5 presvedčivých dôvodov, prečo by ste mali mať na svadobnom obrade živú hudbu

5 presvedčivých dôvodov, prečo by ste mali mať na svadobnom obrade živú hudbu

Svadobný obrad je najdôležitejším momentom každej svadby. Nádherné spomienky na chvíle, kedy si so svojim vyvoleným poviete svoje „áno“, si uchováte vo vašom srdci navždy. Čaro tohto výnimočného okamihu ešte väčšmi umocní hudba, ktorá vás počas obradu bude sprevádzať. A to o to viac, ak si najmete živého hudobníka. Dôvodov, prečo nad tým určite začať uvažovať, je hneď niekoľko. V tomto článku vám ich prezradím.

Svadobný obrad v sprievode klaviristu bude zážitkom pre vás aj vašich hostí.

1. Živá hudba je jednoducho jedinečná

Profesionálni hudobníci sú umelci, ktorých vystúpenia sú jedinečné. Ich rokmi vycibrené umenie vytvorí na svadobnom obrade nádhernú atmosféru a spraví tieto okamihy nezabudnuteľnými. A to o to viac, ak zahrajú vašu obľúbenú pieseň, ktorú si špeciálne pre vás vopred pripravia. Dobrí muzikanti sú navyše často inšpirovaní osobitnou náladou a atmosférou jednotlivých svadieb. Preto aj keď interpretujú opakovane tú istú hudbu, jej prevedenie bude v ich podaní vždy iné.

Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 kombinácií, vďaka ktorým bude váš sobáš nezabudnuteľným zážitkom!

2. Dodá eleganciu a vznešenosť

Mať hudobníka na obrade, to často nie je len umelecký, ale aj estetický zážitok. Elegantný klavirista za pianom, anjelsky krásna huslistka či vznešené sláčikové kvarteto sú zárukou, že nádherná hudba v ich podaní nebude to jediné, na čo budete môcť vy aj vaši hostia príjemne spomínať. Skrátka, živá hudba dodá vášmu svadobnému obradu výnimočný nádych elegancie a romantiky, ktorý nahrávky piesní púšťané z CD jednoducho nedokážu nahradiť.

Prečítajte si tiež: Hudba na svadobný obrad: Všetko, čo o nej musíte vedieť. Sprievodca od jej výberu až po váš deň D!

3. Odbremení vás od starostí

Nechcete sa trápiť hľadaním vhodných piesní na obrad? Rozmýšľate nad tým, ako a kde zohnať ozvučenie? Ak si najmete hudobníka, budete mať o mnoho starostí menej. Získate totiž profesionála, ktorý vám rád pomôže s výberom tých správnych skladieb, ba čo viac. Ak je treba, môže sa napríklad postarať i o ozvučenie celej ceremónie. A vy si bez zbytočného stresu zatiaľ budete naplno užívať váš veľký deň!

Inšpiráciu pri výbere piesní na svadobný obrad môžete načerpať v mojom ďalšom článku.

4. Odstráni problémy s načasovaním

Zabudnite na ťažkosti s pridlhými alebo príliš krátkymi skladbami pri prehrávaní hudby z CD alebo iPadu. Nech už totiž bude váš príchod k oddávajúcemu trvať akokoľvek dlho, hudobník dokáže každú skladbu bez problémov vhodne skrátiť či predĺžiť, a perfektne tak načasovať jej ukončenie. Veľmi často sa tiež stáva, že sa začiatok svadobného obradu oneskorí. Trápne ticho, ktoré by v takýchto situáciach mohlo nastať, vám s muzikantom nehrozí. Vo svojom repertoári bude zaiste mať mnoho ďalších piesní, ktorými môže aj naďalej vašim svadobným hosťom spríjemňovať čas čakania.

Chcete vedieť, ako bude celý civilný svadobný obrad prebiehať? Dozviete sa to v tomto článku.

5. Je cenovo dostupná

A napokon ešte jedna výborná správa. Živú hudbu si môžete dovoliť! Jej cena zvyčajne tvorí len zhruba 2-5% svadobného rozpočtu. So zvyšujúcim sa počtom hudobníkov sa síce bude, pochopiteľne, zvyšovať, na vytvorenie tej pravej romantickej atmosféry však bohato postačí už aj jediný muzikant.

Viac o cene hudby na svadbu sa dočítate v tomto článku.

Zhrnutie

Živá hudba je jedinečným zážitkom. Celej udalosti dodá eleganciu a vznešenosť, odbremení vás od starostí, odstráni problémy s načasovaním a bude tvoriť len malú časť vášho svadobného rozpočtu.

Som svadobný pianista Peter Zbranek a to, že svojou hudbou môžem mnohým nevestám spríjemniť najdôležitejší deň v ich živote, ma napĺňa veľkou radosťou. Príjemné ohlasy, ktoré na moje vystúpenia často dostávam, majú jednu vec takmer vždy spoločnú: "Atmosféru, ktorú na svadobnom obrade vyčarila živá hudba, by reprodukované skladby s určitosťou vytvoriť nedokázali." Budem sa tešiť, ak o tom budem môcť presvedčiť i vás. Ba čo viac, okrem sobášneho obradu vám svojou hrou na klavíri s radosťou skrášlim aj slávnostné okamihy počas svadobnej večere. Rovnako tak môžem sprevádzať aj vaše kroky pri prvom svadobnom tanci, a to či už ako sólo hudobník, alebo spolu s huslistkou Victoriou Linnen ako duo PV Acoustic. Ozvite sa mi prostredníctvom niektorého z týchto kontaktov a ja sa o všetko rád postarám. Radšej však nečakajte a napíšte mi už teraz, aby sa neskôr nestalo, že váš termín už nebudem mať voľný.

frameborder="0" allowfullscreen>
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.