Hudba ma sprevádza už od detstva

Už ako dieťa som bol obklopený hudbou. Môj otec, ktorý hrá a spieva v Country kapele, ma k láske k nej viedol od malička. Preto keď som na krásnom starom piane vo svojej detskej izbe začal nesmelo vyhrávať prvé tóny, voľba rodičov bola jasná: Prihlásili ma do základnej umeleckej školy na hodiny klavíra.

Za klavírom už od detstva

Objavil som svoj talent

Aj keď som sa po ôsmich rokoch štúdia hry na klavíri napokon vybral iným smerom, na hudbu som nezanevrel. Práve naopak. Začal som sa vzdelávať ako samouk. Zistil som, že sa dokážem z počutia naučiť akúkoľvek pieseň, pričom k nej vôbec nepotrebujem noty. Preto ma hranie na klavíri začalo inšpirovať a ešte viacej baviť. Mohol som si zahrať hocijakú obľúbenú skladbu! Stačilo si ju len pustiť, vypočuť a razom som ju vedel hrať. Skomponoval som dokonca niekoľko vlastných piesní.

Klavirista na študentských večierkoch

Hudobník na študentských večierkoch

Postupne som sa stal „stredobodom“ rôznych študentských akcií a večierkov, na ktorých som často dlho do noci hrával všetkým zúčastneným do spevu. Takto som pochytil veľké množstvo populárnych piesní, ktoré každý pozná.

Vtedy som si prvýkrát uvedomil, že...

"....svojou hudbou dokážem robiť ľuďom radosť, zabaviť ich, potešiť a nemusím si ju nechávať len pre seba."

Jeden večer mi zmenil život

Písal sa rok 2014, keď sme s kamarátom v jeden daždivý marcový večer zakotvili v istej nitrianskej reštaurácii. Zbadali sme tam krásne krídlo a mne ako nadšenému hudobníkovi nebolo viac treba. Zahral som na ňom zopár piesní. Moje „vystúpenie“ si vypočuli aj majitelia a zapáčilo sa im natoľko, že ma oslovili s ponukou hrávať u nich pravidelne. Súhlasil som a odvtedy piatkové večery v tomto podniku patrili mojej klavírnej hudbe.

Klavírny večer v reštaurácii

Prišli prvé ponuky

Podobne ako na študentských večierkoch, aj teraz som prišiel na to, že svojou hudbou môžem spríjemniť iným ľuďom večer a urobiť ich tak šťastnými. To prinášalo veľkú radosť aj mne samotnému.

Ba čo viac, začal som dostávať ponuky od samotných zákazníkov, ktorí ma počuli hrať, aby som sprevádzal na klavíri aj ich súkromné akcie. Najprv prišla jedna, druhá a potom ďalšia a ďalšia. Preto som sa po dvoch rokoch rozhodol založiť si webovú stránku a vydať sa na "pianistickú" dráhu naplno.

Pianista na svadobnom obrade

A začal sa písať nádherný klavírny príbeh

Odvtedy som vo svojom klavírnom živote prešiel kus dlhej a zaujímavej cesty. Hrou na klavíri som sprevádzal viac ako stovku svadieb, ale aj desiatky osláv a firemných, spoločenských, ale aj vianočných podujatí najrôznejšieho druhu po celom Slovensku. Koncertoval som tiež vo viacerých slovenských hoteloch, kaviarňach či reštauráciách.

Získal som mnohé ocenenia v podobe spokojnosti a pozitívnej spätnej väzby od svojich klientov. Stali sa nimi okrem iných aj Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora, Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR, Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, hokejista Richard Pánik, hádzanárka Monika Rajnohová, kníhkupectvo Panta Rhei a ďalší.

Spolupracoval som s niekoľkými talentovanými hudobníkmi a spevákmi. S Petrom Bažíkom, víťazom talentovej súťaže X-Factor 2014, sme odohrali spoločný koncert, s huslistkou Victoriou Linnen sme nahrali niekoľko klavírno-husľových coverov.

Bol som hosťom v zábavnej televíznej relácii Inkognito. Spolu s Mariánom Čekovským sme na klavíri zahrali štvorručný duet, ktorý na Facebooku vzhliadli stovkytisíc divákov.

Pod vedením profesionálnych režisérov som nakrútil videoklipy, o ktorých napísali aj weby celoslovenských médií (Expres.sk, Funradio.sk, Joj.sk).

Súčasťou môjho repertoára sa za ten čas stali viaceré diela od najznámejších klavírnych skladateľov súčasnosti, ako aj desiatky coverov svetoznámych piesní populárnej a filmovej hudby.

V priebehu pandémie koronavírusu som usporiadal desiatky online koncertov, ktoré na mojom Facebooku a Instagrame dokopy vzhliadli desaťtisíce divákov.

Galavečer Panta Rhei Awards

Chceli by ste sa o mne dozvedieť ešte viac?

Prečítajte si články a vypočujte si rozhovory v médiách, v ktorých som porozprával nie len o mojom klavírnom živote.

Zaujímavosti a novinky z môjho klavírneho života nájdete aj na mojom blogu. Najnovšie som napísal: