Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 možností pre jedinečný zážitok!

Živá hudba na svadobný obrad: TOP 5 možností pre jedinečný zážitok!

Svadba je jedným z mála dní v živote, na ktorých si dá človek naozaj záležať. Okrem rozprávkového miesta, krásnych nevestiných šiat, výborného jedla či účasti milovaných je hlavným pilierom dokonalého svadobného obradu aj hudba. Ale nie hocijaká. Ak máte možnosť voľby, určite odporúčam siahnuť po tej živej. V nasledujúcom článku vám prezradím hneď 5 krásnych kombinácií živej hudby na svadobný obrad, ktoré budú jedinečným zážitkom tak pre vás, ako aj pre všetkých svadobčanov.

Prečo mať na obrade živú hudbu?

Odpoveď je jednoduchá: hudba na svadobnom obrade nie je len akýmsi doplnkom, ale plnohodnotným spoločníkom, ktorý sa dokáže dotknúť vášho srdca. Živý hudobník vám vytvorí úplne inú atmosféru ako len predpripravené piesne z mixážneho pultu. Vie sa prispôsobiť situácii, improvizovať s dĺžkou skladieb, pracovať s emóciami a disponuje ľudským faktorom, ktorý nesklame ani pri výpadku elektriny.

Ulahodil by vám elegantný klavír, jemné husle, majestátne violončelo, pôvabné sláčikové kvarteto alebo anjelský spev? Ak si s výberom živej hudby na svadobný obrad neviete dať rady, inšpirujte sa týmito 5 čarovnými kombináciami, ktoré vám môžem ako profesionálny eventový umelec ponúknuť.

Živá hudba na svadobný obrad: Klavír, husle, cello, spev, sláčikové kvarteto

1: Live piano

Overená hudobná klasika, ktorá na svadobnom obrade poteší všetky vekové kategórie. Som klavirista Peter Zbranek a hrou na piane som sprevádzal už viac ako 150 sobášov po celom Slovensku. Spolu s mojím klavírom pre vás vykúzlime nádhernú romantickú atmosféru nielen počas samotného obradu, ale aj pri gratuláciách, večeri, pri prvom tanci či následnej veselici. Ak nemáte vlastnú predstavu, s výberom vhodných piesní vám rád poradím. Okrem tradičných svadobných pochodov v klavírnej úprave sú veľmi obľúbenými aj covery moderných piesní, napríklad Ed Sheeran a jeho Perfect. Taktiež si pre vás môžem pripraviť a zahrať vám naživo aj akúkoľvek vašu srdcovku.


Prečítajte si viac: Pianista na svadbu: Živá hudba na obrad a svadobnú hostinu

2: Klavír & husle (svadobné duo PV Acoustic)

Najobľúbenejšou svadobnou kombináciou roku 2023 bola súhra piana a huslí. S vynikajúcou huslistkou Victoriou Linnen už niekoľko rokov tvoríme duo PV Acoustic. Spoločne svojou hudbou radi dodáme vášmu obradu iskru jedinečnosti. Jemné zvuky klavíra navodia tú správnu romantiku pri nástupe nevesty alebo usádzaní hostí, nezameniteľné živé tóny sláčika, kĺzajúceho po strunách husličiek, neskôr na svadbe rozprúdia krv v žilách pri veselej tancovačke. S Victoriou máme pre vás pripravený niekoľkohodinový pestrý repertoár na romantickú i veselú nôtu. Našou najhranejšou svadobnou piesňou minulej sezóny sa stal Johan Pachelbel a jeho Canon in D major. A čím potešíme vás?

Ako ukážku prikladáme video piesne You raise me up, ku ktorej sme s detským speváckym zborom vytvorili aj videoklip:


Chcete sa dozvedieť viac? Duo PV Acoustic: Zažite dokonalú kombináciu klavírneho majstrovstva a husľového pôvabu

3: Piano & cello (Peter Zbranek a Magdaléna Izakovičová)

Hľadáte nádhernú živú hudbu na svadobný obrad, máte radi sláčiky, ale husle sa vám zdajú „fádne“? Potom je pre vás ideálnym nástrojom majestátne violončelo. Jeho hlboký zvuk pôsobí romanticky, upokojujúco a v súhre s klavírom sa stane dokonalou hudobnou kombináciou, ktorou príjemne prekvapíte všetkých svadobčanov. Magdaléna je absolventkou VŠMU, finalistkou Miss Universe SR 2010 a v neposlednom rade veľmi talentovanou umelkyňou, s ktorou som mal tú česť hrať už na niekoľkých svadbách. Máme spolu nachystaný playlist, ktorý vás nesklame, radi si však nacvičíme aj akúkoľvek inú pieseň na želanie.

Ako ukážku prikladám Magdalénino sólo piesne Million reasons od Lady Gaga.


4: Klavír & spev (Peter Zbranek a Kristína Kušnírová)

Som známy tým, že popri živom klavírnom vystúpení mi nerobí problém zúčastneným poslucháčom aj čo-to zaspievať. Ak by ste ale na svojom svadobnom obrade chceli počuť spev na trochu vyššej úrovni, potom je kombinácia pianistu s profesionálnou speváčkou pre vás tá pravá. Kristína je finalistka súťaže X-factor 2014 a spoločne sme absolvovali zatiaľ jeden krásny sobáš v kostole, kde sme príchod nevesty sprevádzali piesňou Ave Maria od Beyoncé. „Bol to neskutočný zážitok, bolo to také krásne a dojemné,“ dostali sme pochvalu od samotnej nevesty. Ak chcete niečo podobné zažiť aj na vašom svadobnom obrade, neváhajte ma kontaktovať.

Ako ukážku prikladám pieseň A thousand years v Kristíninom podaní.


Prečítajte si tiež: Piesne na svadobný obrad: Tieto nádherné skladby vyčaria tú pravú romantiku!

5: Pianista & Sláčikové kvarteto (Peter Zbranek a The Ladies Ensemble)

Poslednú, ale o to krajšiu možnosť hudobnej kooperácie ponúka spojenie klaviristu a sláčikového kvarteta. Doprajte si luxusný zážitok pri živej hudbe, ktorá váš svadobný obrad pozdvihne na úplne novú úroveň. The Ladies Ensemble je dámske zoskupenie v zložení 1. husle, 2. husle, viola a cello. Všetky jeho členky sú profesionálne hráčky bratislavských symfonických a komorných orchestrov ako Slovenská filharmónia, orchester Slovenského rozhlasu či orchester opery SND. Spoločnými tónmi dokážeme vytvoriť naozaj výnimočnú dojemnú a slávnostnú atmosféru. Presvedčte sa sami v ukážke piesne Say Something, ktorá je súčasťou môjho digitálneho albumu Pianista.


Vybrali ste si?

Bude vás pri krokoch k oltáru sprevádzať sólo pianista, duo klavír & husle, kombinácia piano & cello, klavirista so sláčikovým kvartetom alebo zaznie nádherný súzvuk klavíra so spevom? Nech už sa pri výbere živej hudby na svadobný obrad rozhodnete akokoľvek, garantujem vám, že ja aj moji kolegovia pre vás urobíme maximum. Pretože svadobný deň má byť v prvom rade o vás a o pekných spomienkach, ktoré vás budú sprevádzať až do konca života. Tak nech stoja za to! :)

Kontaktujte nás

Chceli by ste sa informovať na dostupnosť na váš deň „D“, získať cenovú ponuku alebo vás v súvislosti s hudbou na svadobný obrad zaujíma niečo iné? Prosím, využite jeden z týchto kontaktov:

  • E-mail: info@pianista.sk
  • Mobil: +421 907 403 022
  • Kontaktný formulár na tejto stránke.

Na vašu správu odpoviem hneď, ako to bude možné.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.