Plánujete vianočný večierok? Tu je 5 tipov na program, ktorý zabaví a zaujme!

Plánujete vianočný večierok? Tu je 5 tipov na program, ktorý zabaví a zaujme!

Vianoce sú čarovným obdobím, kedy sa stretávame s rodinou, priateľmi a kolegami, aby sme si užili spoločné chvíle plné radosti a pohody. Ak sa chystáte zorganizovať vianočný večierok, iste viete, že toto podujatie už dávno nie je len o jedle a tanečnom parkete. Aby ste pre vašich hostí zabezpečili nezabudnuteľný zážitok, je dôležité pripraviť zaujímavý program. V tomto článku vám prinášam úžasné tipy a nápady na program na vianočný večierok, ktoré vám môžu plánovanie tejto významnej udalosti podstatne uľahčiť.

Kapustnica, punč a k tomu krásna hudba. Zažite čaro Vianoc v sprievode nádherných tónov klavíra.

1. Klavirista

Hudba je zárukou skvelej zábavy a dobrá kapela nepochybne dodá každému vianočnému večierku šmrnc. Ak však chcete do vášho programu vniesť trochu romantiky a elegancie, oslovte klaviristu. Ten svojou hrou navodí nádhernú sviatočnú atmosféru a vytvorí pre vás výnimočný hudobný zážitok. Ba čo viac, vašich hostí môže vyzvať aj do spevu a tanca! Piano je totiž nástroj, ktorý dokáže podčiarknuť pohodové a pokojné okamihy, ale aj rozprúdiť skvelú veselicu, pri ktorej sa účastníci večierka dosýta vybláznia.

Som profesionálny pianista Peter Zbranek a svojou hrou som už skrášlil desiatky vianočných večierkov. Bude mi cťou sprevádzať aj ten váš. Ak vás moja tvorba zaujme, pokojne sa mi ozvite a rezervujte si moje live piano vystúpenie. Či už to bude v Bratislave, v Žiline, v Košiciach alebo kdekoľvek inde na Slovensku, urobím všetko preto, aby bol váš večer dokonalý.

Pozrite si ukážky nádherných sviatočných skladieb, ktoré môžu v mojom podaní spríjemniť aj váš vianočný večierok.


A tu zasa niekoľko kúzelných vianočných piesní v podaní nášho klavírno-husľového dua PV Acoustic.


Prečítajte si viac: PIANOce: Živá hudba na váš vianočný večierok

2. Kreatívne workshopy a aktivity

Zorganizujte kreatívne workshopy alebo aktivity, ktoré umožnia zamestnancom prejaviť svoje schopnosti a spolupracovať s kolegami. Takéto činnosti posilnia vzťahy medzi zamestnancami a pridajú do programu na firemnom vianočnom večierku zábavný a tvorivý prvok. Toto sú tipy na niektoré z nich:

Tvorba vianočnej výzdoby: Pripravte stoly s materiálmi na tvorbu vianočnej výzdoby a nechajte hostí vytvoriť si svoje vlastné ozdoby, adventné vence alebo dekorácie na stromček. Vznikne tak priestor na rozhovor, uvoľní sa atmosféra a navyše si hostia budú môcť odniesť domov aj krásne výtvory.

Tvorba vianočnej výzdoby

Zdobenie vianočných koláčikov: Tip na aktivitu, ktorá je obľúbená najmä medzi deťmi, ale poteší aj dospelých. Poskytnite hosťom cukrové sušienky, polevu a rôzne ozdoby, ako sú postreky, guľôčky alebo čokoládové lupienky a nechajte ich zdobiť vianočné pečivo. Účastníci večierka tak budú môc naplno predviesť svoju kreativitu. Na záver nezabudnite vyhlásiť víťaza s najkrajšou dekoráciou. Dobrú chuť!

Zdobenie vianočných koláčikov

Karaoke a tanečná súťaž: Karaoke je hitom na akomkoľvek firemnom večierku a výnimkou nie je ani ten vianočný. Pripravte výber vianočných piesní, od tradičných kolied až po moderné hity a zyzvite hostí, aby predviedli svoje spevácke schopnosti.

Obdobou karaoke môže byť tanečná súťaž. Hostia sa pri nej oblečú do vianočných kostýmov ako Santa Claus, snežný muž či elfovia a súťažia v tanečnom súboji pri vianočných melódiách. Vyhodnoťte ich spevácke a tanečné umenie a udeľte ceny za najnápaditejší a najzábavnejší tanec či spev.

Karaoke a tanečná súťaž

Ak chcete do týchto aktivít pridať viac originality, vyskúšajte ich v sprievode klaviristu. Ten môže reagovať na náladu publika, čím sa tento obľúbený bod programu stane ešte interaktívnejším a zábavnejším.

3. Vianočné hry

Program vášho večierka dokážu okrem kreatívnych workshopov a aktivít výborne oživiť aj vianočné hry. Tie ľudí zabavia alebo naučia niečo nové. Jednou z najobľúbenejších je hra Tajný Santa, ktorá vyčarí úsmev na každej tvári. Veď kto by nemal rád darčeky? Príležitosťou na overenie vedomostí a schopností sú zasa rôzne stolové hry či vianočný kvíz, na dobročinné účely môže poslúžiť vianočná tombola. Vyberte hry podľa preferencií vašich hostí a vykúzlite im prostredníctvom nich dobrú náladu.

Vianočné hry

V samostatnom článku si môžete prečítať tipy na TOP 7 vianočných hier, ktoré na vašom večierku vytvoria skvelú zábavu!

4. Fotoautomat

Ďalší skvelý nápad na vytvorenie nezabudnuteľných spomienok je fotoautomat, v ktorom si hostia na vianočnom večierku môžu zhotoviť vtipné fotografie. Mal by byť vybavený kvalitným fotoaparátom s možnosťou rýchleho tlačenia fotografií a jednoduchý na používanie, aby ho hostia mohli ľahko ovládať. Pripravte pri ňom aj rôzne vianočné čiapky, parochne, brady, rukavice, anjelské krídla, zvonce či falošné nosy. Vtipné rekvizity sa postarajú o zábavu a fotografiám pridajú na originalite. Veľkým plusom môže byť možnosť zdieľania vianočných fotiek na sociálnych sieťach či prostredníctvom e-mailu.

Fotoautomat

5. Dobročinnosť

Vianoce sú časom obdarúvania a pomoci tým, ktorí to potrebujú. Využite preto svoj firemný vianočný večierok na podporu dobročinných organizácií. Môžete zorganizovať zbierku pre charitu, zúčastniť sa dobročinných aktivít alebo pozvať rečníka z charitatívnej organizácie, aby hovoril o svojej práci. Týmto spôsobom zapojíte vašich zamestnancov do pozitívnej činnosti a vytvoríte vianočný večierok s hlbším významom.

Dobročinnosť

Prečítajte si tiež: 5 úžasných tipov na program na ples, ktoré zabavia všetkých účastníkov!

Sme na konci. Verím, že po prečítaní týchto nápadov a tipov už plánovanie dokonalého programu na váš vianočný večierok nebude pre vás stresujúcim zážitkom, ale naopak, prinesie vám radosť. Veď, koniec koncov, táto udalosť by mala byť v prvom rade o spoločnom prežívaní šťastia z prichádzajúcich najkrajších sviatkov v roku.

Ak hľadáte výnimočný zážitok, ktorý sa vašim hosťom vryje hlboko do pamäti, veľmi rád prídem dotvoriť program na vašom vianočnom večierku svojou klavírnou hudbou. V mojom repertoári nájdete pestrý výber vianočných skladieb, od tradičných kolied až po populárne vianočné hity. Okrem sólového klavírneho vystúpenia môžem k sebe prizvať aj huslistku Victoriu Linnen, s ktorou vám zahráme spoločne ako klavírno-husľové duo PV Acoustic. V prípade, že vás takáto možnosť oslovila, neváhajte sa mi čo najskôr ozvať, aby som mal váš termín v mojom decembrovom harmonograme koncertov ešte voľný.

Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce! :)
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.