Program na svadbu: Týchto 5 skvelých tipov rozprúdi nezabudnuteľnú zábavu!

Program na svadbu: Týchto 5 skvelých tipov rozprúdi nezabudnuteľnú zábavu!

Svadba je oslavou lásky a príležitosťou podeliť sa o ňu s rodinou a priateľmi. Program vášho veľkého dňa by preto nemal zostať len pri jedle a pití, ale mal by byť najmä o momentoch, ktoré vašich hostí prekvapia, rozosmejú a vytvoria emócie. Práve tie totiž spôsobujú, že sa okamihy ukladajú nielen v hlavách, ale aj v srdci. Pripravil som preto pre vás týchto 5 skvelých nápadov na zábavný program na svadbu, ktoré spestria a oživia váš veľký deň.

1. Live piano

Zvažujete zaradiť do programu na svadbe karaoke? Rozprúdiť spev pri hudbe z reproduktora nie je vždy jednoduché. Ideálnym pomocníkom pre naštartovanie zábavy tak môže byť živá hudba. Šikovný pianista má nielen rôznorodý repertoár, ale tiež cit pre atmosféru. Hostia sa pri speve môžu plynulo striedať, spievať duetá, alebo medzi sebou súťažiť. Základom však musí byť dobrá nálada. A práve tú dokáže skúsený muzikant vytvoriť „ľavou zadnou“. S citom odhadne, kedy a akú pieseň zahrať, či niekoho popchnúť k spevu alebo plynulo prejsť ďalej tak, aby žiadny z hostí nebol v rozpakoch. To je vec, ktorú playback nikdy nedokáže.

Klaviristu v rámci svadobného programu však využijete nielen pri tejto príležitosti. Romantické piano môže sprevádzať váš svadobný obrad a vytvoriť uvoľnenú atmosféru počas večere či v priebehu krájania svadobnej torty. Pianista vám tiež môže hrať do tanca i do spevu, doplniť svadobné hry či scénky alebo odohrať pre vás súkromný klavírny koncert.

Som svadobný klavirista Peter Zbranek a bude mi cťou byť súčasťou programu počas vášho veľkého dňa, a to či už ako sólo hudobník, alebo ako duo spolu s huslistkou Victoriou Linnen. Pokojne ma kontaktujte a zarezervujte si svoj termín už dnes.

Prečítajte si viac: Pianista na svadbu: Živá hudba, ktorá vás chytí za srdce


2. Fotobúdka

Tip na originálny program na svadbu, ktorý ocenia mladí aj starí. Veď kto by nechcel mať pamiatku v podobe zábavných fotiek? Existujú profesionálne firmy, ktoré vám okrem fotobúdky poskytnú aj rekvizity, fotopozadia, možnosť okamžitej tlače či online galérie. Fotobúdku si však môžete pripraviť aj sami – stačí vyhradiť miesto, postaviť na statív fotoaparát vybavený diaľkovým ovládaním a priložiť vtipné rekvizity ako parochne, nápisy, rámy z obrazov a pod. Hostia sa pri ich používaní zabavia a zároveň si odnesú milú pamiatku.

3. Vtipné scénky

Vašich hostí zaručene zabaví aj krátke vystúpenie či scénka o tom, ako ste sa spoznali, o vašich rodinách a zvykoch. Môžete si ich pripraviť sami, no rovnako tak môžete zapojiť aj svedkov či obecenstvo. Čím nečakanejšie, tým lepšie. Pri scénkach sa neberte vážne – robte ich s humorom. Vďaka nim vás hostia lepšie spoznajú, aj sa zabavia. Keď scénky navyše doplníte o hudobné vstupy, celý svadobný program získa ďalší rozmer. Spevom či tancom sa tak doň napokon môžu zapojiť všetci svadobčania.

Prečítajte si tiež: Čaká vás malá svadba? Toto je 5 unikátnych rád, ktoré spravia i z menšej svadby obrovský zážitok!

4. Ohňostroj

Ak bude program na svadbe trvať do tmy, ohňostroj alebo večerné vypúšťanie lampiónov šťastia budú krásnym zážitkom pre všetkých. Ich výnimočnosť ešte viac podčiarknete, ak ich spojíte s niečím osobným. Pripravte ohňostroj vo vašich obľúbených farbách či symboloch. Lampióny vypustite za zvukov vašej svadobnej piesne. Alebo nachystajte fixky, aby na ne vaši hostia pred vypustením napísali želania. Ak ich postupne prečítajú a až potom vypustia, vytvoríte pôsobivý rodinný rituál plný krásnych prianí a harmónie.

Prečítajte si: Ako zabaviť hostí na svadbe? 5 tipov, ako oživiť váš svadobný program!

5. Svadobné hry

Pri svadobných hrách sa zabavia mladí aj skôr narodení a vždy zabezpečia smiech a dobrú náladu. Využiť môžete služby profesionálneho DJ-a či starejšieho, ktorý bude hry moderovať, no pokojne si môžete nejaké pripraviť aj sami. Nezabudnite však pri ich výbere na štýl celej svadby – je bláznivá, moderná, nesie sa skôr vo folklórnom duchu? Ak vyberiete hry, ktoré s celým svadobným programom „ladia“, len podčiarknete jeho krásu.


Neviete si s výberom rady? Určite vás poteší zoznam svadobných hier aj s návodom, ako ich hrať!

Záverom

Milé nevesty, ak ste v tomto článku našli inšpiráciu na program na svadbu, veľmi sa z toho teším. Možnosti, ako môžete prežiť váš svadobný deň, sú však prakticky neobmedzené a je len na vás a vašej fantázii, ako celá slávnosť napokon bude vyzerať.

Pokiaľ máte radi klavírnu alebo romantickú hudbu a chceli by ste si ňou spríjemniť aj váš veľký deň, veľmi rád sa stanem jeho súčasťou. Už viac ako 8 rokov svojou hrou na piane sprevádzam mladomanželské páry po celom Slovensku. Na svadobnom obrade, počas gratulácií, v priebehu večere i pri prvom tanci - všade tam rád vykúzlim výnimočnú atmosféru. Vypočujte si niekoľko ukážok z mojej tvorby, prečítajte si referencie od neviest a ženíchov, ktorým som už hral, a pokojne sa mi ozvite. Radšej si to však, prosím, neodkladajte na poslednú chvíľu, pretože môj kalendár vystúpení bude čoskoro plný. Navyše, ak by sa vám jeden nástroj málil, môžem k sebe prizvať aj huslistku Victoriu Linnen. Zhruba štvorhodinový repertoár nášho klavírno-husľového dua PV Acoustic sa na svadbe postará o dokonalý program a ulahodí všetkým zúčastneným.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.