Výber TOP 10: Toto sú najkrajšie slovenské piesne na prvý mladomanželský tanec!

Výber TOP 10: Toto sú najkrajšie slovenské piesne na prvý mladomanželský tanec!

Prvý svadobný tanec je jedným z highlightov celého svadobného dňa. Sám som ich ako svadobný pianista sprevádzal už neúrekom. Mnoho neviest preto venuje voľbe tej správnej piesne veľkú pozornosť. Ak i vy patríte medzi ne, prečítajte si tento výber TOP 10 krásnych skladieb, ktorým bude na svadbe zaručene rozumieť naozaj každý svadobčan. Sú totiž slovenské.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

1. Dara Rolins & Marián Čekovský – Love song

Lovesong z filmu Lóve s názvom Love song. Že toľko lásky v jednej vete nedáva zmysel? Nezmysel! Veď, predsa, ako Marián Čekovský a Dara Rolins v samotnej piesni spievajú, „láska zmysel veciam dáva“. Netreba mať preto žiaden špeciálny šiesty zmysel na to, aby ste vedeli, že ak si zmyslíte, že si zmyselne zatancujete prvý tanec na svadbe práve pri tejto slovenskej skladbe, určite to zmysel mať bude.

Prečítajte si tiež: Najkrajšie slovenské svadobné piesne, do ktorých sa zamilujete!

2. Elán – Tisíc a jedenkrát

Láska, Zaľúbení, Voda, čo ma drží nad vodou, Len kým tu si, Ak nie si moja... Členovia slovenskej skupiny Elán už za svoj život napísali a naspievali toľko romantických balád, že keby som na tomto mieste chcel spomenúť každú z nich, tento blogový príspevok by svojim rozsahom zrejme úspešne konkuroval nejednej dizertačnej práci. Za všetky teda aspoň jedna pieseň, pri ktorej si síce váš novomanželský tanec zatancujete na svadbe len raz, no príjemné spomienky naň sa vám neskôr v mysli vynoria ešte minimálne tisíc a jedenkrát.

Prečítajte si tiež: 10 najromantickejších prvých svadobných tancov, aké ste kedy videli

3. I.M.T. Smile – Mám krásny sen (Havai)

Ďalšia slovenská hudobná skupina, ktorá plnými priehrštiami rozhadzuje medzi budúcich mladomanželov pesničky pre prvé svadobné tance, sa volá I.M.T. Smile. Našťastie, aj nám v jednočlennej redakcii portálu Pianista.sk sa jeden kúsok z toho množstva podarilo “odchytiť“ a jeho zaradením do tohto výberu si tak splniť krásny sen. A ktohovie, možno sa naplní i ten váš, keď si pri tejto skladbe zatancujete so svojim vyvoleným na vašej svadbe.

4. Kristína – Navždy

„Navždy, to chce v láske každý.“ S týmto textom od speváčky Kristíny sa azda ani nedá nesúhlasiť. Veď, koniec koncov, žiadna nevesta si v deň svojej svadby zaiste ani nič iného neželá. Preto nečudo, že sa práve táto romantická pieseň stala najžiadanejšou slovenskou skladbou na prvý svadobný tanec. V rebríčku, ktorý som zverejnil minulý rok, dokonca predstihla aj také legendy, akými sú Bryan Adams či Metallica. A to už je teda čo povedať!

Prečítajte si tiež: Prvý svadobný tanec: Toto je 20 najžiadanejších piesní!

5. Marcel Palonder - Láska

Chceli by ste, aby sa váš prvý tanec na svadbe niesol v rytme valčíka? Potom svoju vysnívanú pieseň zaručene objavíte v tomto pravidelne aktualizovanom najväčšom zozname valčíkov na slovenskom internete. O niečo ťažšia je už situácia, ak hľadáte slovenský valčík a nechcete tancovať pri „ľudovke“. Aj tu však riešenie existuje. Ba čo viac, nádherná pieseň Marcela Palondera, Láska, nebude len nejakou „z núdze cnosťou“, práve naopak.

6. Pavol Habera – Love song

Pokrivkávajúca kreativita niektorých autorov pri tvorbe názvov svojich piesní nevyhnutne neznamená aj ich nízku obľúbenosť v radoch slovenských neviest. Živým dôkazom toho je okrem Dary Rolins a Mariána Čekovského aj Pavol Habera. I jeho pesnička sa totiž volá Love song. Frontmen skupiny Team však už pre novomanželské tance dodal toľko krásnych lovesongov, že mu túto drobnú chybičku krásy tentokrát určite radi prepáčime. Okrem už spomenutej piesne si môžete na svadbe zatancovať napríklad pri skladbách Boli sme raz milovaní, Zvonárova pieseň, Kým pri mne spíš a ďalších.

Taktiež by vás mohlo zaujať: Chcete, aby bol rodičovský tanec na vašej svadbe nezabudnuteľný? Tu je 15 krásnych piesní, ktoré chytia za srdce!

7. Richard Müller – Milovanie v daždi

Svadba pod holým nebom, to je zaiste veľká romantika. Plánujete takú i vy? V tom prípade vám prajem hlavne to, aby vám počasie vyšlo na jednotku. Zmoknúť na vlastnej svadbe totiž nemusí byť práve dvakrát príjemné. Keď už má pršať, radšej nech to je niekde inde, napríklad v piesni, ktorá vám bude znieť počas vášho mladomanželského tanca. Richard Müller sa o to so svojim Milovaním v daždi určite postará priam dokonale.

8. Robo Grigorov – Modlitba lásky

Máte už za sebou modlitbu pri obrade aj pred svadobnou večerou, no stále vám to je málo? Žiadny problém. Pri modlitbe si môžete aj zatancovať, a to dokonca hneď váš prvý svadobný tanec! Konkrétne na pesničku Modlitba lásky od Roba Grigorova. V prípade, že nie ste až natoľko nábožensky založení, nezúfajte. Tento slovenský spevák myslel i na vás a napísal aj piesne ako Dvaja, Povedzme či Kým ťa mám, ktoré sa na novomanželský tanec taktiež výborne hodia.

Možno vás tiež zaujme: Hudba na svadobný obrad: Tieto piesne vyčaria tú pravú romantiku!

9. Zenit – Milujem

Keď sa povie „one-hit-wonder“, pravdepodobne vám hneď zídu na um zahraničné hudobné „hviezdičky“, ktoré najskôr ako kométy jedným veľkým hitom vystrelili na nebo hitparád, no vzápätí rýchlo zhasli a nikto o nich viac nepočul. Po takýchto interpretov však vôbec nemusíme chodiť ďaleko, nájdu sa aj u nás, na Slovensku. Príkladom je skupina Zenit s piesňou Milujem. Bol to síce jej jediný hit, no zato veľmi úspešný. Aj napriek tomu, že ide o staršiu skladbu, ešte ani dnes zrejme nie je za svojim zenitom, keďže aj v súčasnosti je táto pesnička veľmi častou voľbou mladomanželov na ich prvý svadobný tanec.

10. Zuzana Smatanová – V dobrom aj v zlom

„V dobrom aj v zlom, kým nás smrť nerozdelí“. Poviete si so svojim nastávajúcim na svadobnom obrade pri skladaní manželského sľubu. Ak by ste si to náhodou chceli v priebehu svadobného dňa ešte raz zopakovať, ideálna príležitosť sa vám na to naskytá počas prvého mladomanželského tanca, keď vám bude znieť pieseň Zuzany Smatanovej, V dobrom aj v zlom. No a vám už stačí len spievať spolu s ňou.

Prečítajte si tiež: Poznáme TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2021: Je medzi nimi aj tá vaša?

Tancujte v sprievode klaviristu

V prípade, že vám tento článok pri výbere piesne na váš svadobný tanec pomohol, budem sa len tešiť. Ak ste v ňom tú svoju nenašli, nič to. Krásnych slovenských skladieb je, samozrejme, oveľa viac a je len a len na vás, akú napokon zvolíte. Ja som svadobný pianista Peter Zbranek a svojou klavírnou hudbou sprevádzam nielen prvé mladomanželské tance, ale aj svadobné obrady, gratulácie či svadobné hostiny, a to či už sólo, alebo ako klavírno-husľové duo PV Acoustic s huslistkou Victoriou Linnen. Vypočujte si ukážky mojej hry, prelistujte si môj repertoár, prečítajte si, čo na moju hudbu povedali nevesty, ktorým som už hral, a ak vás možnosť mať klaviristu na svadbe zaujme, pokojne sa mi ozvite mailom na info@pianista.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára na tejto stránke. Nenechávajte si to však, prosím, na poslednú chvíľu, pretože kalendár mojich vystúpení sa veľmi rýchlo zapĺňa.Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.