Bielo-čierny koncert ponúkne v Nitre aj tento rok umelecký zážitok a veľa zábavy!

Bielo-čierny koncert ponúkne v Nitre aj tento rok umelecký zážitok a veľa zábavy!

Hodnotný umelecký zážitok,, užitočné informácie, no najmä skvelú zábavu. To všetko vám v auguste opäť ponúkne Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom. Na svoje si tento rok prídu aj milovníci lahodného zlatistého moku. Spájame totiž sily s podujatím Nitránske pivobranie!

Chcete si vychutnať klavírno-husľový koncert aj na vašej akcii?

Kedy a kde?

KEDY: 11. Augusta 2023 od 17:00

KDE: Svätoplukovo námestie (Nitránske pivobranie)

Prečo práve Bielo-čierny koncert?

Pretože nič nie je čierno-biele. :) A tiež preto, že celým úvodným 1. ročníkom sa niesol zvuk toho azda najkrajšieho hudobného nástroja, klavíra. Tento rok je tu už ročník tretí, ktorý okrem piana obohatia aj mnohé iné hudobné nástroje a spevácke hlasy.

Na čo sa môžete tešiť?

Koncert ulahodí priaznivcom rôznych hudobných žánrov. Takýto je program:

17:00, SLÁVNOSTNÉ VYHODNOTENIE TOUR DE BRAILLE, COUNTRY SKUPINA DOMOVINA

Unikátna súťaž nevidiacich v čítaní Braillovho písma, ktorá bude prebiehať počas celého dňa, vyvrcholí slávnostným eventom. O jeho hudobnú časť sa postará nitrianskemu publiku dobre známa country kapela Domovina. Nie sú to žiadni starci na chmelu, veď často nôtia o onakvejších nápojoch - Whiskey, to je moje gusto či Bedna od whiskey. Napriek tomu sú pre pivný festival ako stvorení.

18:00 BLINDMAN

Dvaja hudobníci z Brezna, klávesák Milan Kvietok a gitarista Marek Botev, vám predvedú svoje chytľavé poprockové piesne. Ich koncert vám doslova naleje do žíl plný krígeľ energie. Vypite ho do dna!

18:45 VICTORIA LINNEN & PETER ZBRANEK

Je tu opäť obľúbený koncert huslistky Victorie Linnen a klaviristu Petra Zbranka, dnes už dua PV Acoustic. Spolu vám namixujú chutný kokteil klavírno-husľových verzií svetoznámych hitov, ktorý uhasí smäd fanúšikov inštrumentálnej hudby a orosí čelo všetkých, čo si pri ich tónoch schuti zatancujú!

Prečítajte si tiež: Pianista Peter Zbranek predstavuje novinku Sviatočné piano!

20:15 KYKLOP BAND

A na záver čerešnička na torte, alebo v tomto prípade skôr pena na pive. Kapela z Olomouca, ktorej celosvetovou zvláštnosťou je, že sa z 80% skladá z dospělých ťažko zrakovo postihnutých muzikantov. Tí na pódiu nebudú len tak kvasiť, práve naopak. Načapujú z neho vrchovatú porciu českých i svetových popových, rock&rollových aj rockových hitov. Kyklop hity natankuje, publikum sa natancuje!

INTERAKTÍVNE WORKSHOPY

Rozumiete sa sprevádzaniu nevidiacich ako hus do piva? Ste pri komunikácii s človekom so zrakovým postihnutím neistí ako po piatich vypitých dvanástkach? Potom interaktívne edukačné workshopy v prestávkach koncertov sú určené práve pre vás. Povedú ich nie hocakí pivní lektori, ale odborníci naslovovzatí. Marek Hlina a Zuzana Hrebičíková.

MODERUJE: ONDREJ ROSÍK

Tak toto je pán, ktorého na moderovanie na Pivnom festivale predurčuje už jeho priezvisko. Nezadržateľný príval slov miešaný s poriadnou dávkou humoru bude pre vás v jeho podaní tou pravou oRosenou odmenou. Tak na zdravie!

FB event

Vstup na koncert je voľný. Na jeho Facebookovú udalosť sa môžete pridať už teraz. Tešíme sa na vás!

Projekt sa uskutoční vďaka finančnej podpore

Koncert finančne podporilo mesto Nitra, Ministerstvo kultúry SR a Nadácia ZSE

Mediálni partneri: Nitrička TV a Rádio Lumen.
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.