Živá hudba na oslavu: takto sa zabavíte aj ušetríte!

Živá hudba na oslavu: takto sa zabavíte aj ušetríte!

Dobrá hudba je základom každej významnej udalosti. Vytvára atmosféru, podčiarkuje špeciálne momenty a prekrýva malé nedostatky. Ak máte na oslave správnu hudbu, dobrá nálada je zaručená. To platí najmä pri oslave okrúhleho životného jubilea. Hudba na oslavu 30tky, 40tky, 50tky, 60tky či 70tky veľmi často nie je len zábavou, ale tiež poctou a osobným ocenením oslávencovi.

Živá hudba alebo DJ?

Obe alternatívy majú svoje pre a proti. Hlavnou výhodou diskdžokeja je zväčša cena. Na celú akciu zvyčajne vystačí sám a jeho celková cena tak môže byť nižšia než cena celej kapely. Stará sa o hudobnú produkciu, snaží sa rozprúdiť zábavu a často funguje aj ako moderátor, ktorý zapája hostí do hier a tanca. V porovnaní s hudobnou skupinou navyše nie je limitovaný repertoárom naskúšaných skladieb, môže vám tak zahrať prakticky akúkoľvek pieseň!.

DJ na oslavu

Prečítajte si tiež: Cena hudby na svadbu: Všetko, čo o nej musíte vedieť.

Živá hudobná skupina či cimbalovka býva obyčajne drahšia, oslave však dodáva atmosféru súkromného predstavenia či koncertu. Hostia ju vnímajú ako niečo výnimočné a osobné. Na rozdiel od DJ-a, ktorý je siluetou za mixážnym pultom, živá kapela prináša na oslavu vrúcnosť a smiech. Jej členovia často rozprúdia zábavu dobrou náladou ešte skôr, než začnú spievať.

Kapela na oslavu

Kapela alebo muzikant?

Ak musíte strážiť rozpočet a na objednanie celej kapely nemáte dostatok financií, bude pre vás výbornou voľbou samostatný muzikant. Ten sa o svoj zárobok nemusí, podobne ako DJ, s nikým deliť, preto býva jeho cena výhodnejšia. Zároveň však má tak ako kapela priamy kontakt s hosťami a dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru súkromného predstavenia. Častou voľbou býva v týchto prípadoch harmonikár. So svojim nástrojom prinesie na oslavu nádych nostalgie a dokáže vám zahrať krásne piesne na ľudovú nôtu.

Harmonikár na oslavu

Prečítajte si tiež: Živá hudba na svadbu: Na túto dôležitú vec pri jej výbere nezabudnite!

Všetko v jednom? Klavirista!

Klavirista je vo svete hudby na oslavu osobitou kapitolou. Výnimočnosť živej klavírnej hudby spočíva v jej veľkej variabilite. Bez najmenších problémov sa dokáže okamžite prispôsobiť dôstojným momentom pri večeri aj bujarej veselosti po nej. No, samozrejme, sú tu aj ďalšie nesporné výhody tohto riešenia:

V porovnaní s DJ-om je obrovským plusom pianistu autenticita. Krásne zahraná klavírna hudba je živá. Vytvára výnimočnú atmosféru, akú reprodukovaná hudba vytvoriť nedokáže. Pianista hrá v reálnom čase svojimi vlastnými rukami; ak je šikovný, dokáže improvizovať a prispôsobovať rýchlosť či prepájanie skladieb presne podľa aktuálnej potreby.

Oproti hudobnej skupine je výhodou klaviristu väčšinou nižšia cena. Kým pri kapele musíte počítať s tým, že zaplatiť treba každého jej člena, pianista hrá sám za seba. Navyše, ak si na oslavu prenajmete kapelu, mali by ste myslieť aj na jej občerstvenie - oslavy sa tak akoby zúčastnilo niekoľko ľudí navyše. V neposlednom rade tiež musíte pre kapelu vyhradiť pomerne veľký priestor, ktorý vám potom môže chýbať pri stolovaní alebo tancovaní. Klavirista s prenosným stage pianom nezaberie oveľa viac miesta než dve vedľa seba postavené stoličky, no takisto vytvorí výnimočnú atmosféru naozajstného koncertu.

V porovnaní s harmonikárom je zasa klavír výrazne prispôsobivejší. Harmonika dokáže zahrať veselé aj clivé skladby, no jej repertoár je väčšinou obmedzený len na ľudové piesne. Vaši hostia na oslave však budú mať rôzny vkus a čo uspokojí jedných, nemusí ulahodiť iným. Keby sa počas celej akcie hrali len jednostranne zamerané pesničky, časť hostí by odišla domov s pocitom sklamania. Klavír naproti tomu nemá v hraných štýloch žiadne obmedzenia. Krásne zahrá moderné aj ľudové piesne, vážnu hudbu aj rezké skladby do tanca.

Pianista na oslavu

Hudba je na oslave jednou z kľúčových vecí, ktoré vytvárajú atmosféru, preto by ste jej výber nemali v žiadnom prípade podceniť. Bez ohľadu na to, pre ktorú z možností sa rozhodnete, určite sa s vybraným hudobníkom či kapelou bližšie zoznámte – overte si ich referencie a porozprávajte sa s nimi o vašej predstave. Kvalitný hudobník nebude mať problém poskytnúť vám referencie či rady.

Prečítajte si tiež: Svadobná hudba: 5 overených rád, ako ju správne vybrať.

Klavirista na vašu oslavu

Ak ste sa rozhodli objednať si na oslavu klaviristu, rád vás svojou hrou prídem potešiť i zabaviť, a to úplne kdekoľvek na Slovensku. Som pianista Peter Zbranek a s hraním na oslavách mám bohaté skúsenosti. Ochotne vám poradím aj s výberom piesní či zostavím kompletný playlist. Na mojej stránke nájdete referencie od zákazníkov, aj ukážky mojich vystúpení. Ak vás moja ponuka oslovila a máte záujem o viac informácií či presnú cenu, prosím, neváhajte a s dôverou sa na mňa obráťte mailom alebo telefonicky. Všetky vaše otázky veľmi rád zodpoviem.

Páčil sa vám článok? Možno zaujme aj vašich priateľov. Zdieľajte ho s nimi na Facebooku.