Živá hudba na svadbu: Na túto dôležitú vec pri jej výbere nezabudnite!

Živá hudba na svadbu: Na túto dôležitú vec pri jej výbere nezabudnite!

Základom každej svadby je dobrá hudba. Otázka, ako vybrať tú správnu svadobnú kapelu či DJ, však nie je jedinou, ktorú treba pri plánovaní mať na pamäti. Živá hudba na svadbe totiž neznie len pri tanečnej zábave. Som svadobný pianista Peter Zbranek a to, kedy muzika hrá v tento deň ešte dôležitú rolu, vám prezradím v nasledujúcom článku.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

Živá hudba alebo DJ?

Ak práve premýšľate o tom, čo všetko treba na svadbu vybaviť a zariadiť, určite si okrem množstva iných vecí dajte záležať na výbere živej hudby alebo DJ. Od toho totiž do veľkej miery závisí, či a ako sa vy a vaši hostia budete celý večer zabávať. Dobrí hudobníci či kvalitný disdžokej vedia rozprúdiť tú pravú veselicu, ktorá potrvá až do skorých ranných hodín. Zlá hudba však môže zážitok z inak perfektne zorganizovanej svadby všetkým jej účastníkom úplne pokaziť.

Neviete, ako vybrať tú správnu svadobnú hudbu? Prečítajte si týchto 5 overených rád, ako postupovať.

Ak u vás pri výbere rozhoduje hlavne cena, lacnejšou alternatívou môže byť svadobný DJ. Na celú hudobnú produkciu si totiž vystačí sám, často tiež vystupuje ako starejší, stará sa o zábavu, o svadobné zvyky, o svadobný program a celé podujatie tiež moderuje. V prípade, že chcete radšej zažiť jedinečnú atmosféru koncertu, živá hudba je pre vašu svadbu jasnou voľbou, bez ohľadu na to, koľko stojí. Aj v cenách jednotlivých DJ-ov či kapiel však môžu byť pomerne veľké rozdiely. Oslovte preto radšej viacerých potenciálnych dodávateľov a na základe konkrétnych ponúk sa potom rozhodnite pre jedného z nich.

Viac sa o tom dočítate tu: Cena hudby na svadbu: Všetko, čo o nej musíte vedieť.

Hudba na svadbe nie je len o zábave

Ak už máte DJ či svadobných muzikantov úspešne zarezervovaných, plánovanie sa tým pre vás ešte nekončí. Hudba na svadbe totiž nehrá len pri tanečnej zábave. Živá hudba by mala znieť aj pred svadobnou hostinou - na svadobnom obrade, rovnako tak môže vytvoriť príjemné pozadie počas gratulácií novomanželom, neskôr v priebehu svadobnej hostiny, ale aj v prestávkach medzi dvomi hudobnými kolami. Pre túto príležitosť sú priam ideálne jemné tóny v podaní pianistu, ktoré podčiarknu výnimočnosť okamihu a budú nepochybne krásnym zážitkom pre všetkých svadobčanov. Rezervovať si ho môžete priamo TU.

Kedy si na svadbe naplánovať sprievod pianistu?

Na svadobnom obrade
Prvá príležitosť sa vám naskytá hneď pri sobášnom obrade. Príjemnú atmosféru môže pianista navodiť ešte pred samotnou ceremóniou počas usádzania hostí v kostole či obradnej sieni, kedy v jeho podaní zaznievajú tiché klavírne tóny. Na svadobnom obrade nemôže byť azda nič romantickejšie ako príchod budúcich mladomanželov k oddávajúcemu v sprievode svadobného pochodu v živom klavírnom prevedení či výmena prsteňov a prvý manželský bozk za zvuku piesne, ktorú máte obaja tak radi. V podobnom duchu sa potom môžu niesť aj gratulácie po skončení svadobného obradu. Klavirista vám počas nich bude v pozadí hrať vaše obľúbené skladby, čím ešte viac umocní čaro tejto výnimočnej chvíle.

Prečítajte si tiež: Hudba na svadobný obrad: Tieto piesne vyčaria tú pravú romantiku!

Pri svadobnej večeri aj v prestávkach zábavy

To však zďaleka nie je všetko. Počúvať pri svadobnom obede či večeri len zvuk štrngotania príborov a rachotiaceho riadu nemusí byťzrovna dvakrát to pravé orechové. Podmazová hudba na počúvanie v priebehu svadobnej hostiny či v prestávkach tanečnej zábavy je preto viac než vítaná. Keď navyše pôjde o živú hudbu v podaní klaviristu, zážitok vašich hostí bude o to silnejší. Príjemnú atmosféru môžu navodiť tak romantické, ako aj jazzové skladby, pri ktorých si svadobčania svoje jedlo či drink vychutnajú a zároveň sa budú môcť medzi sebou nerušene porozprávať. Ak organizujete len malú svadbu pre hŕstku pozvaných hostí, DJ alebo kapela môžu svojou hlasnejšou hudobnou produkciou dokonca intímnu atmosféru svadobného posedenia skôr narúšať. V takomto prípade je pre vás práve pianista a jeho príjemná živá hudba ideálnym riešením, a to hoci aj na celú svadobnú hostinu.

V tomto článku si môžete prečítať hneď 5 úžasných tipov, ako spraviť aj z malej svadby hotové veľdielo.

Pri svadobnom tanci

Prvý mladomanželský tanec na vašu obľúbenú pieseň v originálnom prevedení klaviristu? Povedzte mu "áno" a o zlatý kliniec vášho svadobného dňa máte razom postarané! Nádherná živá klavírna hudba urobí z vášho novomanželského tanca neskutočný romantický zážitok, ba čo viac, výhodou je, že pianista môže upraviť dĺžku a tempo skladby presne podľa vašich predstáv. A ak vám náhodou bude málo, v sprievode klavíra si môžete zatancovať aj rodičovský tanec či dokonca celé hudobné kolo.

Možno vás tiež zaujme: Prvý svadobný tanec: Toto je rebríček TOP 20 najžiadanejších piesní!

A svadobná zábava sa môže začať!

Ak ste tento článok dočítali až sem, gratulujem vám! Zaiste už teraz pri svadobnom plánovaní na nič podstatné nezabudnete. V prípade, že vás predošlé riadkyuistili v tom, že živá hudba na vašej svadbe rozhodne nemôže chýbať, bude mi cťou spríjemniť váš veľký deň. Som svadobný pianista Peter Zbranek a svojou hrou už dlhé roky dotváram výnimočnosť okamihov na svadobnom obrade, v priebehu svadobnej večere či pri prvom svadobnom tanci mladomanželov. Účinkujem však nielen ako sólo hudobník, ale aj v klavírno-husľovom duu PV Acoustic spolu s vynikajúcou huslistkou Victoriou Linnen. Pozrite si, čo o mojich vystúpeniach povedali nevesty, ktorým som už hral, vypočujte si ukážky skladieb z môjho repertoára a ak vás moja tvorba osloví, pokojne sa mi ozvite na info@pianista.sk, alebo prostredníctvom tohto kontaktného formulára. Nenechávajte si to však, prosím, na poslednú chvíľu, aby som mal váš termín ešte voľný. Môj kalendár vystúpení sa rýchlo zapĺňa.Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.