Pesničky na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 piesní pre váš svadobný deň!

Pesničky na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 piesní pre váš svadobný deň!

Zostavujete playlist pesničiek na svadbu a hľadáte inšpiráciu? Strácate sa v mori rôznych článkov s výbermi najrôznejších svadobných piesní? Nech je to už tak či onak, tu ste na správnej adrese. Prevediem vás všetkými momentmi, kedy by mala hudba na svadbe hrať prím. – od svadobného obradu, cez slávnostnú večeru, prvý novomanželský a rodičovský tanec, až po zábavu na svadobnej hostine. Pre každý z týchto dôležitých okamihov vám ponúknem niekoľko zaujímavých tipov na vhodné skladby aj s užitočnými odkazmi na články, kde ich nájdete ešte omnoho viac. Dokopy si tak predstavíme stovku romantických, ale aj veselých pesničiek, čo z tohto textu robí jeden z najväčších zoznamov piesní na svadbu na slovenskom internete. Nech sa páči, poďme sa naň rovno vrhnúť!

Premieňam hudbu na emócie

Kým začneme, mám ešte predsa len jednu drobnú povinnosť. Rád by som sa vám najskôr stručne predstavil. Som svadobný pianista Peter Zbranek a svojou hrou už dlhé roky sprevádzam mladomanželské páry po celom Slovensku. Je pre mňa zakaždým veľkou cťou, že môžem vytvoriť výnimočnú atmosféru v priebehu jedného z najdôležitejších dní v ich živote.

Klavírna hudba v mojom podaní znie pri všetkých častiach svadobného dňa. pri welcome drinku, sobášnom obrade, gratuláciách, večeri, prvom tanci i počas večernej zábavy. To už k hre na piane pridávam aj spev, aby som všetkých zúčastnených vyzval do veselého spevu a tanca na populárne slovenské hity i ľudové piesne.

Vypočujte si moju tvorbu a pokojne ma kontaktujte a opíšte mi vašu predstavu. Som z okolia Bratislavy, no s radosťou prídem skrášliť váš veľký deň kdekoľvek na Slovensku!

Prečítajte si viac: Pianista na svadbu: Nádherná živá hudba na obrad i svadobnú hostinu


Svadobné piesne na obrad

Ak nebudeme brať do úvahy odobierku, sprievod ku kostolu či usádzanie hostí pred sobášom, svadobný obrad je prvým momentom, ktorý sa bez hudby jednoducho nezaobíde. A hneď tým najdôležitejším. Veď na tú magickú chvíľu, kedy si so svojou polovičkou poviete svoje „áno“ a stanete sa manželmi, čaká na svadbe úplne každý. Preto sa vám pesničky, ktoré na obrade zaznejú, vryjú hlboko do pamäti a budú vás sprevádzať po celý život.

Hudba na obrade môže znieť z reproduktora, alebo vám bude hrať profesionálny svadobný umelec. Pre osobnejší a emotívnejší zážitok odporúčam určite zvážiť druhú možnosť. Tu mám pre vás hneď 5 TOP kombinácií živej hudby na svadobný obrad, s ktorými bude váš sobáš výnimočným zážitkom.

Svadobné pochody

Svadobné pochody

Tou najväčšou klasikou na obradoch sú už od dávnych čias svadobné pochody. Sprevádzajú príchod nevesty k oltáru, ale aj odchod čerstvých mladomanželov na konci sobáša. V kostole v sprievode organistu znejú tieto piesne naozaj slávnostne a honosne. Ja sa im v mojom klavírnom prevedení zasa snažím dodať romantickejší nádych. Sú to tieto:

 • 1. Wagnerov svadobný pochod
 • 2. Svadobný pochod Felixa Mendelssohna

Ak na váš príchod k oltáru či k slávobráne hľadáte klasickú skladbu, no zároveň nie až natoľko dynamickú ako predošlé dve, mám pre vás výbornú správu. Je tu totiž ešte jedna svadobná pieseň z dôb dávno minulých, ktorá poteší všetky romantické duše. Veľmi často si ju nevesty prajú počuť i odo mňa v piano verzii, dokonca až tak, že sa v roku 2023 stala jednoznačne najžiadanejšou skladbou. Je ňou táto nádherná pesnička:

 • 3. Johann Pachelbel – Canon in D major

Pozrite si vo videu, ako sme Pachelbelov Canon spontánne zahrali pri našom prvom stretnutí s huslistkou Victoriou Linnen na svadobnej výstave v Pezinku. Naša spolupráca sa nám vtedy obom tak zapáčila, že dnes už na svadbách nehrávame len samostatne, ale aj spoločne. Prečítajte si o našom klavírno-husľovom duu PV Acoustic viac a neváhajte nás kontaktovať. Veľmi radi svojim hudobným sprievodom skrášlime aj váš veľký deň.


Romantické skladby na obrad

Nástup budúcich novomanželov a odchod uličkou na záver ceremónie nie sú ani zďaleka jedinými okamihmi, kedy na svadobnom obrade môže znieť hudba. Tak pri civilnom sobáši na úrade, ako aj v priebehu cirkevného obradu v kostole nastáva čas pre krásnu pesničku aj počas výmeny prsteňov, prvého manželského bozku a podpisovania zápisnice. Vhodnou voľbou pre tieto momenty sú romantické piesne. Tie môžu byť navyše skvelou náhradou klasického svadobného pochodu, ak si pri svojom príchode prajete počuť radšej niečo modernejšie.

Vo svojom repertoári mám naozaj pestrý zoznam nádherných skladieb, ktoré vás chytia za srdce. Keby som ich na tomto mieste chcel vymenovať, jeden článok by na to nestačil. Spomeňme teda aspoň zopár NAJ, viac ich nájdete v mojom staršom článku o piesňach, ktoré na svadobnom obrade vyčaria tú pravú romantiku.

 • 4. Yiruma – River flows in you (Twilight)
 • 5. Yann Tiersen - Comptine d'un autre été (Amelia z Montmartru)
 • 6. Alan Silvestry – Forrest Gump Theme
 • 7. Leonard Cohen – Hallelujah
 • 8. Andrea Bocelli – Vivo per lei
 • 9. Calum Scott – You are the reason
 • 10. Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow
 • 11. Elvis Presley – Can’t help falling in love with you
 • 12. Ed Sheeran - Perfect


Kresťanské svadobné piesne

Ak ste obaja nábožensky založení, zaiste budete chcieť svoj manželský zväzok spečatiť nielen pred celým svetom, ale aj pred Bohom. V takom prípade váš sľub lásky a vernosti na obrade ešte viac umocnia kresťanské svadobné piesne. Pri svätej omši v kostole sú taktiež dôležitým bodom programu liturgické skladby.

Priznávam sa bez mučenia, že tento hudobný žáner nie je mojou doménou. Preto, ak si moje vystúpenie objednávajú mladomanželia na cirkevný sobáš v kostole, väčšinou si ho nakombinujú aj s organistom. Ten zahrá všetky náboženské a liturgické piesne a ja sa zasa postarám o romantický hudobný sprievod ostatných momentov. Niekoľko kresťanských skladieb som však už predsa aj ja vo dvojici so speváčkou na svadbách zahral a musím povedať, že klavír a spev sa kostolom naozaj krásne rozliehali. Boli to napríklad tieto:

 • 13. Monika Ližbetin – Prisahám
 • 14. Andrea Kirschová & Martin Vetrák - Hymna zaľúbených
 • 15. Zbor sv. Jakuba – Svadobná

Netradičné a originálne pesničky na sobáš

Je to vaša svadba a váš veľký deň. Je teda len na vás, aké piesne na ňom zaznejú. Keď je vám srdcu blízka nejaká menej známa či netradičná skladba, pokojne ju zaraďte do svojho playlistu. A ak si ju budete chcieť vypočuť naživo v mojom klavírnom prevedení, s dôverou sa na mňa obráťte. Mám absolútny hudobný sluch, z počutia sa teda dokážem naučiť a zahrať prakticky akúkoľvek pesničku.

Spravil som tak už na svadbe v Žiline pre mladomanželov , ktorí boli veľkými priaznivcami F1. Na svoj príchod na obrad si preto zvolili úvodnú zvučku tohto motoristického športu. Pre ďalší novomanželský pár, veľkých fanúšikov Spartaka Trnava, som si zasa na svadbu v kostole v slovenskom Ríme pripravil hymnu ich milovaného klubu Il Silenzio.

Nie je ani nič nezvyčajné, ak chcete, aby vaše kroky k oltáru sprevádzali radšej živšie tóny. Vlani som tak napríklad zahral pri príchode malej družičky na želanie pesničku z rozprávky Frozen, pri nástupe iných mladomanželov zasa skladbu od The Cure, Friday I’m in love. Ďalší pár si vybral pieseň Numb od Linkin Park. Pri odchode novomanželov už v mojom podaní zneli aj také rytmické pesničky, ako Oh happy day či Don’t stop me now. Možnosti výberu hudby na obrad sú v podstate nekonečné.

Hudba ku gratuláciám a pri fotení

Hudba počas gratulácií a fotenia

Váš veľký deň sa uzavretím manželstva ani zďaleka nekončí. Práve naopak. Väčšina úžasných okamihov je ešte stále len pred vami.

Po sobášnom obrade prichádzajú ako prvé na rad gratulácie od vašich svadobných hostí. Ak nechcete, aby pri nich bolo mĺkve ticho, v zásade máte tieto možnosti, ako ich hudobne obohatiť:

Muzikant, ktorý vás rozospieva

Prvou alternatívou je najať si na svadbu muzikanta, napríklad harmonikára, ktorý bude počas blahoželaní hrať piesne na ľudovú nôtu. Veselé ľudovky vašich hostí dobre naladia a možno už aj prvýkrát v tento deň rozospievajú. Na harmoniku navyše vedia zahrať aj mnohí starejší, pokojne teda môžete s touto požiadavkou osloviť toho svojho.

Príjemná hudobná kulisa

Decentnejším variantom je nevtieravá podmazová hudba. DJ vám môže z reproduktorov pustiť playlist inštrumentálnych pesničiek, alebo bude atmosféru aj naďalej dotvárať umelec, ktorý sprevádzal váš svadobný obrad. Často to tak býva aj v mojom prípade. Gratulácie a fotenie spríjemňujem jemnou, ale už aj veselšou klavírnou hudbou.

Pesničky na svadobnú hostinu

Pesničky pri svadobnej hostine

Keď prijmete blahoželania od všetkých vašich hostí, skupinové fotografie sú hotové a máte za sebou aj rozbíjanie taniera, nastal čas pobrať sa do sály na svadobnú hostinu. Tradičným zvykom je, že pri vstupe do miestnosti prenáša ženích nevestu cez prah. Tu preberá pomyseľnú hudobnú taktovku do rúk kapela alebo DJ a spustí fanfáry či inú dynamickú pieseň, na ktorej sa vopred dohodnete. Následne sa za zvuku ďalších príjemných melódií usádzate k svadobnému stolu.

Pred samotnou slávnostnou večerou sú na rade príhovory a prípadná modlitba. Vtedy musí hudba na svadbe stíchnuť, aby bolo všetkých rečníkov jasne počuť. Nasleduje prípitok, ktorý je často sprevádzaný neodmysliteľným Živio! A môžete sa konečne pustiť do predjedla, polievky a napokon aj hlavného chodu.

Aj počas svadobnej večere je hudba nenahraditeľným pomocníkom. Romantické či jazzové skladby znejúce v pozadí spríjemnia atmosféru a prehlušia štrnganie príborov a tanierov. Ak máte na svadbe DJ, pustí vám ich on, ak hudobníka, prišla opäť jeho chvíľa.

Ako pianista som už svojou hrou dotváral okamihy pri nespočetnom množstve svadobných hostín. Z môjho pestrého repertoára vám teraz ponúkam playlist 15 jemných pesničiek, ktoré sú pre túto časť svadby mimoriadne vhodné a obľúbené:

 • 16. Yiruma – It’s your day
 • 17. Richard Clayderman – Ballade pour Adeline (Balada pre Adelku)
 • 18. Frank Sinatra – My way
 • 19. Louis Armstrong – What a wonderful world
 • 20. Hana Hegerová – Čerešne
 • 21. Elvis Presley – Love me tender
 • 22. Elton John – Can you feel the love tonight
 • 23. Norrah Jones – Don’t know why
 • 24. Patrick Swayze - She's like the wind (Hriešny tanec)
 • 25. Richard Marx - Right here waiting
 • 26. John Lennon – Imagine
 • 27. Imagine Dragons – Next to me
 • 28. The Beatles - Yesterday
 • 29. Ludovico Einaudi – Una mattina (Nedotknuteľní)
 • 30. Frank Sinatra – Fly me to the moon


Prečítajte si: Hudba na svadbu: Skvelý tip, ako sa zabaviť aj ušetriť!

Piesne na prvý svadobný tanec

Prvý svadobný tanec bude jedným z TOP momentov vášho veľkého dňa. Po prvýkrát si pri ňom so svojim vyvoleným zatancujete spoločne už ako mladomanželia. Je to zároveň okamih, ktorým sa na svadbe začína veselá zábava, tancovačka a spev. Výberu tej správnej pesničky by ste teda mali venovať zvýšenú pozornosť. Malo by ísť o skladbu, ktorá vám je srdcu blízka, a zároveň pri nej nebudete v strese, či ju pred zrakmi všetkých prítomných dokážete spoločne odtancovať. Skrátka, zvoľte si pieseň na váš novomanželský tanec tak, aby ste si túto chvíľu čo najviac užili.

Sám som už pri tomto významnom momente sprevádzal desiatky mladomanželských párov. Všetky nevesty a ženísi sa vo svojich reakciách zhodli na jednom: zážitok, ktorý pre nich vytvorila klavírna hudba hraná naživo, bol pre nich omnoho emotívnejší, než pri neosobnej skladbe z reproduktora. Pre niektorých som si dokonca pripravil aj nahrávku, pri ktorej si svoje tanečné číslo mohli vopred nacvičiť. Teraz vám ponúkam hneď 30 inšpirácií na pesničky na prvý svadobný tanec. Najhranejšie, valčíkové, slovenské, české, rockové, filmové či netradičné. Výber je len na vás.

Najhranejšie pesničky na svadbe

Ak si na výber tej správnej piesne na novomanželský tanec netrúfate, môžete začať tým, že si pozriete, aké skladby si pre tento okamih zvolili iné dvojice. Začítajte sa teda do môjho staršieho článku s rebríčkom TOP 20 najžiadanejších piesní na prvý svadobný tanec medzi slovenskými a českými nevestami. Skvelou inšpiráciou je v tomto smere však aj Spotify, kde okrem iného nájdete aj playlist s najhranejšími pesničkami na novomanželský tanec na celom svete. Toto je jeho TOP 10:

 • 31. Ed Sheeran - Thinking out loud
 • 32. Ray LaMontagne - You are the best thing
 • 33. Etta James - At Last
 • 34. John Legend - All of me
 • 35. Christina Perri - A thousand years
 • 36. Adele - Make you feel my love
 • 37. Jason Mraz - I won't give up
 • 38. Michael Bublé - Everything
 • 39. Jack Johnson - Better Together
 • 40. Lonestar - Amazed

Piesne na prvý svadobný tanec

Valčík na prvý tanec

Valčík je na prvý tanec voľbou číslo 1 pre mnohé mladomanželské páry. Tancovať na hudbu v trojštvrťovom takte je pomerne jednoduché a zvládne to naozaj (takmer) každý. Toto je TOP 10 mojich tipov pre vás, ďalšie piesne nájdete v tomto obrovskom zozname 80 valčíkov na prvý tanec.

 • 41. Dana Glover - It is you I have loved
 • 42. Goo Goo Dolls - Iris
 • 43. Il Divo & Céline Dion - I believe in you
 • 44. Jasmine Thompson - Willow
 • 45. Johann Strauss - Na krásnom modrom Dunaji
 • 46. Lady Gaga - Hold my hand
 • 47. Lewis Capaldi - Pointless
 • 48. Metallica – Nothing else matters
 • 49. Pokáč - Na pořád
 • 50. Seal - Kiss from a rose

Slovenské a české pesničky na prvý tanec

Ak ste milovníkmi česko-slovenskej hudobnej scény a chceli by ste, aby slovám piesne pri vašom prvom tanci rozumeli mladí, ale aj tí skôr narodení, vyberte si na váš mladomanželský tanec skladbu zo Slovenska alebo od našich západných susedov. Toto je 10 tipov, ďalšie nájdete v mojich starších článkoch so zoznamom TOP 10 slovenských a českých pesničiek na prvý tanec.

 • 51. Elán – Tisíc a jedenkrát
 • 52. I.M.T. Smile – Mám krásny sen (Hawaii)
 • 53. Pavol Habera - Lovesong
 • 54. Vašo Patejdl – Ak nie si moja
 • 55. Zuzana Smatanová – V dobrom aj v zlom
 • 56. Tomáš Klus - Navěky
 • 57. Petra Janů – Už nejsem volná
 • 58. Jan a František Nedvědovi – Valčíček
 • 59. Lucie Vondráčková – Láska na 100 let
 • 60. Karel Gott – Když muž se ženou snídá

V prípade, že vám je stále málo, tu si môžete prečítať aj o rockových, filmových a menej tradičných skladbách pre prvý svadobný tanec.

Piesne na rodičovský tanec

Po prvom svadobnom tanci prichádza na rad tanec rodičovský. Predstavuje poďakovanie vašej mame a otcovi za to, že vás vychovali, a za všetko, čo pre vás v živote urobili. Častým zvykom je, že pri rodičovskom tanci hrá na svadbe ľudová pieseň, ktorá je akousi predohrou pre prvé tanečné kolo. Vôbec to tak však byť nemusí. Aj tu platí, že voľba hudobného žánru závisí len od vašich preferencií a tanečných schopností.

Toto je mojich 10 tipov na skladby na tanec s rodičmi (ľudovky aj moderné). Viac ich môžete nájsť v mojom nedávnom článku s výberom pesničiek pre rodičovský tanec.

 • 61. Vydala mamička
 • 62. Iconito & FS Zemplín - Korene
 • 63. Kysucký prameň - Otecko môj mamka moja
 • 64. RONIX - Vydala ma mamka
 • 65. Monika Ližbetin – Poďakovanie rodičom
 • 66. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová - Srdce nehasnou
 • 67. Ozzy Osbourne - Mama, I'm comming home
 • 68. Eric Clapton - Wonderful Tonight
 • 69. Ben E. King - Stand by Me
 • 70. Robbie Williams – Angels

Playlist tanečných pesničiek na svadbu

A prichádza okamih, kedy sa na tanečnom parkete môže konečne strhnúť tá pravá veselica! Do tanca sa totiž odteraz zapoja všetci hostia. Ak máte na svadbe dobrého DJ-a alebo kapelu, ďalšie zoznamy piesní sú pre vás už v podstate zbytočné. Skúsený DJ už po rokoch práce vie odhadnúť, čo a kedy funguje, zohratá svadobná kapela má taktiež už svoj osvedčený repertoár. Ak by ste však predsa hľadali inšpiráciu aj na hudbu do tanca, samozrejme, nejaké skladby tu pre vás mám. Ľudové piesne poznajú všetci a najnovšie hity sú zasa každým rokom iné. Ja vám preto prinášam výber TOP 20 energických a tanečných pesničiek, ktoré podľa mňa nemôžu chýbať v playliste na žiadnej perfektnej svadbe. Budú totiž overenými hitmi teraz, ale i o desať či dvadsať rokov neskôr.

 • 71. ABBA - Mamma mia
 • 72. Alvaro Soler - Sofia
 • 73. Boney M - Rivers of Babylon
 • 74. DJ Ötzi - Hey Baby
 • 75. Dona Summer - Hot stuff
 • 76. Grease - You´re the one that I want & Summer nights
 • 77. Guajira guantanamera
 • 78. Kaoma – Lambada
 • 79. Kiss - I was made for loving you
 • 80. Los Lobos - La Bamba
 • 81. Lou Bega - Mambo no. 5
 • 82. Luis Fonsi - Despacito
 • 83. Michael Jackson – Billie Jean
 • 84. Opus - Life Is Life
 • 85. Queen - Don't Stop Me Now
 • 86. Ricchi e poveri - Mamma Maria
 • 87. Ricky Martin - Maria
 • 88. Survivor - Eye of the tiger
 • 89. The Art Company - Susanna
 • 90. Village people - YMCA

Pozrite si, ako sme s Victoriou Linnen zahrali Despacito a rozprúdili život na koncerte na Pešej zóne v Nitre. Ak chcete, aby to tak žilo aj na vašej svadobnej zábave, pokojne nás kontaktujte.


Prečítajte si tiež: Pesničky na zábavu: TOP 100 hitov, ktoré rozprúdia skvelú párty!

Slovenské hity

Čo by to bola za svadba, na ktorej by nezazneli aj známe slovenské pesničky, pri ktorých si hostia nielen zatancujú, ale aj z plných pľúc zaspievajú? Poslednú desiatku svadobných piesní preto tvorí zoznam 10 skvelých slovenských hitov, ktoré pozná úplne každý. Sú súčasťou aj môjho repertoára a vždy, keď ich na svadbe spustím, mám istotu, že sa strhne naozaj poriadna veselica! Tu sú:

 • 91. Elán – Sestrička z Kramárov
 • 92. Vidiek – Nechajte si ju
 • 93. Hex – Nikdy nebolo lepšie
 • 94. EGO ft. Robert Burian - Žijeme len raz
 • 95. Karol Duchoň – Čardáš dvoch sŕdc
 • 96. Kmeťoband – Dnes večer vám zábavu hráme
 • 97. I.M.T. Smile a Ondrej Kandráč – Hej, Sokoly!
 • 98. TEAM – Držím ti miesto
 • 99. Lukáš Adamec – Horúca láska
 • 100. Peter Nagy – Poďme sa zachrániť

Takto som na jednu z týchto piesní rozospieval osadenstvo na mojom koncerte pred kaviarňou v Leviciach. Rezervujte si moje vystúpenie a zažite podobnú atmosféru aj na vašej svadbe!


Blacklist piesní na svadbu

Mašinka, Dlouhá noc Helenky Vondráčkovej či Diskopříběh Michala Davida. Skladby, ktoré jedni milujú, iní ich doslova neznášajú. Ak patríte do tej druhej skupiny ľudí, nezabudnite svojmu DJ okrem playlistu piesní, ktoré by ste si radi na svadbe vypočuli, dať na známosť aj zoznam songov, tzv. blacklist, ktoré nemôžu za žiadnu cenu zaznieť! Ak máte nejakú pieseň, s ktorou sa vám spájajú nepríjemné spomienky, vyškrtnite ju z playlistu tiež. Predídete tak tomu, aby vám táto pesnička zážitok z inak skvelej zábavy úplne pokazila a znechutila.

Hudba pri krájaní svadobnej torty

Hudba v prestávkach zábavy a pri krájaní svadobnej torty

Ani počas prestávok v tanečnej zábave by nemalo na svadbe zostať ticho. Aj tu máte na výber hneď niekoľko alternatív (nielen) hudobného spestrenia.

Podmazová hudba

Tou prvou je príjemná hudobná kulisa. Jemnými piesňami sa o ňu postará DJ alebo hudobník. Sám som už takto svojou klavírnou hudbou vypĺňal pauzy medzi tanečnými kolami na viacerých svadbách, aby si ľudia mohli v uvoľnenej atmosfére trochu oddýchnuť, porozprávať sa či vychutnať svadobnú tortu alebo druhú večeru.

Svadobné hry

Ďalšou možnosťou je zapojiť v prestávkach vašich svadobčanov do hier. Tie si pre vás pripraví DJ či starejší, no môžete si ich spraviť aj sami. Na mojom blogu nájdete návody na viaceré svadobné hry, ktoré na svadbe vytvoria skvelú zábavu a oživia váš program.

Harmonikár

Ak sa obávate, aby zábava na vašej svadbe cez prestávky neupadala, môžete hostí aj v týchto momentoch vyzvať do veselého spevu. Častou voľbou číslo jeden býva harmonikár, ktorý prechádza pomedzi stoly a svadobčanov rozospieva známymi ľudovými piesňami. Priznávam, že oproti tomuto muzikantovi som v miernej nevýhode – hrať na klavíri, spievať a ešte pritom aj chodiť medzi svadobčanmi skutočne nie je v mojich silách. :) Ak vám však tento drobný nedostatok neprekáža, som pripravený prísť vás svojou hudbou zabaviť. Napíšte mi teraz.

Cimbalovka či iná kapela

Honosnejšou alternatívou na hudobné spestrenie svadby je cimbalovka. Tá hráva väčšinou v zložení husle, kontrabas, cimbal a spev, nezriedka však môžete pri týchto ľudových kapelách rátať aj s inými nástrojmi.

Čepčenie nevesty

Napokon ešte spomeniem túto známu svadobnú tradíciu. Aj čepčenie nevesty je totiž neodmysliteľne spojené práve s hudbou. Čas pre tento obrad prichádza na svadbe zhruba o polnoci. Závoj vystrieda čepiec a z nevesty sa stane vydatá žena. Tento ceremoniál pre vás môže pokojne vykonať starejší či DJ, častou voľbou však je folklórny súbor, ktorý sa na čepčenie špecializuje. Ten tradičný rituál začepčenia nevesty doplní aj o spev či tanec, čo do vašej svadby vnesie ďalšie emócie a zážitok.

Bolo vám 100 skladieb málo? Potom si pozrite aj tento playlist TOP 100 pesničiek na oslavu 50. narodenín!

Záver

Keď sa vám podarilo tento dlhokánsky článok dočítať až sem, môžem vám len zagratulovať. Teraz už totiž máte jasnejšiu predstavu o tom, že hudba je na svadbe naozaj dôležitá, a to prakticky v akejkoľvek časti dňa. Navyše ste tiež získali playlist 100 úžasných svadobných piesní pre všetky najdôležitejšie okamihy vašej oslavy lásky - svadobný obrad, gratulácie, večeru, prvý i rodičovský tanec, ale aj na tanečnú zábavu. Verím, že vám tento text pomohol a bol pre vás zaujímavou pridanou hodnotou.

Ak by vám v priebehu vašej svadby priniesli radosť krásne tóny piana v mojom podaní, budem sa tešiť. Pokojne mi v takom prípade napíšte na e-mail info@pianista.sk, alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Môžete sa spoľahnúť, že urobím všetko preto, aby bol váš zážitok výnimočný.

Prajem vám, nech sa vaša svadba stane aj vďaka hudbe a nádherným pesničkám dňom, na ktorý budete ešte dlho a radi spomínať!
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.