Hľadáte valčík na prvý svadobný tanec? Pozrite si 75 skvelých tipov!

Hľadáte valčík na prvý svadobný tanec? Pozrite si 75 skvelých tipov!

Prvý svadobný tanec je jednou z najkrajších udalostí celého svadobného dňa. Mnoho budúcich manželských párov preto venuje veľkú pozornosť práve voľbe skladby, ktorá ich pri ňom bude sprevádzať. Ak aj vy práve hľadáte pieseň na váš novomanželský tanec a viete už, že by malo ísť o valčík, pre inšpiráciu som pre vás vybral 75 nádherných skladieb napísaných práve v tomto rytme. Nájdete medzi nimi i tú vašu?

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

Valčíky sú najžiadanejšie

Valčík je na prvý svadobný tanec voľbou číslo 1 pre mnoho mladomanželov. Potvrdzuje to aj nedávny rebríček TOP 20 najpopulárnejších piesní na novomanželský tanec. Veď v jeho prvej desiatke sa nachádzala viac než polovica skladieb nesúcich sa v tomto rytme. Ba čo viac, boli to práve valčíky, ktoré obsadili celú prvú trojku. Piesne v trojštvrťovom takte navyše dominovali aj ďalšiemu poradiu, keď sa v TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2018 ocitli hneď 4 z nich.

Klasické i moderné, pomalé aj rýchle

Pre väčšinu z nás sa svadobný valčík spája s azda najznámejšou klasikou, Straussovým Viedenským valčíkom - Na krásnom modrom Dunaji. Ani zďaleka to však nie je jediná pieseň v trojštvrťovom takte, na ktorú si svoj prvý tanec na svadbe môžete zatancovať, práve naopak. Dokonca nemusí ísť ani o dielo klasickej hudby, v rytme valčíka totiž znie množstvo súčasných aj minulých rádiových hitov. Na výber tiež máte pesničky v rôznom tempe – od pomalších waltzov až po rýchlejšie skladby v šesťosminovom takte – a je len na vás a vašich tanečných schopnostiach, na aké rýchle tempo sa napokon odvážite tancovať.

Prečítajte si tiež: Výber TOP 10: Toto sú najkrajšie slovenské skladby na prvý svadobný tanec!

Tipy na valčíky pre váš prvý svadobný tanec

Som svadobný pianista Peter Zbranek a svojou romantickou klavírnou hudbou sprevádzam nielen prvé mladomanželské tance, ale aj sobášne obrady či svadobné hostiny. Preto ešte kým sa pozrieme na zoznam valčíkov na prvý tanec, prečítajte si, čo na môj klavírny sprievod povedali samotné nevesty, ktorým som už hral.

>>> Prečítajte si aj ďalšie recenzie <<<

V úvode článku som vám sľúbil viac než 70 tipov na krásne valčíky na novomanželský tanec. Svoj sľub preto teraz plním a prinášam vám tento jedinečný zoznam, ktorý sa budem snažiť priebežne aktualizovať aj o ďalšie krásne svadobné piesne. Zo sedemdesiatpäťky tak možno jedného dňa bude i stovka, ktohovie. :) Nebudem vás však už dlhšie napínať a prajem príjemné počúvanie:

Kým budeme v zozname pokračovať ďalšími skladbami, pozrite si romantický videoklip ku klavírnemu coveru tejto piesne, ktorý som pre vás nedávno nahral.

Ak vás zaujíma, ako videoklip vznikal, prečítajte si o tom viac v tomto článku.

Pred tým, než sa pozrieme v zozname ďalej, vypočujte si aj klavírno-husľový cover tejto piesne, ktorý sme zahrali s Petrom Bažíkom na koncerte Bielej pastelky 2019. Zoznam valčíkov pokračuje pod videom.

Pozrite si aj tipy na piesne, ktoré na svadobnom obrade vytvoria tú pravú romantiku.

Tak ako, vybrali ste si?

Ponesie sa i váš prvý tanec na svadbe v rytme valčíka? Ak áno, verím, že vám tento zoznam skladieb pri výbere pomohol a že ste v ňom našli i tú vašu najkrajšiu pieseň. Ak viete o nejakej, ktorá v ňom určite má byť tiež, napíšte mi. Rád ju do zoznamu pridám.

Bonus na záver

Som pianista Peter Zbranek a svojou hrou už niekoľko rokov spríjemňujem nevestám a ženíchom po celom Slovensku ich svadobný deň. Klavírna hudba v mojom podaní môže skrášliť i váš svadobný obrad, vytvoriť nádhernú atmosféru počas svadobnej hostiny, ale aj romanticky sprevádzať vaše kroky pri prvom svadobnom tanci, hoc aj v rytme valčíka. Na mojom webe nájdete niekoľko ukážok z mojej produkcie, ako aj referencie od neviest, ktorým som už hral. Ak vás oslovia, pokojne sa mi ozvite na e-mail info@pianista.sk alebo priamo cez kontaktný formulár na tejto stránke. Aby ste mali istotu, že budem mať váš termín ešte voľný, urobte tak, prosím, čo najskôr, pretože môj kalendár vystúpení sa rýchlo zapĺňa.Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.