Ako sa to celé začalo

Vďaka môjmu otcovi, ktorý účinkuje v country kapele, som bol hudbou obklopený už odmala. Preto keď som na krásnom starom piane vo svojej detskej izbe začal nesmelo vyhrávať prvé tóny, voľba rodičov bola jasná: Prihlásili ma do ZUŠ na hodiny klavíra.

Za klavírom už od detstva

Aj keď som sa po ôsmich rokoch štúdia vybral iným smerom, na hudbu som nezanevrel. Naopak. Zistil som, že sa dokážem naučiť akúkoľvek obľúbenú pieseň, pričom k nej vôbec nepotrebujem noty. Stačilo si ju len pustiť, vypočuť a razom som ju vedel zahrať! Vzdelával som sa ďalej ako samouk, skomponoval som dokonca niekoľko vlastných piesní.

Klavirista na študentských večierkoch

Na univerzite som sa postupne stal „stredobodom“ rôznych študentských akcií, na ktorých som zúčastneným do spevu i do tanca hrával často do neskorej noci. Takto som pochytil množstvo populárnych a ľudových piesní, ktoré pozná úplne každý. Vtedy som si prvýkrát uvedomil, že svojou hudbou dokážem robiť ľuďom radosť, zabaviť ich, potešiť a nemusím si ju nechávať len pre seba.

Jeden večer mi zmenil život

Bol upršaný marcový večer roku 2014, keď sme s kamarátom zakotvili v istej nitrianskej reštaurácii. Zbadali sme tam krásne krídlo a mne nebolo viac treba, zahral som na ňom zopár piesní. Moje „vystúpenie“ si vypočuli aj majitelia a zapáčilo sa im natoľko, že ma oslovili s ponukou hrávať u nich pravidelne. Odvtedy piatkové večery v tomto podniku patrili mojej klavírnej hudbe. Opäť som si vychutnával to, že svojou hrou dokážem ľuďom spríjemniť čas a urobiť ich tak šťastnými. A to prinášalo veľkú radosť aj mne samotnému. Ba čo viac, začal som dostávať ponuky od hostí, ktorí ma počuli hrať, aby som prišiel sprevádzať aj ich súkromné akcie. A tak som sa po dvoch rokoch vydal na "pianistickú" dráhu naplno.

Klavírny večer v reštaurácii
Pianista na svadobnom obrade

A začal sa písať príbeh ako z najkrajšieho sna

Odvtedy som vo svojom umeleckom živote prešiel kus cesty. Hrou na klavíri som už sprevádzal viac ako 150 svadieb, desiatky osláv a firemných, vianočných, kongresov a rôzných iných spoločenských podujatí najrôznejšieho druhu na Slovensku, ale aj v Českej Republike, v Rakúsku a v Poľsku. Koncertoval som tiež vo viacerých slovenských hoteloch, kaviarňach či reštauráciách.

Získal som mnoho ocenení mojej práce v podobe spokojnosti a pozitívnej spätnej väzby od svojich klientov. Stali sa nimi okrem iných aj tréner hokejových majstrov sveta Ján Filc, hokejista Richard Pánik, slovenská hádzanárka roka 2019 Monika Rajnohová, Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora, Asociácia priemyselných zväzov a dopravy, Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Halada Jewellery, Panta Rhei, Profesia, MAN Truck & Bus, Strabag, Doprastav a mnohí ďalší.

Účinkoval som na známych galavečeroch Panta Rhei Awards 2016, Dôveryhodné značky 2022, Najzamestnávateľ roka 2022 či Slávnostný večer slovenského priemyslu a dopravy 2023, ale aj na pôde veľvyslanectiev Veľkej Británie a USA na Slovensku.

Na klavíri som zahral aj na doskách Slovenského národného divadla. S ochotníckym divadelným súborom sme tu uviedli predstavenie Ste medzi nami. Aktuálne v SND pôsobím po boku hereckých legiend Emílie Vášáryovej a Jána Galloviča v hre Čaj u pána senátora.

Bol som hosťom v zábavnej televíznej relácii Inkognito. Spolu s Mariánom Čekovským sme na klavíri zahrali štvorručný duet, ktorý na Facebooku videli státisíce divákov.

S huslistkou Victoriou Linnen sme založili klavírno-husľové duo PV Acoustic. Spolu sme nahrali niekoľko videoklipov a sprevádzali viacero svadieb a eventov.

Spolupracoval som aj s ďalšími známymi hudobníkmi a spevákmi. S Petrom Bažíkom, víťazom talentovej súťaže X-Factor 2014, sme odohrali spoločný koncert, s duom Ukitas sme zasa pripravili vianočný videoklip.

Pod vedením profesionálnych režisérov som nakrútil videoklipy, o ktorých napísali aj weby celoslovenských médií (Expres.sk, Funradio.sk, Joj.sk).

V meste pod Zoborom každoročne organizujem Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom, ktorý sa teší veľkej obľube divákov i priazni predstaviteľov mesta Nitra.

Stal som sa členom prestížneho klubu Asociácie svadobných profesionálov, združenia talentovaných a skúsených ľudí s nadaním pre vytváranie úžasnej svadobnej atmosféry.

V roku 2023 som v spolupráci s hudobným vydavateľstvom Musica nahral a zverejnil dva digitálne albumy: Sviatočné pianoPianista. Vďaka vašej podpore je na rok 2024 naplánované aj vydanie CD v klasickej hmotnej podobe.

Galavečer Panta Rhei Awards

Chceli by ste sa o mne dozvedieť ešte viac?

Prečítajte si články a vypočujte si rozhovory v médiách, v ktorých som porozprával nielen o mojom klavírnom živote.

Zaujímavosti a novinky z môjho klavírneho života nájdete aj na mojom blogu. Najnovšie som napísal: