzajúci otec nastávajúcej. Veď bezchybná svadobná pieseň, ktorú dcére po boku spieva vlastný otec, nadchne nejedno srdce a bude perfektným osviežením celej svadobnej atmosféry.

Prečítajte si tiež: Piesne na svadobný obrad: Tieto skladby vyčaria tú pravú romantiku!

Bonus: Romantický príchod k oltáru v sprievode klaviristu

Inšpiroval vás tento článok? Tak to sa veľmi teším. Som svadobný pianista Peter Zbranek a v prípade, že túžite zažiť nádherný príchod k oltáru pri krásnych tónoch klavírnej hudby, bude mi cťou sprevádzať váš veľký deň. Okrem svadobného pochodu rád navodím romantickú atmosféru ešte pred samotným svadobným obradom počas usádzania hostí, pri výmene prsteňov a prvom manželskom bozku, v priebehu zápisu do matričnej knihy i pri odchode z obradnej siene. Sprevádzať však môžem aj gratulácie po obrade, svadobnú večeru či dokonca váš prvý mladomanželský tanec. A ak vám jeden nástroj nestačí, s talentovanou huslistkou Victoriou Linnen vám zahráme ako duo PV Acoustic. Vypočujte si ukážky mojej hudby, prečítajte si, čo o mojom vystúpení povedali nevesty, ktorým som už hral, a keď sa vám to bude páčiť, pokojne mi napíšte. Čím skôr sa mi ozvete, tým bude väčšia šanca, že budem mať váš dátum ešte voľný.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.