Živá hudba na svadbu: Na túto dôležitú vec pri jej výbere nezabudnite!

Živá hudba na svadbu: Na túto dôležitú vec pri jej výbere nezabudnite!

Základom každej svadby je dobrá hudba. Otázka, ako vybrať tú správnu svadobnú kapelu či DJ, však nie je jedinou, ktorú treba pri plánovaní mať na pamäti. Hudba na svadbe totiž neznie len pri tanečnej zábave. Viac sa už ale dočítate v nasledujúcom článku.

Dilema: Živá hudba alebo DJ?

Ak práve premýšľate o tom, čo všetko treba na svadbu vybaviť a zariadiť, určite si okrem množstva iných vecí dajte záležať na výbere kvalitnej hudobnej skupiny alebo DJ. Od toho totiž do veľkej miery závisí, či a ako sa Vy a Vaši hostia budete celý večer zabávať. Dobrí hudobníci či kvalitný disdžokej vedia rozprúdiť tú pravú veselicu, ktorá potrvá až do skorých ranných hodín, zlá hudba však môže zážitok z inak perfektne zorganizovanej svadby všetkým jej účastníkom úplne pokaziť.

Prečítajte si tiež: 5 overených rád, ako postupovať pri výbere tej správnej svadobnej hudby a tiež 7 rád, ako sa pri výbere svadobnej hudby nepopáliť.

Ak u Vás pri výbere rozhoduje hlavne cena, lacnejšou alternatívou je väčšinou svadobný DJ. Na celú hudobnú produkciu si totiž vystačí sám, často tiež vystupuje ako starejší, stará sa o zábavu, o svadobné zvyky, o svadobný program a celé podujatie tiež moderuje. V prípade, že chcete radšej zažiť jedinečnú atmosféru koncertu, živá hudba na svadbe je pre vás jasnou voľbou, bez ohľadu na to, koľko stojí. Aj v cenách jednotlivých DJ-ov či kapiel však môžu byť pomerne veľké rozdiely. Dobré je preto osloviť viacerých potenciálnych dodávateľov a na základe konkrétnych ponúk sa potom rozhodnúť pre jedného z nich.

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si aj tento článok o cene hudby na svadbu.

Hudba na svadbe nie je len o zábave

Ak už máte DJ či svadobných muzikantov úspešne zarezervovaných, plánovanie sa tým pre Vás ešte nekončí. Hudba na svadbe totiž nehrá len pri tanečnej zábave. Znieť by mala aj pred ňou - na svadobnom obrade, počas gratulácií novomanželom, neskôr v priebehu svadobnej hostiny, ale aj v prestávkach medzi dvomi hudobnými kolami. Pre túto príležitosť sú priam ideálne lahodné tóny v podaní pianistu, ktoré budú nepochybne výnimočným zážitkom pre všetkých svadobčanov.

5 presvedčivých dôvodov, prečo by ste mali mať na svadbe pianistu, som pre Vás spísal v tomto článku.

Príjemnú atmosféru môže klavirista navodiť už pred svadobným obradom počas usádzania hostí v kostole či obradnej sieni, kedy v jeho podaní zaznievajú jemné pomalé tóny klavíra. Na samotnom obrade nemôže byť azda nič romantickejšie ako príchod budúcich mladomanželov k oddávajúcemu v sprievode svadobného pochodu v klavírnom prevedení, či výmena prsteňov a prvý manželský bozk za zvuku inštrumentálnej verzie piesne, ktorú máte obaja tak radi. V podobnom duchu sa potom môžu niesť aj gratulácie po skončení svadobného obradu, kedy Vám pianista bude v pozadí hrať vaše obľúbené skladby.

Ak neviete, aké piesne si na obrad vybrať, v tomto článku mám pre Vás hneď niekoľko nádherných tipov: Hudba na svadobný obrad: Tieto piesne vyčaria tú pravú romantiku!

To však zďaleka nie je všetko. Počúvať pri svadobnom obede či večeri len zvuk štrngotania príborov či rachotiaceho riadu nemusí byťzrovna dvakrát to pravé orechové. Podmazová hudba na počúvanie v priebehu svadobnej hostiny či v prestávkach tanečnej zábavy je preto viac než vítaná. Ak navyše pôjde o živú hudbu v podaní klaviristu, zážitok Vašich hostí bude o to silnejší. Príjemnú atmosféru môže navodiť tak romantická, ako aj jazzová hudba, pri ktorej si svadobčania svoje jedlo či drink doslova vychutnajú a zároveň sa budú môcť medzi sebou nerušene porozprávať. Originálnym bonusom pre Vás môže byť tiež originálne klavírne prevedenie vašej vysnívanej piesne na prvý manželský tanec.

Prečítajte si tiež: 5 dôvodov, prečo jedlo, nápoje a klavír idú dokopy.

Svadobný pianista Peter Zbranek

Pri plánovaní hudby na svadbu by ste teda nemali zabudnúť postarať sa o hudbu na svadobný obrad či hudobný podklad k večeri. V prípade, že Vás predošlé riadkyuistili v tom, že pianista na Vašej svadbe rozhodne nemôže chýbať, bude mi cťou, ak váš veľký deň budem môcť spríjemniť. Som svadobný pianista Peter Zbranek a svojou hrou už dlhé roky dotváram výnimočnosť okamihov na svadobnom obrade, v priebehu svadobnej večere či pri prvom svadobnom tanci mladomanželov. Pozrite si, čo o mojej hre povedali nevesty, ktorým som už hral, vypočujte si ukážky skladieb z môjho repertoára a ak Vás moja hra zaujme, pokojne sa mi ozvite na info@pianista.sk, alebo prostredníctvom tohto kontaktného formulára. Nenechávajte si to však radšej na poslednú chvíľu, aby som mal Váš termín ešte voľný.

Zaujal Vás tento článok? Možno sa bude páčiť aj Vašim priateľom. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.