O mne

Hudba ma sprevádza už od detstva

Už ako dieťa som bol obklopený hudbou. Môj otec, ktorý hrá a spieva v Country kapele, mi lásku k nej vštepoval od malička. Preto keď som vo svojej detskej izbe na krásnom umelecky vyrezávanom starom piáne začal vyhrávať prvé tóny, voľba rodičov bola jasná. Prihlásili ma na štúdium hry na klavíri do ZUŠ v Bratislave.

Za klavírom už od detstva

Objavil som svoj talent

Aj keď po ôsmich rokoch štúdia na umeleckej škole moje kroky napokon zamierili iným smerom, na hudbu som nezanevrel. Práve naopak. V hre na klavíri som sa naďalej zdokonaľoval ako samouk. Časom som si uvedomil, že sa dokážem z počutia naučiť akúkoľvek pieseň, pričom k nej vôbec nepotrebujem noty. Preto ma hranie na klavíri začalo inšpirovať a o to viacej baviť. Mohol som si zahrať hocijakú obľúbenú skladbu! Stačilo si ju len pustiť, vypočuť a vedel som ju hrať. Začal som dokonca komponovať vlastné piesne.

Klavirista na študentských večierkoch

Hudobník na študentských večierkoch

Postupne som sa stal „stredobodom“ rôznych študentských akcií a večierkov, na ktorých som často dlho do noci hrával všetkým zúčastneným do spevu. Takto som pochytil veľké množstvo populárnych piesní, ktoré každý pozná.

Vtedy som prvý krát zistil, že...

"....svojou hudbou dokážem robiť ľuďom radosť, zabaviť ich, potešiť a nemusím si ju nechávať len pre seba."

Jeden večer mi zmenil život

V jeden marcový večer v roku 2014 sme s kamarátom zakotvili na večeri v iztej nitrianskej reštaurácii. Zbadali sme tam krásne krídlo a mne ako nadšenému hudobníkovi nebolo viac treba. Zahral som na ňom zopár piesní. Moje „vystúpenie“ sa majiteľom zapáčilo natoľko, že ma oslovili s ponukou hrávať u nich pravidelne. Súhlasil som a odvtedy piatkové večery v tejto reštaurácii patrili mojej klavírnej hudbe.

Klavírny večer v reštaurácii

Moja hudba vás robí šťastnými

Podobne ako na študentských večierkoch, aj pri hraní v tomto podniku som začal prichádzať na to, že ľudí môžem svojou hudbou urobiť šťastnými a spríjemniť im tak večer, a že to celé prináša radosť aj mne samotnému.

Keď som preto dostal prvé ponuky od zákazníkov reštaurácie, aby som im zahral aj na ich súkromných akciách, bolo rozhodnuté. Založil som si svoj vlastný web a rozbehol som sa na "pianistickú dráhu" naplno.

Pianista na svadobnom obrade

Stretol som sa s vami na svadbách po celom Slovensku

Kam si ma ľudia zavolajú, tam prídem. Veľkú časť mojich vystúpení tvoria svadby, pre ktoré je romantická klavírna hudba priam ideálna. Hrávam pri všetkých častiach svadobného dňa – na svadobných obradoch, pri gratuláciách, počas fotenia, v priebehu hostiny, pri prvom tanci, v prestávkach tanečnej zábavy, či dokonca do spevu a tanca. Aj pri žiadaní o ruku. :) Bol som súčasťou svadieb na najrôznejších miestach – na lúke, v kostoloch, v sobášnych sieňach, v stanoch, v hoteloch, reštauráciách, za úmorného tepla či mrazu, v peknom počasí, ale aj pod stromami v daždi, na svadbách pre 20, ale aj pre 100 ľudí, od Bratislavy až po Osrblie (zatiaľ) :)

Rodinné oslavy, firemné eventy, ale aj podniky

Okrem neviest a ženíchov si pri mojej hudbe prichádzajú na svoje aj oslávenci, a to v akomkoľvek veku. Či už to boli meniny, krstiny, narodeniny, klavírna podkladová hudba vždy krásne dokreslila slávnostnú atmosféru tohto veľkého dňa. Neraz však nezostalo len pri tom a svojou hrou som účastníkov vyzval aj do spevu a tanca. Veru, nenechali sa dvakrát prosiť a zábava často nemala konca kraja. :)

Neozývajú sa mi však len jednotlivci, ale aj podniky a firmy. Či už sú to reštaurácie alebo hotely, s ktorými často spolupracujem aj na pravidelnej báze, alebo firmy, ktoré chcú oživiť svoje jednorazové eventy. Spríjemňoval som už ochutnávky vína, vianočné večierky, valentínske večere pri sviečkach, klavírne večery, hral som na konferenciách, vernisážach, pri networkingoch a obchodných večerách, na tematickom evente, pri otváraní kaviarne, pri prezentácii áut, počas jazdeckých pretekov, na svadobných výstavách či na galakoncertoch.

Galavečer Panta Rhei Awards

Ocenenia, o ktoré vždy stáť budem!

Nie, nezúčastňujem sa žiadnych súťaží v hre na klavíri. Zbieranie trofejí rád prenechám iným. Najväčším ocenením pre mňa je, že môžem robiť to, čo ma baví. Niet nad ten pocit, keď od mojich klientov alebo od hostí dostanem príjemnú spätnú väzbu na moju hudbu, či keď sa im moje vystúpenie páči natoľko, že si ho chcú vypočuť znovu aj pri ďalšej príležitosti.

A takýchto ocenení sa mi dostáva pravidelne. :) Ďakujem Vám.

Predsa by som tu však spomenul tri najvýznamnejšie udalosti, na ktorých som doposiaľ hral:

  • - svadobná hostina hokejistu Richarda Pánika
  • - vystúpenie na evente v rezidencii britského veľvyslanca
  • - vystúpenie na galaprograme pri odovzdávaní ocenení najvýznamnejším slovenským knižným autorom

Chceli by ste sa o mne dozvedieť ešte viac?

Prečítajte si články a vypočujte si rozhovory v médiách, v ktorých som porozprával nie len o mojom klavírnom živote.