Svadobné hry, pri ktorých sa hostia určite nudiť nebudú!

Svadobné hry, pri ktorých sa hostia určite nudiť nebudú!

Pri svadbe sa dve rodiny stávajú jednou. Ak má byť nová rodina súdržná, je dôležité, aby sa jej členovia lepšie fpoznali a prežili spolu príjemné chvíle. Svadobné hry sú na to priam ideálnou príležitosťou. Mnohé z nich sú totiž nie len zábavné, ale vďaka nim sa vaši svadobní hostia môžu navzájom zoznámiť. Pripravil som preto pre vás niekoľko hier, ktoré zaručia výbornú náladu a vďaka ktorým pôjdu hostia domov s krásnymi spomienkami. Dosť však rečí, poďme rovno na ne.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

TANEČNÉ HRY NA SVADBU

Tanečné hry hostí na svadbe zabavia aj “premiešajú”, vďaka čomu sa členovia rodín nenásilne zoznámia. Atmosféra týchto hier je však dosť závislá na hudobníkovi či DJ-ovi, ktorý by mal vedieť vybrať vhodné skladby a hudbu prerušovať či vygradovať v správnych momentoch tak, aby bola zábava čo najlepšia.

Metlový tanec: Treba k nemu nepárny počet hostí, ktorí na parkete vytvoria páry, pričom jeden bude tancovať s metlou. Vždy, keď hudba prestane hrať, sa páry musia premiešať (rýchlo nájsť nového partnera do tanca). Ten, kto ostane bez partnerky, tancuje s metlou.

Prečítajte si tiež: Prvý svadobný tanec: Toto je rebríček TOP 20 najžiadanejších piesní!

Stoličkový tanec: Pri tomto tanci treba poukladať stoličky chrbtami k sebe tak, aby vytvorili kruh. Musí ich však byť o jednu menej, než je tanečníkov. Vo chvíli, keď prestane hrať hudba, si tanečníci musia čo najrýchlejšie sadnúť. Ten, kto už nenájde voľnú stoličku, vypadáva, a následne sa zníži aj počet stoličiek, aby bolo o jednu menej. Víťazom hry sa stane súťažiaci, ktorý si sadne na poslednú stoličku.

Klobúkový tanec: Obľúbená hra, najmä ak máte svadbu v tradičnom ľudovom štýle. Tanečníci sa s klobúkmi na hlavách postavia do kruhu, pričom si ich musia v rytme hudby presúvať z hlavy na hlavu. Hudba sa postupne zrýchľuje. Súťažiaci, ktorý nestihne klobúk presunúť alebo mu spadne na zem, vypadáva.

Valčekový tanec: K tomuto tancu potrebujete kuchynský valček alebo iný podobný predmet. Tancujúci ho musí držať medzi kolenami a pri tancovaní ho bez pomoci rúk odovzdať niekomu ďalšiemu tak, aby sa valček nedotkol zeme. Cieľom hry je udržať valček bez pádu, až kým nedohrá hudba. Pri tomto tanci sa veľmi dobre zabavia aj tí, čo sa ho nezúčastnia, lebo pohyby tancujúcich, ktorí sa snažia odovzdať valček, pôsobia naozaj humorne.

Prečítajte si tiež: Hľadáte valčík na prvý svadobný tanec? Pozrite si Viac ako 70 skvelých tipov!

Balónový tanec: Tancuje sa v pároch, pričom každej tancujúcej dáme sa o nohu priviaže nafúknutý balón. Pri tancovaní sa páni snažia dupnutím nohy prasknúť balóny ostatným párom a zároveň uchrániť vlastný balón. Víťazom hry je pár, ktorý ako posledný ostane s neprasknutým balónom.

Trpaslíček: Do tejto hry sa môžu zapojiť všetci svadobní hostia, pričom sa zvolí jeden, ktorý bude dávať pokyny. Môže to byť niekto z hostí, starejší alebo DJ. Tanečníci môžu tancovať do kruhu či vytvoriť „hada“, ktorý bude prechádzať miestnosťou v rytme hudby. Zvolený človek vydáva počas tancovania pokyny, ktoré musia všetci poslúchnuť. Napríklad podskočiť, čupnúť si, zdvihnúť jednu nohu, zamávať rukou... atď. Pokyny sa dajú rôzne obmieňať a zrýchľovať, čo vytvára aj pri veľkom počte ľudí veselú zábavu.

Kým si predstavíme ďalšie hry na svadbu

Som svadobný pianista Peter Zbranek a aj ja prevádzkujem jednu krásnu svadobnú hru - hru na klavíri. Potešil som ňou už desiatky mladomanželských párov na obrade, pri hostine či prvom tanci. Preto, kým si povieme aj o ďalších zaujímavých svadobných hrách, prečítajte si, čo na moju klavírnu hudbu povedali nevesty.

>>> Prečítajte si aj ďalšie recenzie <<<

SVADOBNÉ HRY PRE MLADOMANŽELOV

V týchto hrách hrá hlavnú rolu nevesta so ženíchom. Hostia si ich budú môcť do sýtosti obzrieť a vďaka odpovediam aj lepšie spoznať.

Hľadanie nevesty / ženícha: Do tejto hry sa okrem mladomanželov zapoja aj svadobčania. Ženíchovi sa čiernou šatkou zaviažu oči a potom sa pred neho postaví niekoľko dám zpomedzi hostí. Určí sa kúsok tela, ktorého sa ženích môže dotknúť (prst na ruke, ucho, lýtko atď.). Podľa tohto kúska by ženích mal spoznať svoju vyvolenú. Zábavné je, ak sa medzi dámy zamieša aj niektorý pán. V ďalšom kole môže dôjsť k výmene rolí a hľadať svojho vyvoleného bude zase nevesta.

Svadobný kvíz: Tradičná hra, ktorá zábavnou formou pripraví mladomanželov na život po svadbe. Manželia sa posadia na stoličky chrbtom k sebe tak, aby sa nevideli, a starejší či DJ im kladie zábavné otázky, na ktoré sa dá odpovedať ÁNO alebo NIE. Napríklad: kto bude vodiť deti do škôlky, kto bude umývať riady... atď. Mladomanželia odpovedajú zdvihnutím topánky či tabuľky. Ak sú dobre volené otázky, odpovede bývajú pre nich prekvapením a pre hostí zábavou. Niekoľko vzorových otázok vám teraz ponúkam na stiahnutie.

Stiahnite si vzorové otázky pre Svadobný kvíz vo formáte PDF

HRY NA SVADBU PRE MLADÝCH A POHYBLIVÝCH

Hľadači pokladov: Hra zameraná na rýchlosť a komunikáciu. Súťažiaci sedia na stoličkách postavených na parkete, ostatní hostia pri stoloch. Starejší, resp. DJ im postupne zadáva úlohy, ktoré musia čo najrýchlejšie splniť. Napríklad: získať a priniesť od svadobných hostí rúž, šnúrku z topánky, náušnicu atď. Vždy, keď sa zadá úloha a súťažiaci sa rozbehnú medzi hostí, odoberie sa jedna stolička. Kto príde posledný a nemá si kam sadnúť, vypadáva.

Možno vás tiež zaujme: Program na svadbu: Týchto 5 skvelých tipov rozprúdi nezabudnuteľnú zábavu!

Svadobný koč: Asi 10 -12 stoličiek sa naukladá po dvoch za seba, čím vytvoria „koč“. Mladomanželia a vybratí hostia si posadajú na stoličky a priradia sa im úlohy – kráľ, kráľovná, ľavé koleso, pravé koleso, kočiš, kone... atď. Starejší pred hrou jednotlivým postavám vysvetlí, čo majú urobiť, keď budú spomenuté v texte. Každá by sa mala minimálne rýchlo postaviť a sadnúť si, no môže to obohatiť a priradiť im aj ďalšie činnosti, napríklad koňom erdžanie a dupotanie, kočišovi obiehanie povozu atď. Následne začne čítať pripravený text. Jeho základné znenie vám ponúkam na stiahnutie, , no pokojne si môžete vymyslieť aj vlastnú verziu.

Stiahnite si text hry Svadobný koč vo formáte PDF

Návšteva ZOO: V hre súťažia dve družstvá. Stoličky sa postavia tak, aby tvorili dve rady oproti sebe – každá pre jeden tím. V jednom aj druhom družstve sa každému členovi priradí postava, pričom rovnaké postavy by mali sedieť oproti sebe. Starejší začne rozprávať príbeh a spomenutá postava musí čo najrýchlejšie obehnúť svoj tím a sadnúť si na miesto. Pri obiehaní musí zároveň svoju postavu znázorňovať. Napríklad slon musí kývať chobotom, pes štekať a podobne. Starejší môže príbeh prispôsobovať a najčastejšie spomínať postavu, ktorá behá najzábavnejšie. Víťazom je rýchlejšie družstvo. Aj k tejto hre vám ponúkam vzorový text, pokojne si ho však môžete upraviť podľa vlastnej fantázie.

Stiahnite si text hry Návšteva ZOO vo formáte PDF

SVADOBNÉ HRY PRE STARŠÍCH A IMOBILNÝCH

Na každej svadbe sa nájdu aj vekovo starší alebo imobilní hostia. Pri výbere svadobných hier by sme preto nemali zabúdať ani na nich. Nasledujúcu hru si môžu zahrať aj tí, ktorí už nevládzu behať či tancovať, a dokonca môžu mladomanželom pri nej zanechať peknú spomienku.

Drevená veža Jenga: Pravidlá sú veľmi jednoduché: z drevených hranolov postavíte vežu, z ktorej budú jednotliví hráči postupne vyťahovať jeden hranol tak, aby veža nespadla. Ak sa im to podarí, položia ho na vrchol, čím postupne vybudujú nové poschodie. Každé tvoria tri hranoly a musí sa dokončiť skôr, než sa začne stavať ďalšie. Hru môžete sťažiť, ak hráčom dovolíte používať len jednu ruku. Víťazom je hráč, ktorý posledný položí hranol na vrch veže predtým, ako spadne. Peknou spomienkou môže byť, ak hostia napíšu na strany hranolov pre mladomanželov osobné odkazy či dobré rady. Tie im budú aj v ďalších rokoch pripomínať pekné svadobné chvíle vždy, keď hru vytiahnu.

Záverom

V článku som vám predstavil niekoľko hier, s ktorými sa vy ani vaši hostia na svadbe určite nudiť nebudete. Ak bol pre vás zaujímavou inšpiráciou a niektorú z nich ste si vybrali aj pre váš veľký deň, budem sa len tešiť. Prajem príjemnú zábavu!

No a pokiaľ by ste chceli, aby (nie len) tanečné hry na vašej svadbe sprevádzala živá hudba, veľmi rád sa stanem súčasťou. Som pianista Peter Zbranek a už 5 rokov vytváram nevestám a ženíchom po celom Slovensku romantickú atmosféru na sobášoch či pri svadobných hostinách. Niekedy však nezostane len pri tom a moja klavírna hudba znie aj do tanca a do spevu. Koniec koncov, sami si teraz môžete pozrieť, čo všetko pre vás môžem urobiť, vypočuť si niekoľko ukážok z mojej tvorby, prečítať si referencie od neviest a ženíchov, ktorým som už hral, a ak vás moja práca osloví, pokojne sa mi ozvite. Neodkladajte si to však radšej na poslednú chvíľu, pretože môj kalendár vystúpení sa pomerne rýchlo zapĺňa.Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.