Snívate od malička o romantickej svadbe? Toto je 7 úžasných tipov, ktoré vás inšpirujú!

Snívate od malička o romantickej svadbe? Toto je 7 úžasných tipov, ktoré vás inšpirujú!

Uzavretie manželstva je jedným z najkrajších a najsilnejších momentov v živote. Je akýmsi spečatením skutočnej lásky, odovzdaním vznešenej slobody a prijatím prostej oddanosti človeku, s ktorým si prisľúbite spoločne zostarnúť. Láska je tým najhlbším citom a preto by ju mala sprevádzať krásna, romantická svadba. Tu nájdete 7 tipov, ktoré vašej svadbe dodajú tú pravú romantickú atmosféru, vyvolajú emócie a zanechajú vo vás tie najkrajšie dojmy a spomienky.

1. Pianista

Romantická hudba je bezprostrednou súčasťou každej svadby. Ak by ste však hľadali ešte niečo romantickejšie a originálnejšie, pianista je tou najvznešenejšou alternatívou. Sprievod klaviristu pri svadobnom tanci je výnimočným a dokonalým zážitkom nielen pre samotných mladomanželov, ale aj pre hostí. Jemné a poetické melódie klavírnej hudby posilnia pôžitok z neopakovateľných chvíľ počas celého priebehu svadby a dodajú jej nádych nostalgie a príjemný podtón. Inštrumentálny zvuk piana a jemné tóny vo vás zanechajú spomienky a vrátia vás do toho silného momentu znova a znova zakaždým, ako započujete tento čarovný hudobný nástroj.

Som svadobný pianista Peter Zbranek a bude mi cťou vytvoriť pre vás nádherné okamihy na svadobnom obrade, v priebehu večere i pri prvom tanci. Ak túžite po romantickej svadbe v sprievode klavírnej hudby, pokojne sa na mňa obráťte.


Prečítajte si viac: Pianista na svadbu: Živá hudba, ktorá vás chytí za srdce

2. Ľúbostný list pre polovičku

Celá atmosféra svadby závisí od emócií, ktoré mladomanželia v daný deň prežívajú. A veru, vo svadobný deň je ich veľa. Nezabudnite si počas tohto dňa nájsť čas posledný krát úprimne vyjadriť lásku a vďačnosť svojej polovičke a tým posilniť city a radosť v tento veľkolepý deň. Skvelým tipom je list, napísaný deň pred svadbou, ktorý si v obálke vymeníte posledný spoločný večer ako slobodní. Doobeda si nájdite čas prečítať si myšlienky a vyznanie, ktoré vám polovička adresuje. Nevestám odporúčam urobiť tak ešte predtým, ako budú mať svoj dokonalý makeup. List si môžete prečítať osamote alebo v prítomnosti kameramana, ktorý zaznamená vaše úprimné a autentické emócie.

Ľúbostný list pre polovičku, ilustračný obrázok

3. Odkaz na svadobných obrúčkach

Romantická svadba závisí aj od detailov a maličkostí. Dajte si vygravírovať do vnútra obrúčky niečo, čo vás vystihuje. Môže to byť adresa miesta, kde ste sa prvý krát stretli, súradnice miesta, kde ste si dali prvý bozk, slovo, ktoré vás oboch vystihuje, meno vášho dieťaťa/detí alebo kľudne niečo bláznivé. Bude to váš skrytý odkaz a skutočne romantické gesto.

Odkaz na svadobných obrúčkach, ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež: Piesne na svadobný obrad: Tieto nádherné skladby vyčaria tú pravú romantiku!

4. Vypustenie holubíc

Biele holubice sú známe tým, že si hľadajú životného partnera, a keď si ho nájdu, zostávajú mu verné po celý svoj život. Holuby tak symbolizujú vernosť a lásku po zvyšok života. Vypustenie holubíc by teda mohlo byť tiež zaujímavým nápadom, ktorý by podporil tematiku romantickej svadby.

Vypustenie holubíc, ilustračný obrázok

5. Svadobný tanec

Pomalé kroky a očný kontakt sú hlavnými atribútmi mladomanželského tanca. Oči sú oknom do duše a preto si v tento moment pozerajte do očí, usmievajte sa a venujte jeden druhému kompliment. Do tanca zakomponujte aj decentný bozk, alebo si ho venujte na konci počas toho, ako vám bude obecenstvo tlieskať. Hlavne si z tejto časti nerobte ťažkú hlavu, dajte jej voľný priebeh, zabudnite na okolie a na to, že sa na vás upierajú zraky vašich hostí. Užite si to tak, ako by sa na vás nikto nepozeral, pretože tento moment patrí iba vám.

Svadobný tanec, ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež: Svadobná romantika na 10 spôsobov: Nádherné prvé tance novomanželov, ktoré učarujú aj vám!

6. Výzdoba a sviečky

Aká by to bola romantická svadba bez kvetov a sviečok! Zakomponujte do vašej výzdoby kvety a sviečky. Veľké sviečky umiestnite ako dominantu a nechajte ich v lampášoch horieť počas celej svadby. Keď sa zotmie, sviečky ešte viac navodia romantickú atmosféru. Kvety umiestnite do vysokých váz, kde najviac vyniknú. Poprípade si nechajte do svadobného účesu zakomponovať živý kvet.

Výzdoba a sviečky, ilustračný obrázok

7. Priestory

Správne zvolené priestory dokážu tiež očariť a dotvoriť motív romantickej svadby. Je veľa možností, kde môže vaša svadba prebiehať, či už sa rozhodnete pre obrad v kaštieli, na hrade, zámku alebo pre svadobnú hostinu v bielom stane na lúke, v obľúbenej reštaurácii či v krásnej drevenej stodole. Výber je len na vás. Siahnite po takom variante, aký je vášmu srdcu najbližší.

Priestory, ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež: Zámok, vila či hotel? Tu je 10 tipov na dokonalé miesta na svadbu na západnom Slovensku!

Verím, že vám tento článok pomohol načerpať inšpiráciu tak, aby bola vaša svadba romantická a výnimočná. Ak snívate o nádhernom zážitku v sprievode klavíra, s radosťou dotvorím svojou hrou krásu vášho veľkého dňa. Romantické svadby sprevádzam už roky. Vypočujte si ukážky mojej tvorby, prečítajte si, čo o svojom zážitku napísali nevesty, ktorým som už hral, a ak vás takáto možnosť osloví, neváhajte sa mi ozvať, prídem zahrať kamkoľvek. Neodkladajte to však radšej na poslednú chvíľu, pretože kalendár vystúpení na tento rok sa mi veľmi rýchlo plní. V prípade, že sa vám sólo piano máli, s huslistkou Victoriou Linnen môžeme ako duo PV Acoustic zvýrazniť krásu vášho dňa "D" spoločne.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.