5 skvelých dôvodov, prečo mať na svadbe klaviristu!

5 skvelých dôvodov, prečo mať na svadbe klaviristu!

Svadobný deň je pre pár jeden z najkrajších dní v živote, a preto sa najmä nevesty sústredia pri organizácii na každý detail. Jedným z najdôležitejších okamihov je hudba. Tu vždy nastupuje dilema: koho zvoliť, aby bol tento deň naozaj nezabudnuteľný? Prezradím vám 5 presvedčivých dôvodov, prečo je práve klavirista vynikajúcou voľbou, ktorú určite neoľutujete.

Zažite romantickú atmosféru a výnimočné okamihy v sprievode klaviristu.

1. Klavír je naozajstná romantika

Viete si predstaviť niečo romantickejšie ako nevestu tancujúcu so ženíchom v objatí pri hudbe piana? Ja nie. Sláčikové kvarteto či harfa sú síce vznešené, no dojatie a čarovnú atmosféru vie vyčariť práve klavír. Precítene zahrané skladby ako Imagine či I will allways love you zanechajú vo vás romantické spomienky na tento významný deň. Ak sa vám navyše podarí zohnať nádherné biele krídlo, budete mať postarané aj o vizuálny a estetický zážitok. Vystúpenie pianistu si môžete rezervovať priamo TU.


Prečítajte si viac: Pianista na svadbu: Živá hudba na obrad a svadobnú hostinu

2. Môžete si spolu s klavírom aj zaspievať

Ak ženích či nevesta (alebo nebodaj obidvaja) oplýva speváckym talentom, s klaviristom môžete vyčarovať neopakovateľnú atmosféru. Namiesto otrepaných tančekov si tak môžete pre všetkých prichystať hudobné číslo, pri ktorom budete s mikrofónom doprevádzať klaviristu. Hudobne zdatnejší si môžu na klavíri natrénovať aj krátku skladbu. Hostia si túto výnimočnú chvíľu určite uchovajú v pamäti.

Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 možností pre jedinečný zážitok!

3. Najobľúbenejšie skladby v klavírnom podaní

Pokojne si môžete pripraviť svoj vlastný zoznam tých najobľúbenejších skladieb. Určite máte spoločnú pieseň, ktorá hrala pri vašom zoznámení či v reštaurácii na prvom rande. Tieto výnimočné okamihy vás môžu sprevádzať po celý večer, pričom skladby môžete počas večernej zábavy aj dokonale načasovať pre vytvorenie neopakovateľnej atmosféry. Výhodou klavíra je, že dokáže zreprodukovať takmer akúkoľvek pieseň.

5 skvelých dôvodov, prečo mať na svadbe pianistu

4. Improvizácia

Dobrý klavirista dokáže skvele improvizovať, čo sa vám počas takého večera, akým je svadba, dokonale hodí. Okrem toho, že môžu nastať rôzne neočakávané situácie, ktoré dokáže klavirista vtipne a vhodne hudobne doplniť, môže sa postarať aj o úplne netradičnú zábavu. Urobte si malý večierok, počas ktorého si hostia dajú zahrať na želanie a prípadne si aj zaspievajú. Tento program určite ulahodí starším ročníkom aj mladej generácii. Klasické karaoke je už v súčasnosti príliš okukané a navyše sa hodí skôr na narodeninovú párty ako na svadobnú hostinu.

Prečítajte si tiež: Hudba na svadbu: Takto sa zabavíte aj ušetríte!

5. Estetický a okulahodiaci zážitok

Klavirista za krásnym krídlom je na svadbe naozajstná ozdoba. Okrem toho, že tvorí počas svadobného večera špeciálnu atmosféru, stará sa aj o výnimočný vizuálny zážitok. Pokiaľ máte na svadbe DJ-a, síce pre vás zabezpečí hudobnú kulisu, no aparatúra, káble a počítačový displej na atmosfére nepridajú. Klavirista vo fraku však pôsobí výnimočne elegantne a vkusne. Krásne biele alebo čierne krídlo môže byť pre romantický efekt ozdobené sklenenými svietnikmi so sviečkami.

5 skvelých dôvodov, prečo mať na svadbe pianistu

Zvuk klavíra vyčarí romantiku, eleganciu a honosnosť, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každej peknej svadby. Ak by ste aj vy radi urobili z vášho svadobného dňa jedinečný zážitok plný nádherných okamihov, klavirista je pre vás tou správnou voľbou.


Svadobný pianista Peter Zbranek

Som svadobný klavirista Peter Zbranek a už dlhé roky sprevádzam mladomanželov ich svadobným dňom. To, že svojou hrou môžem vytvoriť nádhernú atmosféru počas svadobného obradu či spríjemniť svadobčanom slávnostné okamihy pri svadobnej večeri, ma napĺňa veľkou radosťou. Pozrite si niekoľko ukážok skladieb z môjho repertoára, prečítajte si, čo mi napísali nevesty, ktorým som už hral, a pokojne sa mi ozvite na e-mail info@pianista.sk alebo prostredníctvom tohto kontaktného formulára.

A nemusím byť sám. Spolu s vynikajúcou huslistkou Victoriou Linnen tvoríme klavírno-husľové duo PV Acoustic. Radi sa tak aj spoločne postaráme o výnimočný zážitok pre vás i vašich hostí.

Svoje prenosné stage piano ľahko prinesiem so sebou. V prípade, že by ste však mali záujem o niečo väčšie, napríklad krídlo, možno bude potrebné zabezpečiť aj firmu, ktorá za vás zariadi sťahovanie klavíra na vybraný dátum.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.