Hudba ma sprevádza už od detstva

Už ako dieťa som bol obklopený hudbou. Môj otec, ktorý hrá a spieva v country kapele, ma k láske k nej viedol od malička. Preto keď som na krásnom starom piane vo svojej detskej izbe začal nesmelo vyhrávať prvé tóny, voľba rodičov bola jasná: Prihlásili ma do základnej umeleckej školy na hodiny klavíra.

Za klavírom už od detstva

Objavil som svoj talent

Aj keď som sa po ôsmich rokoch štúdia hry na klavíri vybral iným smerom, na hudbu som nezanevrel. Naopak. Zistil som, že sa dokážem naučiť akúkoľvek obľúbenú pieseň, pričom k nej vôbec nepotrebujem noty. Stačilo si ju len pustiť, vypočuť a razom som ju vedel zahrať! Preto ma hra na piane začala inšpirovať a ešte viacej baviť. Vzdelával som sa ďalej ako samouk, skomponoval som dokonca niekoľko vlastných piesní.

Klavirista na študentských večierkoch

Hudobník na študentských večierkoch

Na vysokej škole som sa postupne stal „stredobodom“ rôznych študentských večierkov, na ktorých som často do neskorej noci hrával všetkým zúčastneným do spevu. Takto som pochytil množstvo populárnych a ľudových piesní, ktoré pozná úplne každý.

Vtedy som si prvýkrát uvedomil, že...

"....svojou hudbou dokážem robiť ľuďom radosť, zabaviť ich, potešiť a nemusím si ju nechávať len pre seba."

Jeden večer mi zmenil život

Písal sa rok 2014, keď sme s kamarátom v jeden daždivý marcový večer zakotvili v istej nitrianskej reštaurácii. Zbadali sme tam krásne krídlo a mne ako nadšenému hudobníkovi nebolo viac treba. Zahral som na ňom zopár piesní. Moje „vystúpenie“ si vypočuli aj majitelia a zapáčilo sa im natoľko, že ma oslovili s ponukou hrávať u nich pravidelne. Odvtedy piatkové večery v tomto podniku patrili mojej klavírnej hudbe.

Klavírny večer v reštaurácii

Prišli prvé ponuky

Podobne ako na študentských večierkoch, aj v tejto reštaurácii som prišiel na to, že svojou hudbou môžem spríjemniť iným ľuďom večer a urobiť ich tak šťastnými. To prinášalo veľkú radosť aj mne samotnému.

Ba čo viac, začal som dostávať ponuky od zákazníkov, ktorí ma počuli hrať, aby som sprevádzal na klavíri aj ich súkromné akcie. Preto som sa po dvoch rokoch vydal na "pianistickú" dráhu naplno.

Pianista na svadobnom obrade

A začal sa písať príbeh ako z najkrajšieho sna

Odvtedy som vo svojom klavírnom živote prešiel kus dlhej a zaujímavej cesty.
Hrou na klavíri som sprevádzal viac ako stovku svadieb, ale aj desiatky osláv a firemných, vianočných i spoločenských podujatí najrôznejšieho druhu po celom Slovensku. Koncertoval som tiež vo viacerých slovenských hoteloch, kaviarňach či reštauráciách.

Získal som mnoho ocenení mojej práce v podobe spokojnosti a pozitívnej spätnej väzby od svojich klientov. Stali sa nimi okrem iných aj tréner hokejových majstrov sveta Ján Filc, hokejista Richard Pánik, slovenská hádzanárka roka 2019 Monika Rajnohová, Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora, Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR, Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Halada Jewellery, Panta Rhei, Profesia, Strabag, Doprastav a mnohí ďalší.

Účinkoval som na známych galavečeroch Panta Rhei Awards 2016, Dôveryhodné značky 2022 či Najzamestnávateľ roka 2022, ale aj na pôde veľvyslanectiev Veľkej Británie a USA na Slovensku.

Na klavíri som zahral aj na doskách Slovenského národného divadla. S ochotníckym divadelným súborom sme tu uviedli predstavenie Ste medzi nami. Aktuálne v SND pôsobím po boku hereckých legiend Emílie VášáryovejJána Galloviča v hre Čaj u pána senátora.

Bol som hosťom v zábavnej televíznej relácii Inkognito. Spolu s Mariánom Čekovským sme na klavíri zahrali štvorručný duet, ktorý na Facebooku videli státisíce divákov.

S huslistkou Victoriou Linnen sme založili klavírno-husľové duo PV Acoustic. Spolu sme nahrali niekoľko videoklipov a sprevádzali viacero svadieb a eventov.

Spolupracoval som aj s ďalšími známymi hudobníkmi a spevákmi. S Petrom Bažíkom, víťazom talentovej súťaže X-Factor 2014, sme odohrali spoločný koncert, s duom Ukitas sme zasa pripravili vianočný videoklip.

Pod vedením profesionálnych režisérov som nakrútil videoklipy, o ktorých napísali aj weby celoslovenských médií (Expres.sk, Funradio.sk, Joj.sk).

V meste pod Zoborom každoročne organizujem Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom, ktorý sa teší veľkej obľube divákov i priazni predstaviteľov mesta Nitra.

Stal som sa členom prestížneho klubu Asociácie svadobných profesionálov, združenia talentovaných a skúsených ľudí s nadaním pre vytváranie úžasnej svadobnej atmosféry.

Galavečer Panta Rhei Awards

Chceli by ste sa o mne dozvedieť ešte viac?

Prečítajte si články a vypočujte si rozhovory v médiách, v ktorých som porozprával nielen o mojom klavírnom živote.

Zaujímavosti a novinky z môjho klavírneho života nájdete aj na mojom blogu. Najnovšie som napísal: