TOP 7 tipov na skvelé hry, vďaka ktorým bude váš vianočný večierok výnimočný!

TOP 7 tipov na skvelé hry, vďaka ktorým bude váš vianočný večierok výnimočný!

Vianočné večierky bývajú plné príjemnej atmosféry, ktorá spája rodinu, priateľov aj kolegov. Okrem darčekov, jedla a hudby je tu ešte jedna dôležitá zložka, ktorá môže urobiť túto udalosť nezabudnuteľnou. Sú ňou práve vianočné hry. Som pianista Peter Zbranek a sprevádzal som už desiatky sviatočných eventov. Prinášam vám preto nápady na niekoľko skvelých hier, s ktorými bude váš vianočný večierok plný zábavy a smiechu.

Vianočný večierok pri nádhernej klavírnej hudbe? Zážitok, na aký sa nezabúda.

1. Tajný Santa

Azda najobľúbenejšou vianočnou hrou je Tajný Santa. Každý účastník tejto aktivity si vyžrebuje meno osoby, ktorej má darovať darček v určitej cenovej relácii. Po celú dobu hry jej meno nezverejní. Na vianočnom večierku každý prinesie darček pod vianočný stromček alebo na iné miesto určené pre túto hru. Pri rozbaľovaní sa účastníci postupne striedajú a odhaľujú, komu darovali darček, čo prináša veľa vzrušenia a radosti. Cieľom tejto hry je prekvapiť kolegov a zlepšiť vzťahy medzi zúčastnenými.

Vianočná hra Tajný santa

Kým sa pozrieme na ďalšie vianočné hry

Dovoľte mi, aby som vám teraz predstavil hru, ktorá na vianočnom večierku vykúzli úsmev na každej tvári. Je ňou hra na klavíri. Som eventový pianista a mojou náplňou práce je prinášať ľuďom radosť krásnou klavírnou hudbou. Rád sa svojimi tónmi prídem postarať o výnimočný zážitok aj pre vás i vašich hostí. Rezervujte si svoj termín a presvedčte sa sami!

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť zostrih známych vianočných skladieb v mojom prevedení.


A tu zasa ďalšie krásne piesne vo verzii klavír + husle spolu s huslistkou Victoriou Linnen.


Prečítajte si o tom niečo viac: PIANOce: Živá hudba na váš vianočný večierok

2. Vianočný kvíz

Vianočné kvízy sú aktivitou, ktorá zábavne otestuje vedomosti vašich hostí o vianočných tradíciách, histórii a kultúre. Pripravte otázky, ktoré zahŕňajú všetko od tradičných príbehov o Vianociach až po známe vianočné filmy a pesničky. Rozhodnite sa, či budú hráči hrať samostatne alebo v tímoch. Stanovte pravidlá kvízu vrátane toho, koľko času majú hráči na odpoveď, aké sú body za správne odpovede či tresty v prípade nesprávnych odpovedí. Po skončení kvízu sa spočítajú body a vyhlási víťazné družstvo, ktorému sa rozdajú ceny. Tento typ aktivity podnieti hostí k spolupráci a vášmu večierku dodá vzdelávací rozmer. Inšpiráciu na kvízové otázky môžete načerpať z tohto videa.


3. Vianočné stolové hry

Podľa záujmov a preferencií hostí môžete vytvoriť aj stôl s rôznymi spoločenskými hrami, ako sú napríklad vianočný šach, bingo, scrabble alebo monopoly. Pre zábavu a vianočný nádych noste počas týchto hier vianočné oblečenie alebo doplnky, napríklad vianočné čapice, rukavice alebo šperky. V šachu sa zasa môžu použiť vianočné postavičky namiesto klasických, v bingu vianočné ozdoby namiesto žetónov. Vianočná hudba, ozdobený stôl a dekorácie taktiež prispejú k uvoľnenej sviatočnej atmosfére.

Vianočné stolové hry

4. Vianočný kartový turnaj

Pripravte turnaj v kartových hrách ako poker, blackjack alebo uno a pridajte doň sviatočný nádych použitím špeciálnych vianočných kariet či motívov. V pokri môžete napríklad namiesto tradičných symbolov (srdce, pika, kára, trefa) využiť obrázky vianočných stromčekov, darčekov, svetielok a pod. Namiesto peňazí môžete do hry staviť vianočné cukríky alebo iné drobnosti. Hráč, ktorý v blackjacku dosiahne dvojicu rovnakých motívov (napríklad dvojicu Santa Clausa) zase môže získať špeciálny bonus alebo cenu. Môžete si tiež zvoliť krupiéra, ktorý sa oblečie do kostýmu Santa Clausa a bude rozdávať karty, čo do hry pridá ešte viac zábavy.

Vianočný kartový turnaj

Chcete váš firemný vianočný večierok obohatiť aj o ďalšie originálne aktivity? Prečítajte si o TOP 5 tipoch na program na vianočný večierok, ktoré zaručene zaujmú!

5. Vianočné šarády

Veľmi obľúbená hra, ktorá môže mať rôzne pravidlá a môže byť upravená podľa vkusu a priania účastníkov. Súťažiaci sa väčšinou rozdelia do tímov, pričom každé družstvo má svojho kapitána. Organizátor hry povie kapitánovi slovo, postavu, film alebo určitý pojem súvisiaci s Vianocami a ten má za úlohu ho predviesť pomocou slov, gest alebo nákresu na tabuli. Počas časového limitu 1 - 2 minúty sa jeho tím pokúša uhádnuť, čo ukazuje. Môžete hádať určený počet kôl alebo do stanoveného bodového limitu. Po ukončení hry sa sčíta počet bodov a víťazný tím získava cenu. Hráči musia byť rýchli a kreatívni, čo prináša veľa smiechu a vzrušenia. Pozrite si vo videu, ako sa hrajú vianočné šarády, a inšpirujte sa slovami, ktoré môžete použiť aj na vašom firemnom večierku.


6. Súťaž vianočných dobrôt

Táto zábavná a chutná aktivita, ktorú môžete zaradiť aj do vašich vianočných osláv, je skvelou možnosťou, ako zdieľať svoje rodinné recepty. Súťažiaci prinesú svoje vianočné koláče a pečivo - medovníčky, vanilkové rožky, linecké koláčiky a môžu sa zapojiť do súťaže, či už individuálne alebo v skupinách. Väčšinou býva zvolená porota, ktorá bodovo hodnotí vzhľad, chuť, vôňu a kreativitu dezertov. Na konci sa vyhlásia víťazi v kategóriách, ako napríklad najlepšia chuť, najkrajší vzhľad, najkreatívnejší dezert a podobne.

Súťaž vianočných dobrôt

Prečítajte si tiež: Svadobné hry, pri ktorých sa hostia nudiť nebudú!

7. Vianočná tombola

Medzi tipmi na vianočné hry nesmie chýbať ani tombola, ktorú nájdete azda na každom mikulášskom či vianočnom večierku. Pre hostí je výbornou príležitosťou vyhrať rôzne ceny alebo darčeky. Hráči si kupujú lístky s číslami a počas večera sa žrebujú z urny výhercovia jednotlivých cien. Tými môžu byť napríklad darčekové koše, sladkosti, vianočné ozdoby, ale aj elektronika, kozmetika či darčekové poukazy. Výnosy sú často venované na charitatívne účely. Tombola je skvelou aktivitou, ktorá do vianočných osláv pridá zábavu a napätie a súčasne pomôže dobrej veci.

Vianočná tombola

Vianočné hry môžu spraviť váš firemný večierok zábavným a nezabudnuteľným. Vyberte si tie, ktoré sa najviac hodia k vašej skupine hostí, a uistite sa, že budete mať pripravené aj ceny pre víťazov. Nechajte svoj vianočný večierok zažiariť radosťou a zábavou, na ktorú budú hostia ešte dlho spomínať.

Som klavirista Peter Zbranek a svojou hrou dodám vášmu vianočnému eventu nezabudnuteľnú atmosféru. Vychutnať si môžete buď moje sólové live piano vystúpenie, alebo spoločný koncert dua PV Acoustic s huslistkou Victoriou Linnen. V mojom pestrom repertoári nájdete najznámejšie sviatočné koledy, skladby z tých najkrajších vianočných rozprávok či covery svetoznámych vianočných hitov. Ba čo viac, ak si budete chcieť zaspievať a zatancovať, bohatá zásoba piesní na ľudovú nôtu či SK & CZ hitov v mojom prevedení rozprúdi neviazanú zábavu. Nech sa už váš vianočný večierok koná v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici či Košiciach, so svojim klavírom rád zavítam všade. V prípade, že vás takáto možnosť osloví, rezervujte si svoj termín radšej čo najskôr, pretože môj decembrový kalendár býva veľmi skoro obsadený.

Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce!
Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.