Program na svadbu: Týchto 5 skvelých tipov rozprúdi nezabudnuteľnú zábavu!

Program na svadbu: Týchto 5 skvelých tipov rozprúdi nezabudnuteľnú zábavu!

Svadba je oslavou lásky a príležitosťou podeliť sa o ňu s rodinou a priateľmi. Svadobná hostina by preto nemala byť len o jedle a pití, ale najmä o momentoch, ktoré vašich hostí prekvapia, rozosmejú a vytvoria emócie. Práve tie totiž spôsobujú, že sa momenty ukladajú nielen v hlavách, ale aj v srdci. Pripravil som preto pre vás niekoľko nápadov na zábavný svadobný program, ktoré urobia z vašej svadby nezabudnuteľný zážitok tak pre vás, ako aj pre všetkých zúčastnených.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

1. Fotobúdka

Tip na originálny program na svadbu, ktorý ocenia mladí aj starí. Veď kto by nechcel mať pamiatku v podobe zábavných fotiek? Existujú profesionálne firmy, ktoré vám okrem fotobúdky poskytnú aj rekvizity, fotopozadia, možnosť okamžitej tlače či online galérie. Fotobúdku si však môžete pripraviť aj sami – stačí vyhradiť miesto, postaviť na statív fotoaparát vybavený diaľkovým ovládaním a priložiť vtipné rekvizity ako parochne, nápisy, rámy z obrazov a pod. Hostia sa pri ich používaní zabavia a zároveň si odnesú milú pamiatku.

Prečítajte si tiež: Čaká vás malá svadba? Toto je 5 unikátnych rád, ktoré spravia i z menšej svadby obrovský zážitok!

2. Vtipné scénky

Vašich hostí zaručene zabaví aj krátke vystúpenie či scénka o tom, ako ste sa spoznali, o vašich rodinách a zvykoch. Môžete si ich pripraviť sami, no rovnako tak môžete zapojiť aj svedkov či obecenstvo. Čím nečakanejšie, tým lepšie. Pri scénkach sa neberte vážne – robte ich s humorom. Vďaka nim vás hostia lepšie spoznajú, aj sa zabavia. Keď scénky navyše doplníte o hudobné vstupy, celý svadobný program získa ďalší rozmer. Spevom či tancom sa tak doň napokon môžu zapojiť všetci svadobčania.

Prečítajte si tiež: Program na vianočný večierok: TOP 5 tipov, ktoré zaujmú!

3. Ohňostroj

Ak bude program na svadbe trvať do tmy, ohňostroj alebo večerné vypúšťanie lampiónov šťastia budú krásnym zážitkom pre všetkých. Ich výnimočnosť ešte viac podčiarknete, ak ich spojíte s niečím osobným. Pripravte ohňostroj vo vašich obľúbených farbách či symboloch. Lampióny vypustite za zvukov vašej svadobnej piesne. Alebo nachystajte fixky, aby na ne vaši hostia pred vypustením napísali želania. Ak ich postupne prečítajú a až potom vypustia, vytvoríte pôsobivý rodinný rituál plný krásnych prianí a harmónie.

Prečítajte si tiež: 20 najčastejších otázok neviest a ženíchov o svadbe. Aj s odpoveďami!

4. Svadobné hry

Pri svadobných hrách sa zabavia mladí aj skôr narodení a vždy zabezpečia smiech a dobrú náladu. Využiť môžete služby profesionálneho DJ-a či starejšieho, ktorý bude hry moderovať, no pokojne si môžete nejaké pripraviť aj sami. Nezabudnite však pri ich výbere na ducha celej svadby – je bláznivá, moderná, nesie sa skôr vo folklórnom duchu? Ak vyberiete hry, ktoré s celým svadobným programom „ladia“, len podčiarknete jeho krásu.

Ak si neviete s výberom rady, určite vás poteší môj ďalší článok. Prinášam vám v ňom zoznam svadobných hier aj s návodom, ako ich hrať!

5. Karaoke

Zábavný zvyk z Japonska sa už udomácnil aj u nás. Nie vždy je však ľahké rozprúdiť spev pri hudbe z playbacku. Ideálnym pomocníkom pre naštartovanie zábavy tak môže byť živá hudba. Šikovný klavirista má nielen rôznorodý repertoár, ale tiež cit pre atmosféru. Hostia sa pri speve môžu plynulo striedať, spievať duetá, alebo medzi sebou súťažiť. Základom však musí byť dobrá nálada. A práve tú dokáže skúsený muzikant vytvoriť „ľavou zadnou“. S citom odhadne, akú pieseň zahrať a kedy, či niekoho popchnúť k spevu alebo plynulo prejsť ďalej tak, aby žiadny z hostí nebol v rozpakoch. To je vec, ktorú žiadny playback nedokáže.

Nemusí však zostať len pri tom

Pianistu v rámci svadobného programu totiž využijete nielen pri tejto príležitosti. Romantickými tónmi môže sprevádzať váš svadobný obrad, podmazovou hudbou vytvoriť uvoľnenú atmosféru počas večere či v priebehu krájania svadobnej torty. Môže vám tiež hrať do tanca i do spevu, doplniť svadobné hry či scénky alebo odohrať pre vás súkromný klavírny koncert.

Prečítajte si tiež: 5 skvelých dôvodov, prečo mať na svadbe klaviristu!

Záverom

Milé nevesty, pokiaľ ste v tomto článku našli inšpiráciu na program na svadbu, veľmi sa z toho teším. Možnosti, ako môžete prežiť váš svadobný deň, sú však prakticky neobmedzené a je len na vás a vašej fantázii, ako celá slávnosť napokon bude vyzerať.

Pokiaľ máte radi klavírnu alebo romantickú hudbu a chceli by ste si ňou spríjemniť aj váš veľký deň, veľmi rád sa stanem jeho súčasťou. Som klavirista Peter Zbranek a už viacero rokov svojou hrou sprevádzam mladomanželské páry po celom Slovensku. Pozrite si, čo všetko pre vás môžem urobiť, vypočujte si niekoľko ukážok z mojej tvorby, prečítajte si referencie od neviest a ženíchov, ktorým som už hral, a ak vás moja práca osloví, pokojne sa mi ozvite. Radšej si to však, prosím, neodkladajte na poslednú chvíľu, pretože môj kalendár vystúpení sa pomerne rýchlo zapĺňa. Navyše, ak by sa vám jeden nástroj málil, môžem k sebe prizvať aj huslistku Victoriu Linnen. Zhruba štvorhodinový repertoár nášho klavírno-husľového dua PV Acoustic ulahodí všetkým.Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.