Hudba ma sprevádza už od detstva

Už ako dieťa som bol obklopený hudbou. Môj otec, ktorý hrá a spieva v Country kapele, mi lásku k nej vštepoval od malička. Preto keď som na umelecky vyrezávanom starom piane vo svojej detskej izbe začal vyhrávať prvé tóny, voľba rodičov bola jasná: Prihlásili ma do základnej umeleckej školy na hodiny klavíra.

Za klavírom už od detstva

Objavil som svoj talent

Aj keď som sa po ôsmich rokoch štúdia na ZUŠ napokon vybral iným smerom, na hudbu som nezanevrel. Práve naopak. Hre na klavíri som sa naďalej venoval ako samouk. Zistil som, že sa dokážem z počutia naučiť akúkoľvek pieseň, pričom k nej vôbec nepotrebujem noty. Preto ma hranie na klavíri začalo inšpirovať a o to viacej baviť. Mohol som si zahrať hocijakú obľúbenú skladbu! Stačilo si ju len pustiť, vypočuť a vedel som ju hrať. Začal som dokonca komponovať vlastné piesne.

Klavirista na študentských večierkoch

Hudobník na študentských večierkoch

Postupne som sa stal „stredobodom“ rôznych študentských akcií a večierkov, na ktorých som často dlho do noci hrával všetkým zúčastneným do spevu. Takto som pochytil veľké množstvo populárnych piesní, ktoré každý pozná.

Vtedy som si prvýkrát uvedomil, že...

"....svojou hudbou dokážem robiť ľuďom radosť, zabaviť ich, potešiť a nemusím si ju nechávať len pre seba."

Jeden večer mi zmenil život

Písal sa rok 2014, keď sme v jeden marcový večer s kamarátom zakotvili na večeri v istej nitrianskej reštaurácii. Zbadali sme tam krásne krídlo a mne ako nadšenému hudobníkovi nebolo viac treba. Zahral som na ňom zopár piesní. Moje „vystúpenie“ sa majiteľom zapáčilo natoľko, že ma oslovili s ponukou hrávať u nich pravidelne. Súhlasil som a odvtedy piatkové večery patrili mojej klavírnej hudbe.

Klavírny večer v reštaurácii

Moja hudba vás robí šťastnými

Podobne ako na študentských večierkoch, aj pri hraní v tomto podniku som postupne prišiel na to, že svojou hudbou môžem spríjemniť iným ľuďom večer a urobiť ich tak šťastnými. To, navyše, prinášalo veľkú radosť aj mne samotnému

Keď som preto dostal prvé ponuky od tamojších zákazníkov, aby som prišiel zahrať aj na ich súkromné akcie, bolo rozhodnuté: Založil som si webovú stránku a rozbehol som sa na "pianistickú dráhu" naplno.

Pianista na svadobnom obrade

Svadby sa stali mojou srdcovkou

Dnes už hrávam na podujatiach po celom Slovensku. Kam si ma ľudia zavolajú, tam prídem. Veľkú časť mojich vystúpení tvoria svadby, pre ktoré je romantická klavírna hudba priam ideálna. Hrávam pri všetkých častiach svadobného dňa – na svadobných obradoch, pri gratuláciách, počas fotenia, v priebehu hostiny, pri prvom tanci, v prestávkach tanečnej zábavy, či dokonca do spevu a tanca. Bol som už súčasťou svadieb na tých naozaj najrôznejších miestach – na lúke, v kostoloch, v sobášnych sieňach, v stanoch, v hoteloch, reštauráciách, za úmorného tepla či mrazu, v peknom počasí, ale aj pod stromami v daždi, na svadbách pre 20, ale aj pre vyše 100 ľudí, od Bratislavy až po Košice.

Sprevádzam tiež oslavy a firemné akcie

Okrem neviest a ženíchov si pri mojej hudbe prichádzajú na svoje aj oslávenci, a to v akomkoľvek veku. Či už to boli meniny, krstiny, narodeniny, klavírna podkladová hudba v mojom podaní vždy krásne dokreslila slávnostnú atmosféru tohto veľkého dňa. Neraz však nezostalo len pri tom a svojou hrou som účastníkov vyzval aj do spevu a tanca. Veru, nenechali sa dvakrát prosiť a zábava často nemala konca kraja. :)

Moje vystúpenie si žiadajú aj podniky a firmy. Či už sú to reštaurácie alebo hotely, s ktorými často spolupracujem aj na pravidelnej báze, alebo firmy, ktoré chcú oživiť svoje jednorazové eventy. Sprevádzal som už ochutnávky vína, vianočné večierky, valentínske večere pri sviečkach, klavírne večery, hral som na konferenciách, vernisážach, pri networkingoch a obchodných večerách, na tematickom evente, pri otváraní kaviarne či galérie, na prezentácii áut, počas jazdeckých pretekov, na svadobných výstavách aj módnych prehliadkach, pri odovzdávaní cien, na galavečeroch i koncertoch.

Galavečer Panta Rhei Awards

Ocenenia, o ktoré vždy stáť budem!

Ak na tomto mieste čakáte výpočet trofejí či cien zo súťaží v hre na klavíri, asi vás sklamem. Ich zbieraniu sa nevenujem. Najväčším ocenením pre mňa je, že môžem robiť to, čo ma baví, a prinášať tak radosť aj iným ľuďom. Niet nad ten pocit, keď od mojich klientov alebo od hostí dostanem príjemnú spätnú väzbu na moju hudbu, či keď sa im moje vystúpenie páči natoľko, že si ho chcú vypočuť znovu aj pri ďalšej príležitosti.

A takýchto ocenení sa mi dostáva pravidelne. :) Ďakujem Vám.

Nedá mi však predsa nespomenúť aspoň zopár významných udalostí, ktoré som mal tú česť sprevádzať:

  • - svadobná hostina hokejistu Richarda Pánika
  • - eventy v rezidenciách amerického či britského veľvyslanca
  • - galaprogram pri odovzdávaní ocenení najvýznamnejším slovenským knižným autorom.

Chceli by ste sa o mne dozvedieť ešte viac?

Prečítajte si články a vypočujte si rozhovory v médiách, v ktorých som porozprával nie len o mojom klavírnom živote.

Zaujímavosti a novinky z môjho klavírneho života nájdete aj na mojom blogu. Najnovšie som napísal: