TOP 7 tipov na najlepšie hry, vďaka ktorým bude váš vianočný večierok výnimočný!

TOP 7 tipov na najlepšie hry, vďaka ktorým bude váš vianočný večierok výnimočný!

Vianočné večierky bývajú plné príjemnej atmosféry, ktorá spája rodinu, priateľov aj kolegov. Okrem darčekov, jedla a hudby je tu ešte jedna dôležitá zložka, ktorá môže urobiť túto udalosť nezabudnuteľnou. Sú ňou práve vianočné hry. Som pianista Peter Zbranek a sprevádzal som už desiatky sviatočných eventov. Prinášam vám preto popis niekoľkých skvelých hier, s ktorými bude váš mikulášsky či vianočný večierok plný zábavy a smiechu.

Zažite romantickú svadbu v sprievode nádhernej klavírnej hudby

1. Tajný Santa

Azda najobľúbenejšou vianočnou hrou je Tajný Santa. Každý účastník si vyžrebuje meno osoby, ktorej má darovať darček v určitej cenovej relácii. Po celú dobu hry jej meno nezverejní. Na vianočnom večierku každý prinesie darček pod vianočný stromček alebo na iné miesto určené pre túto hru. Pri rozbaľovaní sa účastníci postupne striedajú a odhaľujú, komu darovali darček, čo prináša veľa vzrušenia a radosti. Cieľom tejto hry je prekvapiť a potešiť kolegov a zlepšiť vzťahy medzi zúčastnenými.

Vianočná hra Tajný santa

Kým sa pozrieme na ďalšie zaujímavé hry

Dovoľte mi, aby som vám teraz predstavil hru na vianočný večierok, ktorá vykúzli úsmev na každej tvári a bude výnimočným zážitkom pre všetkých vašich hostí. Touto hrou je hra na klavíri, ktorú „prevádzkujem“. Som totiž svadobný a eventový pianista a mojou náplňou práce je prinášať ľuďom radosť krásnou klavírnou hudbou. Rezervujte si svoj termín a presvedčte sa sami!

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť zostrih známych vianočných skladieb v mojom prevedení.

A tu zasa ďalšie piesne vo verzii klavír + husle spolu s huslistkou Victoriou Linnen.

Prečítajte si tiež: PIANOce: Živá hudba na váš vianočný večierok

2. Vianočný kvíz

Vianočné kvízy sú výbornou možnosťou, ako zábavne otestovať vedomosti vašich hostí o vianočných tradíciách, histórii a kultúre. Pripravte otázky, ktoré zahŕňajú všetko od tradičných príbehov o Vianociach až po známe vianočné filmy a pesničky. Rozhodnite sa, či budú hráči hrať samostatne alebo v tímoch. Stanovte pravidlá kvízu vrátane toho, koľko času majú hráči na odpoveď, aké sú body za správne odpovede či tresty v prípade nesprávnych odpovedí. Po skončení kvízu sa spočítajú body a vyhlási víťazné družstvo, ktorému sa rozdajú ceny. Tento typ aktivity zlepší spoluprácu medzi hosťami a dodáva večeru vzdelávací rozmer. Inšpiráciu na kvízové otázky môžete načerpať z tohto videa.

3. Vianočné stolové hry

Podľa záujmov a preferencií hostí môžete vytvoriť aj stôl s rôznymi spoločenskými hrami ako sú napríklad vianočný šach, bingo, scrabble alebo monopoly. Pre zábavu a vianočný nádych noste počas týchto hier vianočné oblečenie alebo doplnky, napríklad vianočné čapice, rukavice alebo šperky. V šachu sa zasa môžu použiť vianočné postavičky namiesto klasických, v bingu vianočné ozdoby namiesto žetónov. Vianočná hudba, ozdobený stôl a dekorácie taktiež prispejú k uvoľnenej sviatočnej atmosfére.

Vianočné stolové hry

4. Vianočný kartový turnaj

Pripravte vianočný turnaj v kartových hrách ako poker, blackjack alebo uno a pridajte doň sviatočný nádych použitím špeciálnych vianočných kariet či motívov. Napríklad v pokri môžete namiesto tradičných symbolov (srdce, pika, kára, trefa) využiť obrázky vianočných stromčekov, darčekov, svetielok a pod. Namiesto peňazí môžete do hry staviť vianočné cukríky alebo iné drobnosti. Hráč, ktorý v blackjacku dosiahne dvojicu rovnakých vianočných motívov (napríklad dvojicu Santa Clausa) zase môže získať špeciálny bonus alebo cenu. Môžete si tiež zvoliť krupiéra, ktorý sa oblečie do obleku Santa Clausa a bude rozdávať karty, čo do hry pridá ešte viac zábavy.

Vianočný kartový turnaj

Chcete váš firemný večierok obohatiť aj o ďalšie originálne aktivity? Prečítajte si o TOP 5 tipoch na program na vianočný večierok, ktoré zaručene zaujmú!

5. Vianočné šarády

Veľmi obľúbená hra, ktorá môže mať rôzne pravidlá a môže byť upravená podľa vkusu a priania účastníkov. Súťažiaci sa väčšinou rozdelia do tímov, pričom každé družstvo má svojho kapitána. Organizátor hry povie kapitánovi slovo, postavu, film alebo určitý pojem súvisiaci s Vianocami a ten má za úlohu ho predviesť pomocou slov, gest alebo nákresu na tabuli. Počas časového limitu 1 - 2 minúty sa jeho tím pokúša uhádnuť, čo ukazuje. Môžete hádať určený počet kôl alebo do stanoveného bodového limitu. Po ukončení hry sa sčíta počet bodov a víťazný tím získava cenu. Vianočné šarády sú skvelým spôsobom, ako navodiť sviatočnú atmosféru a vytvoriť výbornú zábavu. Hráči musia byť rýchli a kreatívni, čo prináša veľa smiechu a vzrušenia. Pozrite si vo videu, ako sa hrajú vianočné šarády, a inšpirujte sa slovami, ktoré môžete použiť aj na vašom firemnom večierku.

6. Súťaž vianočných dobrôt

Táto zábavná a chutná tradícia, ktorú môžete zaradiť aj do vašich vianočných osláv, je skvelou možnosťou zdieľať svoje rodinné recepty. Súťažiaci prinesú svoje vianočné koláče a pečivo ako sú medovníčky, vanilkové rožky, linecké koláčiky a môžu sa zapojiť do súťaže, či už individuálne alebo v skupinách. Väčšinou býva zvolený tím alebo porota, ktorá bodovo hodnotí vzhľad, chuť, vôňu a kreativitu dezertov. Na konci sa vyhlásia víťazi v kategóriách ako napríklad najlepšia chuť, najkrajší vzhľad, najkreatívnejší dezert a podobne.

Súťaž vianočných dobrôt

Prečítajte si tiež: Svadobné hry, pri ktorých sa hostia nudiť nebudú!

7. Vianočná tombola

Medzi tipmi na vianočné hry nesmie chýbať ani tombola, ktorú nájdete azda na každom mikulášskom či vianočnom večierku. Pre hostí je výbornou príležitosťou vyhrať rôzne ceny alebo darčeky. Hráči si kupujú lístky s číslami a počas večera sa buď naraz alebo postupne žrebujú z urny výhercovia jednotlivých cien. Tými môžu byť napríklad darčekové koše, sladkosti, vianočné ozdoby, ale aj elektronika, kozmetika či darčekové poukazy. Výnosy z tomboly sú často venované na charitatívne účely. Vianočná tombola je skvelým spôsobom, ako pridať zábavu a napätie do vianočných osláv a súčasne pomôcť dobrej veci.

Vianočná tombola

Vianočné hry môžu spraviť váš firemný večierok zábavným a nezabudnuteľným. Vyberte si tie, ktoré sa najviac hodia k vašej skupine hostí, a uistite sa, že budete mať pripravené aj ceny pre víťazov. Nechajte svoj vianočný večierok zažiariť radosťou a zábavou, na ktorú budú hostia dlho spomínať.

Som pianista Peter Zbranek a prostredníctvom klavíra môžem priniesť do vášho vianočného eventu špeciálne hudobné kúzlo a nezabudnuteľnú atmosféru. Zahrám vám buď ako sólo hudobník, alebo spolu s huslistkou Victoriou Linnen ako duo PV Acoustic. V mojom pestrom repertoári nájdete najznámejšie sviatočné koledy, skladby z tých najkrajších vianočných rozprávok či covery svetoznámych vianočných hitov. Ba čo viac, ak si budete chcieť zaspievať a zatancovať, bohatá zásoba piesní na ľudovú nôtu či SK & CZ hitov v mojom prevedení rozprúdi neviazanú zábavu. V prípade, že vás takáto možnosť osloví, rezervujte si svoj termín radšej čo najskôr, pretože môj decembrový kalendár sa veľmi rýchlo zapĺňa.

Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce!Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.