Valčík na prvý svadobný tanec: Pozrite si 80 skvelých tipov!

Valčík na prvý svadobný tanec: Pozrite si 80 skvelých tipov!

Prvý novomanželský tanec je nepochybne jednou z najkrajších udalostí celého svadobného dňa. . Mnoho budúcich manželských párov preto venuje veľkú pozornosť práve voľbe skladby, ktorá ich pri ňom bude sprevádzať. Ak aj vy práve hľadáte pieseň na váš prvý svadobný tanec a viete už, že by malo ísť o valčík, pre inšpiráciu som pre vás vybral 80 nádherných skladieb napísaných práve v tomto rytme. Nájdete medzi nimi i tú vašu?

Valčík v sprievode piana bude zážitkom

Kým si predstavíme najväčší zoznam valčíkov na prvý svadobný tanec na slovenskom internete, mám tu pre vás ešte jeden úžasný tip. Zatancujte si na svadbe pri živom hudobnom sprievode. Môžem vás uistiť, že váš zážitok bude omnoho dojemnejší a emotívnejší, než pri neosobnej piesni znejúcej z reproduktorov. Som svadobný pianista Peter Zbranek a veľmi rád sa oň postarám. Romantickou hrou na klavíri môžem na svadbe sprevádzať nielen vaše tanečné kroky, ale aj sobášny obrad, gratulácie i svadobnú večeru. Veselými skladbami zasa na svadobnej hostine spolu so spevom roztancujem všetkých. V mojom pestrom repertoári nájdete mnoho krásnych valčíkov, ale aj skladby nesúce sa v iných rytmoch. Rezervujte si teraz u mňa svoj termín.

Prečítajte si o tom viac: Pianista na svadbu: Nádherná živá hudba na obrad a svadobnú hostinu

Valčíky sú najžiadanejšie

Valčík je na prvý svadobný tanec voľbou číslo 1 pre mnoho mladomanželov. Potvrdzuje to aj nedávny rebríček TOP 20 najpopulárnejších piesní na novomanželský tanec. Veď v jeho prvej desiatke sa nachádzala viac než polovica skladieb nesúcich sa v tomto rytme. Ba čo viac, boli to práve valčíky, ktoré obsadili celú prvú trojku.

Pre väčšinu z nás sa svadobný valčík spája s azda najznámejšou klasikou, Straussovým Viedenským valčíkom - Na krásnom modrom Dunaji. Ani zďaleka to však nie je jediná pieseň v trojštvrťovom takte, na ktorú si svoj prvý tanec na svadbe môžete zatancovať, práve naopak. Dokonca nemusí ísť ani o dielo klasickej hudby, v tomto rytme totiž znie množstvo súčasných aj minulých rádiových hitov. Na výber tiež máte pesničky v rôznom tempe – od pomalších waltzov až po rýchlejšie skladby v šesťosminovom takte – a je len na vás a vašich tanečných schopnostiach, na aké rýchle tempo sa napokon odvážite.

Prečítajte si: Piesne na svadbu: Unikátny zoznam TOP 100 pesničiek pre váš deň D!

Tipy na valčík na mladomanželský tanec

V úvode článku som vám sľúbil 80 tipov na krásne valčíky na novomanželský tanec. Svoj sľub preto teraz plním a prinášam vám tento jedinečný zoznam, ktorý sa budem snažiť priebežne aktualizovať aj o ďalšie krásne svadobné piesne. Z osemdesiatky tak možno jedného dňa bude i stovka, ktohovie. :) Nebudem vás však už dlhšie napínať a prajem príjemné počúvanie:

Kým budeme v zozname pokračovať ďalšími skladbami, pozrite si romantický videoklip ku klavírnemu coveru tejto piesne, ktorý som nedávno nahral.


Pred tým, než sa pozrieme ďalej, vypočujte si aj klavírno-husľový cover tejto piesne, ktorý sme zahrali s Petrom Bažíkom na našom spoločnom koncerte. Zoznam valčíkov pokračuje pod videom.


Pozrite si aj tipy na piesne, ktoré na svadobnom obrade vytvoria tú pravú romantiku.

Tak ako, vybrali ste si?

Ponesie sa i váš prvý tanec na svadbe v rytme valčíka? Ak áno, verím, že vám tento zoznam skladieb pri výbere pomohol a že ste v ňom našli i tú vašu najkrajšiu pieseň. Ak viete o nejakej, ktorá v ňom určite má byť tiež, napíšte mi. Rád ju do zoznamu pridám.

Bonus na záver

Som svadobný klavirista a svojou hrou už niekoľko rokov spríjemňujem nevestám a ženíchom po celom Slovensku ich svadobný deň. Klavírna hudba v mojom podaní môže skrášliť i váš sobášny obrad, vytvoriť nádhernú atmosféru počas slávnostnej hostiny, ale aj romanticky sprevádzať vaše kroky pri prvom svadobnom tanci, hoc aj v rytme valčíka. Prizvať k sebe tiež môžem talentovanú huslistku Victoriu Linnen, s ktorou vám zahráme spoločne ako duo PV Acoustic. Na mojom webe nájdete niekoľko ukážok z mojej produkcie, ako aj referencie od neviest, ktorým som už hral. Pokojne ma kontaktujte e-mailom na adrese info@pianista.sk alebo priamo cez formulár na tejto stránke. Aby ste mali istotu, že budem mať váš termín ešte voľný, urobte tak, prosím, čo najskôr, pretože môj harmonogram koncertov sa postupne zapĺňa.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.