Hledáte valčík na první svatební tanec? Toto je více než 70 skvělých tipů!

Hledáte valčík na první svatební tanec? Toto je více než 70 skvělých tipů!

První svatební tanec je jednou z nejkrásnějších událostí celého svatebního dne. Mnoho budoucích manželských párů proto věnuje velkou pozornost právě volbě skladby, která je při něm bude doprovázet. Pokud i vy právě hledáte píseň na váš novomanželský tanec a víte už, že by mělo jít o valčík, pro inspiraci jsem pro vás vybral více než 70 nádherných skladeb napsaných právě v tomto rytmu. Najdete mezi nimi i tu vaši?

Zažijte romantickou svatbu v doprovodu nádherné klavírní hudby

Valčíky sú najžiadanejšie

Valčík je na prvý svadobný tanec voľbou číslo 1 pre mnoho mladomanželov. Potvrdzuje to aj nedávny rebríček TOP 20 najpopulárnejších piesní na novomanželský tanec. Veď v jeho prvej desiatke sa nachádzala viac než polovica skladieb nesúcich sa v tomto rytme. Ba čo viac, boli to práve valčíky, ktoré obsadili celú prvú trojku. Piesne v trojštvrťovom takte navyše dominovali aj ďalšiemu poradiu, keď sa v TOP 10 najžiadanejších svadobných piesní roku 2018 ocitli hneď 4 z nich.

Klasické i moderné, pomalé aj rýchle

Pre väčšinu z nás sa svadobný valčík spája s azda najznámejšou klasikou, Straussovým Viedenským valčíkom - Na krásnom modrom Dunaji. Ani zďaleka to však nie je jediná pieseň v trojštvrťovom takte, na ktorú si svoj prvý tanec na svadbe môžete zatancovať, práve naopak. Dokonca nemusí ísť ani o dielo klasickej hudby, v rytme valčíka totiž znie množstvo súčasných aj minulých rádiových hitov. Na výber tiež máte pesničky v rôznom tempe – od pomalších waltzov až po rýchlejšie skladby v šesťosminovom takte – a je len na vás a vašich tanečných schopnostiach, na aké rýchle tempo sa napokon odvážite tancovať.

Prečítajte si tiež: Výber TOP 10: Toto sú najkrajšie slovenské skladby na prvý svadobný tanec!

Tipy na valčíky pre váš prvý svadobný tanec

V úvode článku som vám sľúbil viac než 70 tipov na krásne valčíky na novomanželský tanec. Svoj sľub preto teraz plním a prinášam vám tento jedinečný zoznam, ktorý sa budem snažiť priebežne aktualizovať aj o ďalšie krásne svadobné piesne. Zo 70-tky tak možno jedného dňa bude i stovka, ktohovie. :) Nebudem vás však už dlhšie napínať a prajem príjemné počúvanie:

Kým budeme v zozname pokračovať ďalšími skladbami, pozrite si romantický videoklip ku klavírnemu coveru tejto piesne, ktorý som pre vás nedávno nahral.

Ak vás zaujíma, ako videoklip vznikal, prečítajte si o tom viac v tomto článku.

Pozrite si aj tipy na piesne, ktoré na svadobnom obrade vytvoria tú pravú romantiku.

Tak ako, vybrali ste si?

Ponesie sa i váš prvý tanec na svadbe v rytme valčíka? Ak áno, verím, že vám tento zoznam skladieb pri výbere pomohol a že ste v ňom našli i tú vašu najkrajšiu pieseň. Ak viete o nejakej, ktorá v ňom určite má byť tiež, napíšte mi. Rád ju do zoznamu pridám.

Bonus na záver

Som pianista Peter Zbranek a svojou hrou už niekoľko rokov spríjemňujem nevestám a ženíchom po celom Slovensku ich svadobný deň. Klavírna hudba v mojom podaní môže skrášliť i váš svadobný obrad, vytvoriť nádhernú atmosféru počas svadobnej hostiny, ale aj romanticky sprevádzať vaše kroky pri prvom svadobnom tanci, hoc aj v rytme valčíka. Na mojom webe nájdete niekoľko ukážok z mojej produkcie, ako aj referencie od neviest, ktorým som už hral. Ak vás oslovia, pokojne sa mi ozvite na e-mail info@pianista.sk alebo priamo cez kontaktný formulár na tejto stránke. Aby ste mali istotu, že budem mať váš termín ešte voľný, urobte tak, prosím, čo najskôr, pretože môj kalendár vystúpení sa rýchlo zapĺňa.

Prečítajte si tiež: 5 skvelých dôvodov, prečo mať na svadbe pianistu.

Líbil se vám článek? Možná zaujme i vašich známých. Sdílejte ho s nimi na Facebooku.