Plánujete vianočný večierok? Tu je 5 tipov na program, ktorý zabaví a zaujme!

Plánujete vianočný večierok? Tu je 5 tipov na program, ktorý zabaví a zaujme!

Vianoce sú čarovným obdobím v roku, počas ktorého sa stretávame s rodinou, priateľmi a kolegami, aby sme si užili spoločné chvíle plné radosti a smiechu. Ak sa chystáte zorganizovať vianočný večierok, iste viete, že toto podujatie už dávno nie je len o jedle a tanečnom parkete. Aby ste zabezpečili nezabudnuteľný zážitok pre vašich hostí, je dôležité pripraviť program, ktorý všetkých zaujme a zabaví. Som klavirista Peter Zbranek a svojou hrou som sprevádzal už desiatky takýchto eventov. Prinášam vám preto niekoľko úžasných nápadov na program na vianočný večierok, ktoré vám môžu plánovanie tejto významnej udalosti podstatne uľahčiť.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

1. Klavirista

Hudba je zárukou skvelej zábavy a v podaní DJ-a alebo kapely môže vianočnému večierku dodať šmrnc a autenticitu. Ak však chcete do vášho programu pridať eleganciu a štýl, stavte na klaviristu. Pianista ako sólo hudobník alebo v spolupráci s ďalšími umelcami (v mojom prípade s huslistkou Victoriou Linnen) môže vytvoriť výnimočný hudobný zážitok. Klavír je totiž nástroj, ktorý dokáže navodiť nielen pohodovú a pokojnú atmosféru, ale aj rozprúdiť skvelú veselicu, pri ktorej sa vaši hostia dosýta vytancujú. Ak vás takáto možnosť oslovila, pokojne sa mi ozvite a rezervujte si moje vystúpenie ešte dnes.

Pozrite si ukážky nádherných vianočných skladieb, ktoré môžu v mojom podaní spríjemniť aj váš sviatočný čas.

Prečítajte si tiež: PIANOce: Živá hudba na váš vianočný večierok

2. Kreatívne workshopy a aktivity

Zorganizujte rôzne kreatívne workshopy alebo aktivity, ktoré umožnia zamestnancom prejaviť svoje schopnosti a spolupracovať s kolegami. Takéto činnosti posilnia vzťahy medzi zamestnancami a pridajú firemnému večierku zábavný a tvorivý prvok. Toto sú niektoré z nich:

Tvorba vianočnej výzdoby: Pripravte stoly so základnými materiálmi na tvorbu vianočnej výzdoby a nechajte hostí vytvoriť si svoje vlastné ozdoby, adventné vence alebo dekorácie na stromček. Vznikne tak priestor na rozhovor, uvoľní sa atmosféra a navyše si hostia budú môcť odniesť domov aj krásne výtvory.

Tvorba vianočnej výzdoby

Zdobenie vianočných koláčikov: Poskytnite hosťom obyčajné cukrové sušienky, polevu a rôzne ozdoby, ako sú postreky, guľôčky alebo čokoládové lupienky a nechajte ich kreatívne zdobiť vianočné pečivo. Táto aktivita je obľúbená najmä medzi deťmi, ale poteší aj dospelých. Ľudia tak môžu predviesť svoju kreativitu a na konci sa môže vyhlásiť víťaz s najkrajšou dekoráciou.

Zdobenie vianočných koláčikov

Karaoke a tanečná súťaž: Karaoke je hitom na akomkoľvek firemnom večierku a výnimkou nie je ani ten vianočný. Pripravte výber vianočných piesní, od tradičných kolied až po moderné hity a nechajte hostí, aby sa zapojili a predviedli svoje spevácke schopnosti.

Obdobou karaoke môže byť aj tanečná súťaž, kde sa hostia oblečú do vianočných kostýmov ako Santa Claus, snežný muž, elfovia alebo iné vianočné postavičky a súťažia v tanečnom súboji pri vianočných melódiách. Vyhodnoťte ich spevácke a tanečné umenie a udeľte ceny za najkreatívnejší a najzábavnejší tanec či spev.

Karaoke a tanečná súťaž

Ak chcete do týchto aktivít pridať viac originality, vyskúšajte ich v sprievode klaviristu. Ten môže reagovať na náladu publika, čím sa tento obľúbený bod programu stane ešte interaktívnejším a zábavnejším.

3. Vianočné hry

Okrem kreatívnych workshopov a aktivít dokážu krásne doplniť a oživiť program vášho večierku rôzne vianočné hry, ktoré ľudí zabavia, obdarujú alebo naučia niečo nové. Jednou z najobľúbenejších je hra Tajný Santa, ktorá vždy vyčarí úsmev na tvári. Veď kto by nemal rád darčeky? Príležitosťou na overenie vedomostí a schopností sú zasa vianočný kvíz či rôzne stolové hry, na dobročinné účely môže poslúžiť vianočná tombola. Vyberte hry podľa preferencií vašich hostí a vykúzlite im prostredníctvom nich dobrú náladu.

Vianočné hry

V samostatnom článku si môžete prečítať o TOP 7 vianočných hrách, ktoré na vašom večierku vytvoria skvelú zábavu!

4. Fotoautomat

Ďalší skvelý nápad na vytvorenie nezabudnuteľných spomienok je fotoautomat, v ktorom si hostia môžu zhotoviť vtipné fotografie. Mal by byť vybavený kvalitným fotoaparátom s možnosťou rýchleho tlačenia fotografií a jednoduchý na používanie, aby ho hostia mohli ľahko ovládať. Pripravte pri ňom aj rôzne vianočné čiapky, parochne, brady, rukavice, anjelské krídla, zvonce či falošné nosy. Vtipné rekvizity sa postarajú o zábavu a fotografiám pridajú na originalite. Veľkým plusom môže byť možnosť priameho zdieľania vianočných fotiek na sociálnych sieťach či prostredníctvom e-mailu.

Fotoautomat

5. Dobročinnosť

Vianoce sú časom obdarúvania a pomoci tým, ktorí to potrebujú. Využite preto svoj firemný vianočný večierok na podporu dobročinných organizácií. Môžete zorganizovať zbierku pre charitu, zúčastniť sa dobročinných aktivít alebo pozvať rečníka z charitatívnej organizácie, aby hovoril o svojej práci. Týmto spôsobom môžete zapojiť svojich zamestnancov do pozitívnej činnosti a vytvoriť vianočný večierok s hlbším významom.

Dobročinnosť

Prečítajte si tiež: Program na svadbu: 5 skvelých tipov pre nezabudnuteľnú zábavu!

Plánovanie dokonalého programu na vianočný večierok môže byť radostným a obohacujúcim zážitkom. Nezabudnite ho pripraviť tak, aby vyhovoval hosťom všetkých vekových kategórií. Pamätajte tiež na to, že táto udalosť by mala byť v prvom rade príležitosťou na spoločné prežívanie radosti z tohto obdobia.

Som pianista Peter Zbranek a veľmi rád prídem dotvoriť program na vašom vianočnom večierku svojou klavírnou hudbou. V mojom repertoári nájdete pestrý výber vianočných skladieb, od tradičných kolied až po populárne vianočné hity. Ak ste nejakú pieseň v mojom zozname nenašli a želáte si ju zahrať tiež, dajte mi vopred vedieť a ja sa ju pre vás naučím. Okrem sólového klavírneho vystúpenia môžem k sebe prizvať aj huslistku Victoriu Linnen, s ktorou vám zahráme spoločne ako klavírno-husľové duo PV Acoustic. V prípade, že vás takáto možnosť oslovila, neváhajte sa mi čo najskôr ozvať, aby som mal váš termín v mojom decembrovom kalendári ešte voľný.

Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce! :)Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.